Multi Konfor Binalar
Multi Konfor binalar Pasif ev kavramından türemiştir ve biyoiklimsel tasarımı hedefler....
İşte OZİ!
İzocam, sosyal sorumluluk projeleri kapsamında İlköğretim öğrencilerine "enerji tasarrufunu" ve "yalıtım"ın önemini anlatıyor...
İYEM
1998 yılından bu yana ülkemizin inşaat ve yalıtım sektöründe çok önemli bir görevi üstlenmiş olan İyem 43 öğretim görevlisi ve uzmanın ...
İZOCAM Diyalog
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam Diyalog dergisinde. Okumak için tıklayın.
19.06.2014
İzocam Atina’da “Rafineri Tesislerinde Sanayi Yalıtımı” Konulu Eğitim Gerçekleştirdi
Türkiye’nin ve Dünya’nın dört bir yanındaki sektör çalışanlarına eğitim ve seminerler gerçekleştiren İzocam, Atina’da boru, tank ve vana yalıtım uygulamalarına yönelik teknik eğitim gerçekleştirdi.
 
Yalıtım sektörünün lideri İzocam, 19 Haziran 2014 tarinde Atina’nın Elefsia bölgesindeki Helenic Petroleum tesislerine hizmet veren taahhüt firması çalışanlarına “Rafineri Tesislerinde Sanayi Yalıtımı” konulu uygulamalı bir eğitim verdi.
 
İzocam Teknik Pazarlama Sorumlusu ve Enerji Yöneticisi Tahsin Karasu tarafından verilen teorik eğitim sonrası çalışanlarla birlikte yerinde uygulamalar yapıldı. Gerçekleştirilen teorik ve pratik eğitimden sonra katılımcılar sertifikalarını İzocam İhracat Müdürü Ahmet Demirtaş’tan aldı.  
 
İzocam yalıtım sektöründeki başarılı faaliyetlerinin yanı sıra sektör temsilcilerine, bayilerine ve müşterilerine sağladığı eğitimlerle “yalıtım” bilincinin gelişimini sağlıyor. Sektör temsilcilerine ürün, sistem ve hizmetler hakkında teorik ve pratik bilgiler aktaran İzocam, yalıtımın en doğru şekilde uygulanması esaslarını aktarıyor.
 
 
Detaylı Bilgi için:
 
Seher Saygın / Essance İstanbul İletişim Danışmanlığı / 212 282 40 85 - dahili 12
seher.saygin@essance-istanbul.com / 0 530 384 62 79    
 
Canan Atalar / Essance İstanbul İletişim Danışmanlığı / 212 282 40 85 - dahili 23     
canan.atalar@essance-istanbul.com / 0 530 384 62 74              
 
16.06.2014
İzocam, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü Öğrencilerine Uygulama Eğitimi Verdi.
İzocam, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü Öğrencilerine Uygulama Eğitimi Verdi.
Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü 1.Sınıf Öğrencilerine zorunlu ders olarak verilen ‘’ARCH 190 - Summer Practice’’ dersi kapsamında, yaz dönemi staj etkinlikleri çerçevesinde 12, 19, 26 Haziran 2014 tarihlerinde yalıtım uygulama eğitimi verildi.
Türkiye Yol-İş İntes Eğitim Şantiyesi Sincan-Ankara’da İzocam uygulama atölyesinde gerçekleştirilen eğitime Sıvalı Dış Cephe Yalıtım Sistemleri (Mantolama), Çatı ve Döşeme Yalıtımı konularında uygulamalar yapılmıştır.
Yalıtım malzemeleri özellikleri, kullanım alanları, seçim kriterleri ve uygulama teknikleri anlatımın ardından, öğrencilere atölye’de kendilerine ayrılan bölümlerde uzman teknik öğretmenler nezaretinde Sıvalı Dış Cephe Yalıtım Sistemleri (Mantolama) uygulaması, yüzer döşeme uygulaması ve çatı yalıtım uygulamaları yaptırılmıştır.
Mimarlık Bölümü 1.sınıf öğrencileri yapılan eğitim sayesinde İzocam Taşyünü, İzocam Camyünü, İzocam Foamboard (XPS-Ekstrüde Polistiren Köpük), İzocam İzopor (EPS-Ekspande Polistiren) gibi farklı yapıya ve özelliğe sahip yalıtım malzemeleri ile tanışma imkanı bularak, doğru uygulama tekniklerinin öğrenilmesi ve yalıtım malzemesi seçim kriterlerinin doğru yapılması, bilgi ve becerilerinin geliştirilmesinin yanında yalıtım ve enerji tasarruf bilincinin edinilmesi yönünde kazanımlar elde etmişlerdir.
08.06.2014
İzocam’dan başarılı bayilerine unutulmaz Norveç Fiyordları gezisi
Her yıl düzenlediği yurtdışı seyahatlerle bayilerine sürprizler hazırlayan İzocam, Dünya’nın en keyifli ülke ve şehirlerini yakından görme fırsatı sunuyor. İzocam’ın bu seneki sürprizi ise gemi ile Norveç Fiyordları oldu.
 
