3. Havalimani’nin Temelden Çatiya Yalitimi Izocam’a Emanet

BASIN BÜLTENLERİ
06
HAZ
3. Havalimani’nin Temelden Çatiya Yalitimi Izocam’a Emanet
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
12
AGU
Nisan Mayis Haziran 2016
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız
BASIN ODASI » BASIN BÜLTENİ
» BASIN BÜLTENİ

3. Havalimani’nin Temelden Çatiya Yalitimi Izocam’a Emanet

Türkiye’de yalitim sektörüne bilgi birikimi ve tecrübesi ile rehberlik eden Izocam, dikkatleri üzerine toplayan projelere ürün saglamaya devam ediyor. Istanbul Yeni Havalimani’nin çati yalitimi Izocam Camyünü, temel yalitimlari Izocam Foamboard ile yapiliyor, havalandirma tesisatinin yalitiminda ise Izocam ürünleri kullaniliyor.

Havacilikta gelecegin kapilarini aralayacak Istanbul Yeni Havalimani’nin temelden çatiya, isitma tesisatindan havalandirma kanallarina kadar yalitima ihtiyaç duyulan birçok alaninda yalitim sektörünün öncü markasi Izocam tercih edildi.
 

Istanbul Yeni Havalimani projesinin temel yalitiminda Izocam Foamboard ürünleri ve isi merkezinde Izocam Camyünü ve Elastomerik Kauçuk Boru kullanildi. Projenin havalandirma sisteminde de yine Izocam Camyünü ve Tasyünü yalitim ürünleri tercih edildi. Çati yalitimi için 400.000 m² Camyünü Levha ve Camyünü Çati Siltesi saglayan Izocam, projeye yogun sevkiyatini sürdürüyor.
 

Izocam Genel Müdürü Levent Gökçe Türkiye’de insa edilen en önemli projelerden biri olan Istanbul Yeni Havalimani’nda Izocam ürünlerinin tercih edilmesinden gurur duyduklarini söyledi. “Izocam olarak yalnizca konutlara degil, fabrika, okul, hastane, otel ve sanayi binalarina da genis yelpazede yalitim ürünleri sagliyoruz. Türkiye’nin 52 yillik yalitim firmasi olarak ülkemize ve toplumumuza fayda saglayan, nitelikli projelerde yer almak bizim için gurur kaynagi… Bugüne kadar ürettigimiz ürünlerle, ülkemizde 200 milyon ton petrole esdeger (TEP) enerji tasarrufunun gerçeklesmesinde katkida bulunduk. Bu sayi 1,6 milyon depo benzine ve 80 yillik petrol üretimimize esdegerdir. Izocam, su anda da ürettigi ürünler ve yer aldigi büyük projerlerle ülke ekonomisine katki saglamaya devam ediyor. Tüm fazlari tamamlandiginda yillik 200 milyon yolcuya çikarilabilir kapasitesi ile 350’den fazla destinasyona uçus imkani saglayacak olan Istanbul Yeni Havalimani büyük bir yükü tasiyacak, ulusal ve uluslararasi alanda ulasima ilerleme ve kolaylik getirecek çok önemli bir proje. Böyle bir projede, çatida kullanilan Camyününden temelde uygulanan Foamboard ürününe kadar Izocam ürünlerinin tercih edilmesi; isitma tesisatindan, havalandirma kanallarinda uygulanacak yalitima kadar, Izocam’in genis ürün yelpazesinden ve uzmanligindan yararlanilmasi bizleri son derece mutlu etti.”
 

Istanbul Yeni Havalimani / Proje Künyesi:

Havalimani tipi: Sivil
 

Sahibi/Isleticisi: IGA Havalimani Isletmesi A.S.
 

Hizmet verdigi sehir: Istanbul Türkiye
 

Yer: Arnavutköy, Istanbul, Türkiye
 

Proje Alani: 76,5 milyon m²
 

Açilis Tarihi: 2018 yili (Ilk Etap)
 

Toplam Yolcu Kapasitesi: 200 milyon (Tüm fazlar tamamlandiginda)

3. Havalimani’nin Temelden Çatiya Yalitimi Izocam’a Emanet