Izocam Tekiz Ürünleriyle Fark Yaratiyor

BASIN BÜLTENLERİ
06
HAZ
3. Havalimani’nin Temelden Çatiya Yalitimi Izocam’a Emanet
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
12
AGU
Nisan Mayis Haziran 2016
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız
BASIN ODASI » BASIN BÜLTENİ
» BASIN BÜLTENİ

Izocam Tekiz Ürünleriyle Fark Yaratiyor

Izocam Tekiz ürünleri, Türk Standartlari Enstitüsü (TSE) uygunlugu ile çati ve dis cephe yalitiminda etkili çözümler sunuyor. Hizli montaj ihtiyaci bulunan yapilarda özellikle tercih edilen Tekiz ürünleri, yüksek yangin, isi ve ses yalitiminda fark yaratiyor.

 
Yalitimin önemine her firsatta deginen Izocam, çati ve dis cephe yalitimi ile yüksek oranda enerji tasarrufu saglanabilecegini vurguluyor. Çati ve binalarda yapilacak yalitim uygulamalariyla enerji harcamalarinda yüzde 50´den fazla tasarruf saglaniyor ve dogru malzeme seçimiyle de yangin güvenligi artiriliyor. Izocam, yalitim malzemelerinin güvenilir ve uzman niteligine sahip firmalardan temin edilmesinin yani sira, yalitimin isinin ehli uygulayicilar tarafindan yapilmasi gerektigini belirtiyor. Izocam Tekiz markali ürünler, sagladiklari etkili çözümler ile farkini ortaya koyuyor.

Izocam, Tekiz Tesisleri’nde TSE kriterlerine uygun tasyünü ve poliüretan yalitimli paneller üretiyor. Formlandirilmis iki metal arasinda yalitim çekirdegi bulunan yalitimli paneller, isi, ses ve yangin yalitimi ihtiyaci bulunan çati ve cephelerde kullaniliyor. Özellikle hizli montaj ihtiyaci bulunan yapilarda etkili olan paneller, genis açikliklarin örtülmesinde de ideal bir çözüm sunuyor.
2013 yilinda Gebkim/Gebze tesislerinde 4.000.000 m² kapasiteli yeni panel hattini kuran Izocam’in Tekiz çati ve cephe sistemleri bünyesinde kaset sistem profili, dalgali trapez, çati trapezi, cephe trapezleri, membranli fibro panel, kombi panel, metal kiremit, soguk depo paneli gibi ürünler bulunuyor.

Yüksek yangin güvenligi istenilen yapilarda veya yanici, parlayici maddelerin depolandigi yerlerde tercih edilen Izocam Tekiz tasyünü yalitimli paneller kesintisiz üretim kullanilarak üretiliyor. Metal dis kabuk ve yalitim dolgu olarak kullanilan “A” yanmazlik sinifindaki tasyünü tabakasi sayesinde yangina dayanikli kompozit bir sistem elde ediliyor.
Yangin emniyetinin yani sira yüksek ses ve isi yalitimi da saglayan paneller, çevreye zararli madde içermiyor. Mineral yün yalitimli her iki yüzü metal olan çati panelleri, egimi %7´den yüksek çatilara uygulaniyor. Daha düsük egimli ya da düz çatilarda ise Izocam Tekiz Kombi Panel ya da Fibro Panel, su yalitim membrani ile birlikte güvenilir çati örtüsü teskil ediyor. Pazara yeni sunulan tasyünlü fibro panel ürünü, özellikle yüksek derecede yangin hassasiyeti duyulan ve üst membran tabakasi altinda da poliüretan katman istenmeyen yanmaz tasyünü dolgulu panel özelligiyle yüksek yangin dayanimi sagliyor.

Günümüzde ihtiyaçlarin ve yatirimlarin büyümesiyle birlikte yüzlerce isyerinin ve binlerce insanin bir arada bulundugu isyerleri ve alisveris merkezleri, sanayi yapilari karsimiza çikiyor. Buna bagli olarak yangin ihtimaline karsi son derece güvenli çözümlerin devreye girmesi gerekiyor. 50 yil öncesiyle karsilastirildiginda artik günümüz binalarinda çok daha farkli malzemeler kullanildigi görülüyor. Türkiye’de yatirim yapan yabanci sermayeli kuruluslar, tesislerin çati ve duvarlarinda yangin emniyeti için A sinifi malzeme kullanimini sart kosuyor ve A sinifi yanmaz malzemelerin, yeni Avrupa Yangin standartlarina göre sadece mineral yünler (camyünü ve tasyünü) oldugu biliniyor.

Izocam, ISO 9001 Kalite Güvence Sistemi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi, OHSAS 18001 Isçi Sagligi ve Is Güvenligi Sistemi ve ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi´ni Tekiz Tesislerinde de hassasiyetle uyguluyor. Uluslararasi bir standart olan, Malzeme Yönetmeligi’nin 6. maddesine göre; “ürünün yönetmelikte belirtilen temel gerekleri karsilamasina imkân veren malzeme” anlamina gelen “CE” isareti ise tüm Tekiz  ürünlerinde bulunuyor.