Gana Akra Kotoka Uluslararası Havaalanı İzocam Ürünleri İle Yalıtılıyor

BASIN BÜLTENLERİ
30
OCA
İzocam ürünleri hem su sayaçları ve su borularını donmaktan koruyor hem de tasarruf sağlıyor
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
14
ARA
Kasım 2018
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız
BASIN ODASI » BASIN BÜLTENİ
» BASIN BÜLTENİ

Gana Akra Kotoka Uluslararası Havaalanı İzocam Ürünleri İle Yalıtılıyor

Yalıtım sektörünün öncüsü İzocam, ihracat pazarlarındaki başarısını Sahra Altı ülkelere taşıyor.  Türki Cumhuriyetler, Kuzey Afrika, Balkanlar, Asya ve Ortadoğu başta olmak üzere bugüne kadar 100’ün üzerinde ülkeye ihracat yapmış olan İzocam, yeni pazar faaliyetlerine Sahra Altı ülkelerde devam ediyor.

İzocam, Ağustos ayında Batı Afrika’nın güçlenen ekonomisi ile parlayan yıldızına dönüşen Gana’nın Akra kentinde düzenlenen “Construct Ghana 2017 Fuarı”na katıldı ve İzocam ürünleri Gana’da boy gösterdi. MAPA İnşaat ve Ticaret A.Ş. tarafından inşa edilmekte olan Akra Kotoka Havaalanı’nın genişletilmesi projesi için ürün tedariği de gerçekleştiren İzocam’ın, fuarda açtığı stand ise büyük ilgi gördü.

Son yıllarda Orta Afrika pazarına odaklanan ve Gana, Nijerya, Kamerun, Angola, Sudan, Kenya ve Etiopya gibi Afrika’nın gelişmekte olan ülkerinde ürünleriyle varlığını sürdüren İzocam, 10-12 Ağustos 2017 tarihleri arasında sunduğu ürünler ve uygulama alanları ile bilgi vermek üzere, Construct Ghana 2017 Fuarı’na katıldı.
 

Fuardaki standının yanı sıra, MNG Grubu şirketlerinden MAPA İnşaat ve Ticaret A.Ş. tarafından inşa edilmekte olan, 5 milyon yolcu/yıl kapasiteli Kotoka Terminal Binası için ürün tedariği gerçekleştiren İzocam’ın yetkilileri Akra Kotoka Uluslararası Havaalanı’nı ziyaret etti ve havaalanının genişletilmesi projesini yerinde inceledi. 3 farklı bina için XPS, Kauçuk ve yüksek yoğunluklu Taşyünü Levha tedarik eden İzocam’ın malzemeleri dış cephe yalıtımı, çatı yalıtımı ve elektromekanik tesisat için kullanıldı. Havaalanı için ürün tedariğine devam eden İzocam, sundukları bu hizmeti ve elde ettikleri tecrübeleri tüm Sahra Altı ülkelere götürmeyi hedefliyor.
 

İzocam Genel Müdürü Levent Gökçe, ihracat yaptıkları ülkelerde, yoğunlukla bina ve sanayide kullanılan ürün taleplerini karşıladıklarını belirtiyor ve İzocam’ın, Ortadoğu’da iklimlendirme sektörünün en önemli üreticisi konumunda olduğunu vurguluyor. Bu uzmanlıklarını Sahra Altı ülkelere de taşımayı hedeflediklerini söyleyen Gökçe, “Son dönemde ihracat faaliyetlerimizde Ortadoğu ve Asya ülkelerine odaklanmış olsak da, Orta Afrika bizim için gelişen bir pazar konumunda... Gelirinin %24’ünü sanayiden karşılayan Gana da Batı Afrika’nın gelişen ekonomileri arasında. Gana’nın Akra Kotoka Havaalanı genişletilme projesinde İzocam ürünlerinin tercih edilmesi bu nedenle bizim için oldukça gurur verici bir gelişme... İzocam’ın ürünlerinin başarısının Türkiye sınırlarını aşması ürünlerimizin kalitesinin de göstergesidir” şeklinde konuştu.
 

İhracat pazarında ülkemiz dışında 20 yerleşik bayi ile çözüm sunduklarını ve bugüne kadar 100’ün üzerinde ülkeye ihracat yaptıklarını belirten Gökçe, İzocam’ın ihracatının 700.000 m³’ü aştığının altını çiziyor. “2016 yılı satışlarımızın 62.5 milyon TL’lik kısmını ihracat oluşturdu. Bu rakamı önümüzdeki 5 yıl toplamda 150 milyon doların üzerine çıkarmayı hedefliyoruz. İhracat alanındaki bu başarılarımız da son yıllarda, hemen her sene, İSİB tarafından Yalıtım Malzemeleri kategorisinde aldığımız İhracat Birincilik Ödülü ile onurlanıdırılıyor” dedi.
 

Bilgi için: Burcu Ertek (İzocam Kurumsal İletişim) 216 – 440 40 50 - ertek@izocam.com.tr

Gana Akra Kotoka Uluslararası Havaalanı İzocam Ürünleri İle Yalıtılıyor