İzocam’dan usta dostu yeni ürün; Ara Bölme Levhası!

BASIN BÜLTENLERİ
30
OCA
İzocam ürünleri hem su sayaçları ve su borularını donmaktan koruyor hem de tasarruf sağlıyor
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
14
ARA
Kasım 2018
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız
BASIN ODASI » BASIN BÜLTENİ
» BASIN BÜLTENİ

İzocam’dan usta dostu yeni ürün; Ara Bölme Levhası!

Yalıtımın Türkiye’deki Adı İzocam, ihtiyaca yönelik sunduğu ürün ve çözümleri ile sektöre yön vermeye devam ediyor.

Uygulama kolaylığı sayesinde zamandan tasarruf sağlayan Usta Dostu Ara Bölme Levhası; ısı ve ses yalıtımının yanında yangın güvenliği de sağlıyor.

İzocam, Ar-Ge çalışmaları sayesinde hafif ara bölmelerde kullanılmak üzere geri dönüşümlü malzemeler kullanarak geliştirdiği, ‘Ara Bölme Levhası’nı sektöre kazandırdı. Bu alandaki AR-GE çalışmalarını, sektörün ve kullanıcıların beklentilerine en iyi şekilde yanıt verebilecek ölçüde yürüten İzocam, Ara Bölme Levhası’na CE ve EUCEB belgelerini de kazandırarak, kalitesini uluslararası alanda da kanıtladı.
 

Esnekliği ve yumuşaklığıyla hızla uygulanabilen bir ürün olan İzocam Ara Bölme Levhası, sahip olduğu doğal içeriği ve toz yapmayan yapısı, kolay kesimi sayesinde, uygulayıcıya rahat ve sağlıklı bir çalışma ortamı yaratıyor. Ayrıca hızlı uygulama imkanı ile zamandan tasarruf sağlıyor. Kendi başına ayakta durabilen İzocam Ara Bölme Levhası, güvenli uygulama olanağı da sunuyor. Böylece ilave malzeme gerektirmeden, yapılan uygulamalara hız ve kalite kazandırıyor. Taşıma saplı ambalajı ve hafifliği sayesinde kolay taşınabilen İzocam Ara Bölme Levhası, hem nakliye hem de depolamada avantaj sağlıyor.

Farklı kalınlıklarda üretilebilen Ara Bölme Levhası, ara bölme duvarlarda, ısı ve üstün ses yalıtımı sağlıyor; A1 sınıfı yanmaz özelliği sayesinde olası yangınlarda zaman kazandırıyor. Ses yalıtımına olan katkısının altını çizen İzocam Genel Müdürü Levent Gökçe, “Binalarda ses yalıtımı Mayıs 2017’de yayımlanan “Binaların Gürültüye Karşı Korunması Hakkında Yönetmelik” esaslarına göre zorunlu hale getirildi. Farklı işlevlere sahip binalarda duvar performansı bina hassasiyetleri doğrultusunda A’dan F’ye sınıflandırıldı.  İzocam Ara Bölme Levhası kullanılan detaylar ile “A” sınıfı yalıtım elde ediliyor.” dedi.

İnsan sağlığına fizyolojik ve psikolojik etkileri kanıtlanmış gürültü sorunu için en etkili çözümün doğru uygulanmış ses yalıtımı olduğunun altını çizen Gökçe, “Modern yaşamda insanlar zamanının %90’ını kapalı alanda geçiriyor. Özellikle yan komşudan gelen gürültüden, yanyana olan daireler arasında mahremiyetin kalmamasından neredeyse herkesin rahatsız olduğunu biliyoruz. Bu durum da ancak İzocam Ara Bölme Levhası gibi A sınıfı ses yalıtım malzemesi ile çözülebilir” şeklinde konuştu. Günümüzde okul, hastane, otel ve ofis gibi toplu kullanımların olduğu binaların yanısıra modern konutlarda  da hafif bölme duvarların daha yaygın kullanılmaya başlandığını ifade eden Levent Gökçe, “Toplu kullanım alanlarında A sınıfı detayların kullanılması göz ardı edilmemesi gereken bir konu... Sessiz iç ortamlar okullarda öğrenme kapasitesini artırırken, çalışma alanlarında verimliliğe, hastane gibi sağlık tesislerinde iyileşmeye katkı sağlıyor. Otel ve konutlarda ise kişi daha iyi dinlenerek güne daha sağlıklı ve zinde başlayabiliyor. İzocam Ara Bölme Levhası tam da bu açıdan yeni yönetmeliğin getirdiği standartları sağlayabilmek üzere sektöre kazandırdığımız bir ürün oldu” dedi.

 

Bilgi için:
Burcu Ertek / İzocam Kurumsal İletişim / 216 – 440 40 50
ertek@izocam.com.tr

İzocam’dan usta dostu yeni ürün; Ara Bölme Levhası!