18. İzocam Öğrenci Yarışması Başladı

BASIN BÜLTENLERİ
30
OCA
İzocam ürünleri hem su sayaçları ve su borularını donmaktan koruyor hem de tasarruf sağlıyor
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
14
ARA
Kasım 2018
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız
BASIN ODASI » BASIN BÜLTENİ
» BASIN BÜLTENİ

18. İzocam Öğrenci Yarışması Başladı

‘Dubai Kültür Köyü’ konulu 18. İzocam Öğrenci Yarışması´nda katılımcılardan ‘bölgesel şartları hesaba katarak sürdürülebilir ve iklimle dengeli bir mimari tasarım’ fikrini Dubai için geliştirmeleri bekleniyor. Projelerin son teslim tarihi, 26 Şubat 2018.

İzocam, sosyal sorumluluk bilinciyle her yıl farklı bir konuyla hayata geçirdiği Öğrenci Yarışması’nın bu yıl 18.’sini düzenliyor. Yarışmaya konu olacak şehir ise Dubai… Bugün başlayan ve üniversite öğrencilerinin katılım gösterdiği yarışmada tüm süreçler www.izocamogrenciyarismasi.com  sitesi üzerinden yürütülecek.
 

‘Fikirden Projeye’ formatıyla gerçekleşecek olan yarışma, tüm fakülte ve bölümlerde okuyan üniversite öğrencilerinin katılımına açık olacak. İki aşamadan oluşan yarışmanın ilk adımında öğrencilerden “Dubai Kültür Köyü” başlığı altında, bölgesel şartları hesaba katarak, sürdürülebilir ve iklimle dengeli bir mimari tasarım fikri geliştirmeleri ve bu fikirleri somutlaştırarak avan projeye dönüştürmeleri beklenecek. 
 

Öğrenciler yarışma için 26 Şubat 2018 tarihine kadar www.izocamogrenciyarismasi.com  adresi üzerinden başvuru yapabilecekler. Gelen projeler arasından başarılı bulunanlar ikinci aşamaya geçebilecek ve Jüriden projelerini geliştirmeye katkı sağlayacak yorum alacaklar. 19 Nisan 2018’de düzenlenecek açık jüri buluşmasında ise başarılı projeler dereceye girmek için yarışacaklar.
 

Jüri
Abdurrahman Kılıç, Prof. Dr., İTÜ Makine Fakültesi Öğretim Üyesi
Ali Erkan Şahmalı, Yüksek Mimar, Günarda Proje Yönetimi Genel Müdürü
Durmuş Dilekçi, Yüksek Mimar, Dilekçi Mimarlık Kurucusu
Gülten Manioğlu, Doç. Dr., İTÜ Makine Fakültesi Öğretim Üyesi
Hakan Demirel, ​Yüksek Mimar, Suyabatmaz Demirel Mimarlık Kurucu Ortağı  
Kemal Gani Bayraktar, Dr., İzocam Teknik Pazarlama Müdürü
Mehmet Çalışkan, Prof. Dr., ODTÜ Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi

Ödüller
İkinci aşamaya geçmeye hak kazanan projeler tekrar jüri değerlendirmesine tabi tutularak en iyi projeler belirlenecek. Finalist projelerden birincisi 8.000 TL, ikincisi 6.000 TL, üçüncüsü ise 4.000 TL para ödülüne sahip olacak. Bunun yanı sıra ikinci aşamaya geçerek jüriye sunum yapanlara finalist sertifikası ile küçük bir ödül verilecek.
 

Dereceye giren öğrenciler, 12 - 15 Mayıs 2018 tarihleri arasında Dubai´de düzenlenecek uluslararası finalde ülkemizi temsil etme hakkı kazanacak.
 

Bilgi için: Burcu Ertek (İzocam Kurumsal İletişim) 216 – 440 40 50 - ertek@izocam.com.tr

18. İzocam Öğrenci Yarışması Başladı