Rüyalar ülkesi Amerika’da 6 keyifli gün

BASIN BÜLTENLERİ
15
OCA
19. İzocam Öğrenci Yarışması Başladı, Final Moda, Sanat ve Mimari Tasarımın Şehri Milano’da
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
14
ARA
Kasım 2018
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız
BASIN ODASI » BASIN BÜLTENİ
» BASIN BÜLTENİ

Rüyalar ülkesi Amerika’da 6 keyifli gün

 

İzocam bayileri, yılın son yurtdışı gezisini Amerika Birleşik Devletleri’ne yaptı. Washington, Philadelphia ve New York’u gezen katılımcılar keyif dolu anılarla yurda döndüler.

 

İzocam bayileri, 14-20 Eylül 2018 tarihinde Washington, Philadelphia ve New York’u ziyaret ettiler. 14 Eylül’de İstanbul’dan Washington’a uçuşla başlayan gezi, 15 Eylül’de Washington şehir turuyla devam etti. 16 Eylül’de tüm gün Washington National History Museum’da vakit geçiren İzocam bayileri, 17 Eylül’de Philadelphia’ya doğru yola çıktılar. Burada yapılan keyifli şehir turunun ardından gezi, New York’ta devam etti. İki gün boyunca New York’u detaylı bir şekilde gezme fırsatı bulan katılımcılar 20 Eylül akşamı İstanbul’a döndüler.

 

Amerika’nın en farklı kenti Washington

 

Amerikan rüyasının temel yapı taşlarını oluşturan Washington, dünyanın en gelişmiş kentlerinden biri. İsmini Başkan George Washington’dan alan kent, Amerika Birleşik Devletleri’nin de başkenti. Bu nedenle diplomasinin tavan yaptığı, devlet otoritesinin ve askeri teşkilatın her yerde hissedildiği bir şehir olan Washington, her yıl ortalama 20 milyon ziyaretçisiyle, Amerika’nın en çok ziyaret edilen yerlerinden. Washington, Amerika’nın diğer şehirlerinden biraz daha farklı karaktere sahip. Gökdelenlerin yerini Neo-Klasik şehir anıtlarının aldığı Washington, sayısız ulusal ikonları, muhteşem müze ve galerileri, şık otelleri ve dünya restoranlarıyla neredeyse bir Avrupa şehrini andırıyor.

 

Geniş meydanları ve düzenli sokakları ile düzgün bir şehir planına sahip Washington’da yemyeşil park ve bahçeleri, müzeleri ve zengin koleksiyona sahip sanat evleriyle yerleşik bir kültürel yapı hakim. Washington’da dünyanın en büyük markalarının en iyi mağazaları, dünyanın en iyi restoranlarının en iyi şubeleri, büyük tiyatrolar, stadyumlar, sanat galerileri bulunuyor ve Beyaz Saray da her yıl binlerce ziyaretçiye kapılarını açıyor.

 

Hiçbir eyalete bağlı olmayan, doğrudan doğruya federal devlete bağlı olan Washington’ın isminde yer alan DC, “District of Columbia” yani Columbia Bölgesi manasını taşıyor. Başkentin herhangi bir eyaletin sınırları içerisinde olması o eyalete büyük bir ayrıcalık tanıyacağı için kent sınırları District of Columbia adında özel bir bölge olarak ilan edilmiş ve birçok alanda kısıtlamaya tabi tutulmuş. Bu anlamda belli ki ABD hükümeti bir ayrımcılığın yahut haksızlığın olmasının önüne geçmeyi amaçlamış.

 

Tarihe damgasını vuran Philadelphia

 

Amerika Birleşik Devletleri’nin Pensilvanya eyaletinde yer alan Philadelphia, 1.560.297 nüfusu ile Pensilvanya eyaletinin en büyük, ABD’nin ise en büyük beşinci kenti. 1682 yılında William Penn tarafından Pensilvanya kolonisinin başkenti olarak kurulan Philadelphia, ABD kurucularının buluşma yeri olarak Amerikan Devrimi sırasında önemli rol oynadı. “Declaration of Independence” olarak bilinen Bağımsızlık Bildirgesi 1776’da ve Amerika Birleşik Devletleri Anayasası 1787 yılında burada imzalandı. Philadelphia, 1775–1783 yılları arasında süren Amerikan Bağımsızlık Savaşı’nda, Washington D.C. inşa edilme aşamasındayken ülkeye başkentlik yaptı ve ABD’nin ilk başkenti olma özelliğine sahip. Philadelphia Sanat Müzesi, Büyülü Bahçeler, Fairmont Parkı mutlaka görülmesi gereken yerler arasında yer alıyor.

 

Asla uyumayan şehir New York

 

Amerika Birleşik Devletleri’nin en popüler ve en çok ziyaret edilen şehri New York, yaklaşık 20 milyonluk bir nüfus ile ABD’nin en kalabalık dördüncü eyaleti. Birçok tarihî döneme sahne olan ve çok sayıda etnik grubu bünyesinde barındıran New York, yirmi dört saat ayakta, hiç uyumayan yaşamı, zengin ve fakirin bir arada olduğu cadde ve sokakları ve sonsuz enerjisi ile kültürlerin bir kesişme noktası.

New York’un geçmişi 1600’lere uzanıyor. Şehri kuran ilk kolonicilerin New Amsterdam adını verdiği şehir, Hollandalılardan İngilizlere geçince adı New York’a dönüşmüş. Amerika Birleşik Devletleri’nin eritme potası olarak anılan bu şehirde, dünyanın tüm kültürlerinden milyonlarca insan bir arada yaşıyor. Şehirde alışveriş, gezi, tiyatro, sinema, müzik, dans, gece hayatı, lüks ve bohem hayat bir arada bulunuyor. Dünyada birçok trende yön veren New York, finans, ticaret, reklam, kültür-sanat, moda, eğlence ve gurme merkezi. Gökdelenleri, Broadway’in parlak ışıkları ve en üst düzey müzelerinin yanında sayısız etkinliklere de ev sahipliği yapan New York, dünyanın en heyecan verici ve hayat dolu şehri. Soho, Greenwich Köyü, Bleecker Caddesi, Chelsea galerileri, Midtown’ın alışveriş cenneti 5. Cadde’si ve Madison Bulvarı, Central Park görülmeden dönülmemesi gereken önemli yerler.

 

Rüyalar ülkesi Amerika’da 6 keyifli gün