Izocam Ögrenci Yarismasi Kazananlari Belli Oldu

BASIN BÜLTENLERİ
06
HAZ
3. Havalimani’nin Temelden Çatiya Yalitimi Izocam’a Emanet
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
12
AGU
Nisan Mayis Haziran 2016
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız
BASIN ODASI » BASIN BÜLTENİ
» BASIN BÜLTENİ

Izocam Ögrenci Yarismasi Kazananlari Belli Oldu

Izocam’in sosyal sorumluluk bilinciyle hayata geçirdigi ve üniversite ögrencilerine büyük firsatlar sunan 17. Izocam Ögrenci Yarismasi’nin sonuçlari belli oldu. 120 ögrencinin basvurdugu yarismada 10 proje finalde yer aldi. Jüri degerlendirmesi sonucunda Istanbul Teknik Üniversitesi’nden Ozan Sen ve Zeynep Küheylan’in hazirladigi proje birinci, Gazi Üniversitesi’nden Feyza Çinar ve Sidika Önder’in hazirladigi proje ikinci ve Gazi Üniversitesi’nden Muammer Yaman ile Ondokuz Mayis Üniversitesi’nden Ali Gökaslan’in hazirladigi proje üçüncü oldu.

Dereceye giren ilk üç proje Ispanya’nin baskenti Madrid’de gerçeklesecek uluslararasi yarismaya katilmaya hak kazandi.

Bu yil 17.’si düzenlenen Izocam Ögrenci Yarismasi sonuçlandi. Ögrenciler Madrid’in Gran San Blas bölgesinin kentsel dönüsümü için sürdürülebilir ve iklimle dengeli bir “yapma çevre” senaryolari hazirlayip projelendirdi. Ulusal finale kalan 10 proje, 06 Mayis 2017 Cumartesi günü Yapi-Endüstri Merkezi’nde jüriye sunuldu.

Yarismada degerlendirme sonucunda Istanbul Teknik Üniversitesi’nden Ozan Sen ve Zeynep Küheylan’in hazirladigi proje birinci, Gazi Üniversitesi’nden Feyza Çinar ve Sidika Önder’in hazirladigi proje ikinci ve Gazi Üniversitesi’nden Muammer Yaman ile Ondokuz Mayis Üniversitesi’nden Ali Gökaslan’in hazirladigi proje üçüncü oldu.
 

Yetkin ögretim görevlileri ve uzman mimarlardan olusan Jüri yarisma süreçlerindeki aktif rolüyle ve özverili çalismalariyla hem yarismaya hem de ögrencilerin gelisimine katki sagladi. ITÜ Makine Fakültesi ögretim üyesi Prof. Dr. Abdurrahman Kiliç, Günarda Enerji firmasindan Y.Mimar Ali Erkan Sahmali, IBBM Mimarlik kurucu ortagi Mimar Burak Ilhan, Dilekçi Mimarlik firmasindan Y.Mimar Durmus Dilekçi, ITÜ Mimarlik Fakültesi ögretim üyesi Doç. Dr. Gülten Manioglu, Suyabatmaz-Demirel Mimarlik firmasindan Y.Mimar Hakan Demirel ve ODTÜ Makine Fakültesi ögretim üyesi Prof Dr. Mehmet Çaliskan Izocam 17. Ögrenci Yarismasi’nin seçkin jürisi içinde yer aldi.

Finalistler arasindan dereceye giren birinci proje 8 bin, ikinci proje 6 bin ve üçüncü proje 4 bin TL ödül kazandi. Ayrica yarismada dereceye giren ilk üç proje 31 Mayis – 2 Haziran 2017 tarihlerinde Ispanya’nin baskenti Madrid’de düzenlenecek uluslararasi finalde ülkemizi temsil etmeye hak kazandi.

 

Bilgi için:
Seher Saygin / Essance Istanbul Iletisim Danismanligi / (212) 282 40 85 /
seher.saygin@essance-istanbul.com
Zeynep Yigit / Essance Istanbul Iletisim Danismanligi / (212) 282 40 85 /
zeynep.yigit@essance-istanbul.com

Izocam Ögrenci Yarismasi Kazananlari Belli Oldu