Pdf indirmek için formu doldur.
Ad
Soyad
E-mail (*)
Cep
Meslek
E-bülten almak istiyor musunuz? (*)
SMS almak istiyor musunuz? (*)
Gizlilik sözleşmesini okudum, kabul ediyorum.

Yönetim Kurulu

Yönetim Kurulu asagidaki esaslar dahilinde olusturulur ve faaliyet gösterir.

Yönetim Kurulu üye sayisi, her durumda 5 üyeden az olmamak kosulu ile, yönetim kurulu üyelerinin verimli ve yapici çalismalar yapmalarina, hizli ve rasyonel kararlar almalarina ve komitelerin olusumuna ve çalismalarini etkin bir sekilde organize etmelerine imkan saglayacak sekilde Genel Kurul tarafindan belirlenir.

Yönetim Kurulunda görev alacak bagimsiz üyelerin sayisi ve nitelikleri Sermaye Piyasasi Kurulu’nun kurumsal yönetime iliskin düzenlemelerine göre tespit edilir.

Yönetim Kurulu üyelerinin çogunlugu, sirkette yönetim kurulu üyeligi haricinde herhangi bir idari görevi bulunmayan ve sirketin günlük islerine ve olagan faaliyetlerine müdahil olmayan kisilerden olusur.

Yönetim Kurulunun yapisi, görevleri ve sorumluluklari ile görev süreleri,yetkileri, sirketin ne sekilde temsil edilecegi,toplanti sekli ve nisabi, Yönetim Kurulunun bünyesinde olusturulacak komitelerin çalisma esaslari ile ilgili hususlar ve sair hususlarla ilgili uygulamalarda,Türk Ticaret Kanunu, Sermaye Piyasasi Kanunu ve Sirket Ana Sözlesmesi’nde düzenlenen mevzuat hükümlerine uyulur.

Yönetim Kurulu üyeleri ile Sirket üst düzey yöneticileri, görevleri nedeniyle maruz kalacaklari tazminat talepleri ile ilgili olarak Yönetici Sorumluluk Sigortasi ile güvence altina alinmislardir.

Adi Soyadi Görevi Son Durum Itibariyle Ortaklik Disinda Aldigi Görevler Bagimsiz Yönetim Kurulu Üyesi Olup Olmadigi Yer Aldigi Komiteler ve Görevi

Hady Nassif
Yönetim Kurulu Baskani

Saint- Gobain Dogu Akdeniz ve Orta Dogu Ülkeleri CEO´su

Bagimsiz Üye Degil Kurumsal Yönetim Komitesi Üye

Samir Mamdouh Kasem
Yönetim Kurulu Baskani Vekili Alghanim Industries -Baskan Bagimsiz Üye Degil  

Robert Theodoor Gijsbert Etman
Yönetim Kurulu Üyesi Alghanim Industries- CFO Bagimsiz Üye Degil Kurumsal Yönetim Komitesi Üye
Levent Gökçe Yönetim Kurulu Üyesi Izocam Tic. Ve San. A.S. Genel Direktör Bagimsiz Üye Degil  
Phillippe Andre Raoul Nouailhac Yönetim Kurulu Üyesi      

Ahmad Hammuod
Yönetim Kurulu Üyesi Alghanim Industries Baskan Yardimcisi Bagimsiz Üye Degil  

M.Bilge Bahar
Yönetim Kurulu Üyesi Caria Finansal Danismanlik Sirketinin Kurucu Ortagi Bagimsiz Üye Denetim Komitesi Üye,Kurumsal Yönetim Komitesi Baskan

F.Füsün Akkal Bozok
Yönetim Kurulu Üyesi Yapi Kredi Bankasi Yönetim Kurulu Üyesi, Denetim Komitesi ve Kredi Komitesi üyesi Bagimsiz Üye Denetimden Sorumlu Komite Baskan,  Riskin Erken Saptanmasi Komitesi BaskanKurumsal Yönetim Komitesi Üye
Doruk Özcan
 Yönetim Kurulu Üyesi-Genel Direktör Yard.