Kamerun’daki Spor Kompleksi Projesinde İzocam İmzası

BASIN BÜLTENLERİ
30
OCA
İzocam ürünleri hem su sayaçları ve su borularını donmaktan koruyor hem de tasarruf sağlıyor
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
14
ARA
Kasım 2018
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız
BASIN ODASI » BASIN BÜLTENİ
» BASIN BÜLTENİ

Kamerun’daki Spor Kompleksi Projesinde İzocam İmzası

Bugüne kadar 100’ün üzerinde ülkeye ihracat yapmış olan İzocam, ihracattaki başarısını Sahra Altı ülkelerde devam ettiriyor.

İzocam, Aralık ayı başında Batı Afrika’nın güçlenen ekonomisi ile parlayan yıldızına dönüşen Kamerun’da düzenlenen “Build Yaounde (Yaounde Yapı Malzemeleri Fuarı)” katıldı. Kamerunlu ve Türk birçok yetkilinin ziyaret ettiği İzocam standına ilgi büyük oldu.

Ayrıca, 2019 AFCON Afrika Uluslararası Kupası’nın karşılaşmalarının yapılacağı Kamerun’daki Japoma Spor Kompleksi Projesi’nde İzocam ürünleri tercih edildi ve böylece İzocam, Kamerun’da gerçekleştirdiği ticari faaliyetlerine bir yenisini daha eklemiş oldu.

Orta Afrika pazarında faaliyetlerini artıran İzocam, Yenigün İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş tarafından Douala’da inşa edilmekte olan, Japoma Spor Kompleksi Projesi için ürün tedariki gerçekleştirdi. 50.000 kişilik stadyumun yanı sıra 2.000 kişilik kapalı spor salonu ve 1.000 kişilik olimpik yüzme havuzu inşaatının da planlandığı projenin finansal büyüklüğü, 166 milyar CFA (Orta Afrika Frankı).  Projenin stadyum alanının inşası için İzocam Foamboard ve İzocam İzopor ürünleri tercih edildi.
 

İhracat pazarında ülkemiz dışında 20 yerleşik bayi ile çözüm sunan ve bugüne kadar 100’ün üzerinde ülkeye ihracat yapmış olan İzocam’ın ihracatı 700.000 m³’ü aşmış durumda. Önümüzdeki 5 yıl toplamda 150 milyon doların üzerinde ihracat yapmayı hedefleyen İzocam’ın ihracattaki başarısı; her yıl İSİB tarafından düzenlenen İhracatın Yıldızları Ödülleri kapsamında, yalıtım malzemeleri kategorisinde, birincilik ödülü ile onurlandırılıyor.
 

Proje: Kamerun Douala Japoma Spor Kompleksi Projesi
Mal Sahibi: Kamerun Spor ve Fiziksel Eğitim Bakanlığı
Proje Mükellefi: Yenigün İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Projenin Kapasitesi: 50.000 kişilik
Kullanılan Yalıtım Malzemeleri: İzocam Foamboard ve İzocam İzopor

Kamerun’daki Spor Kompleksi Projesinde İzocam İmzası