İzocam her yıl olduğu gibi bu yıl da bayilerini unutmadı. Başarılı bayilerine dünyanın önde gelen şehir ve ülkelerinin tarihi yerlerini, doğal güzelliklerini ve önde gelen turistik merkezlerini görme imkânı tanıyan İzocam 31 Mayıs-7 Haziran 2014 tarihleri arasında gemi ile Norveç Fiyordları seyahati düzenledi.
 
2013 yılı hedeflerine paralel satış başarılarına göre belirlenen yurt içi ve yurt dışı İzocam-Tekiz bayileri, Norveç Fiyordları’na yapılan 7 gece 8 günlük seyahat programına katıldı.  Hamburg üzerinden Norveç’e ve oradan da İsveç’e geçilen gezide; gemi ile sırasıyla Kiel, Kristiansand, Hallesyt, Flam, Stanvanger ve Göteborg’a gidildi.
 
İzocam bayileri ilk olarak Kuzey Almanya'da bulunan ve 11. yüzyıla dayanan eski bir şehir olan ve Schleswig-Holstein Bölgesi’nin başkenti Kiel’i gezdiler.
 
Güneşli iklimiyle Norveç'in en popüler tatil yerlerinden biri olan Kristiansand İzocam bayilerinin ikinci durağı oldu. Norveç'in 5. şehri olmasına rağmen geometrik ama büyüleyici rönesans tarzına göre planlanmış düzeni sayesinde Kristiansand’in sakin ve mütevazi atmosferini bayiler yakından görebilme fırsatı yakaladılar.
 
2005 yılında UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'ne giren Geiranger Fiyordu’nun etkileyiciliğine ise hayran kalındı. İzocam bayilerinin bir diğer durağı Güneybatı Norveç'te Aurlandsfjord'un sonunda nefes kesen bir biçimde yer alan Flam isimli küçük bir köy oldu. Bu Fiyord, Norveç'in en uzun fiyordu olan Sogne Fiyordu’nun bir yan koludur ve uzunluğu 200 km'den daha fazladır.
 
İzocam bayileri Oslo`nun 190 km. güneybatısında ve Bergen’in güneyinde kurulu petrol endüstrisinin başşehri Stavanger’i da gezip gözlemlerde bulunduktan sonra, İsveç’in ikinci şehri olan Göteborg’a seyahat etti. Nüfusu yaklaşık 500.000 olan bu kozmopolit ve canlı şehir İzocam bayi seyahatinin son durağı oldu.
 
05.06.2014
İzocam yalıtımın çevreye katkılarına dikkat çekiyor
5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla bir açıklama yapan İzocam Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Fatih Öktem, doğru yalıtım uygulamalarıyla iç mekânlarda korunmak istenen sıcaklığın kalıcı olması sağlanırken ısıtma-soğutma cihazlarının çalışma süresinin kısaldığını ve doğal enerji kaynaklarının korunduğunu böylece daha az salım olduğunu belirtiyor.
 
Fatih Öktem, “Türkiye, sera gazı salımı hususunda İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi’ne taraf ülkelerden biri olarak yükümlülüklerini yerine getirme gayretindedir. Biz de İzocam olarak bu konudaki sorumluluğumuzu biliyor, enerjinin verimli kullanılması ve doğanın korunması üzerine halkımızı yalıtımla ilgili bilinçlendirmeye ve teşvik etmeye çalışıyoruz. Bunların yanı sıra 2014 yılında AR-GE alanında yüksek performanslı yarı mamul geliştirme konusunu ele aldık. Çevreye çok daha duyarlı olan yeni bir ürün geliştirdik. Yeni Nesil Camyünü… Yeni ürünümüz tamamen çevreye ve sağlığa odaklanan bir ürün. Yeni Nesil Camyünü, imalat aşamasında kullanılan enerjinin 100 kat fazlasını tasarruf ediyor ve düşük karbon ayak izi ve yüksek orandaki çevre dostu özellikleri ile farkını ortaya koyuyor.” dedi.
 
Üretiminde doğal mineraller ve geri dönüşüm ürünleri kullanılan güvenli ve çevre dostu Yeni Nesil Camyünü’ne, geliştirilmiş teknoloji ile üstün teknik özellikler kazandırılırken ısı iletim katsayısı düşürüldüğü için de yalıtım özelliği iyileşiyor. Isı yalıtımının yanı sıra, akustik konfor ve yangın güvenliğinde de yüksek performans sağlayan Yeni Nesil Camyünü, bina ve teknik yalıtımdaki tüm detaylara güvenilir çözüm getiriyor.
 
Enerji alanında ise enerji verimliliği ve temiz enerji kaynaklarının kullanımının gerektiğine değinen Fatih Öktem, binaların, enerji verimliliği esasına göre tasarlanmasının ve enerji kayıplarının önlenmesinin düşük karbon ekonomilerini de beraberinde getireceğini dile getirerek; “Küresel ısınma ile mücadele için bütün bunların yanı sıra karbonu tutan tabii alanlarımızdaki kaybı engellememiz lazım. Bunun yolu da orman alanlarının korunması ve artırılmasından geçmektedir. Yıllık enerji tüketimiyle ilgili verilerde ülkemizdeki yapılarda ortalama 150-200 kWh/m² enerji kullanılırken, TS825* standartına göre yapılan binalarda %60 tasarrufla enerji kullanımı  60-80kWh/m² bulunmaktadır. “Pasif Evler”de ise enerji kullanımı 15 kWh/m² ile sınırlandırılmaktadır. Böylelikle eski veya eksik yalıtımlı yapılara nazaran “Pasif Evler”de ısıtma ihtiyacı %90 azalarak, oldukça yüksek miktarda enerji tasarrufu sağlanmaktadır” diyor.
03.06.2014
İzocam Okul Sektör Fuarı’nda Öğrencilere ürünlerini Tanıttı
İSOV Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nin sektörle işbirliği içerisinde yürütülen ve bu yıl 3-4 Haziran tarihleri arasında 7.’sini düzenlediği İTEM İSOV Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Sektör Fuarına katılan İzocam, 2 gün boyunca kendisine ayrılan stantta ürünlerini sergileyerek fuarı ziyaret eden öğrencilere sektördeki yenilikler ve pratikler ile ilgili bilgiler aktardı.
 
Her yıl gerçekleştirilen fuarın açılış konuşmasını Şişli Kaymakamı Sayın Salih Işık yaptı. Sektörden 17 firmanın katıldığı fuarı çevre okullardan öğrenciler de ziyaret etti.
 
Ortaokul öğrencilerini mesleki teknik eğitime yönlendirmek, 9 ve 10. sınıf öğrencilerinin bölüm seçimlerini bilinçli yapmalarını sağlamak amacıyla gerçekleştirilen fuarda, bölümüne karar verip eğitimine devam eden ve sektöre ilk adımını atan öğrenciler de yeni üretilen malzeme ve uygulamaları tanıma fırsatı buldu.