Izocam’dan Sessiz Sehirler

BASIN BÜLTENLERİ
06
HAZ
3. Havalimani’nin Temelden Çatiya Yalitimi Izocam’a Emanet
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
12
AGU
Nisan Mayis Haziran 2016
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız
BASIN ODASI » BASIN BÜLTENİ
» BASIN BÜLTENİ

Izocam’dan Sessiz Sehirler

Gün geçtikçe artan gürültü kirliligi yasam kalitesini ve insan psikolojisini olumsuz yönde etkiliyor. Izocam gürültü kirliligi için en etkili çözümün dogru uygulanmis ses yalitimi olduguna dikkat çekiyor ve bu alanda sosyal sorumluluk bilinciyle hareket ediyor. Bunlardan birini de Uluslararasi Gürültü Farkindalik Günü Panelikapsaminda gerçeklestiren Izocam, IZODER ve TAKDER’in organize ettigi Ses Paneli’ne sponsor oldu. Izocam panelde katilimcilara sessiz sehirler olusturmada etkilises yalitimi çözümlerini anlatti.

Sehirlesme ve sanayilesme ilebirlikte gün geçtikçe artan ses ve gürültü kirliligi, insanlari ruh ve beden olarakzorlayarak, yasam kalitesini düsürüyor. Gürültü kirliliginden korunmak için en ideal yöntemlerden biri ise “yalitim”…Izoder ve Takder’inUluslararasi Gürültü Farkindalik Günü’nde düzenledigi Ses Panelinegürültü kirliligine karsi ses yalitimi çözümlerinin önemini her firsatta dile getiren Izocam sponsor oldu. 26 Nisan’da ITÜ Taskisla’da gerçeklestirilen panele Izocam standiyla katildi ve gürültü için yalitim çözümlerini anlatti.
 

Panelde sektörün önde gelen uzmanlari; ’’Gürültü ve Insan’’, ’’Gürültüyle Mücadelede Ülkemizde Mevcut Yasal Durum’’, ’’Ses Yalitimi Ile Sessiz Sehirler Yaratmak’’ ve ’’Binalarda Gürültü Problemleri’’ ana basliklarini ele aldi. Izocam “ses yalitimiyla sessiz sehirler” oturumunda sessiz sehirlere ulasmada sagladigi çözümlere ve Multi Konfor içinde yer alan akustik konfor sartlarinadegindi.
 

Sehir gürültüsü günümüzde hemen herkesin rahatsizlik duydugu, insan psikolojisi üzerinde de olumsuz etkileri olan önemli sorunlar arasinda yer aliyor. Gereksiz yere çalinan kornadan, egzoz veya insaat gürültüsüne kadar herkesin kulaklarini tikamak istedigi çok sayida gürültü yasam konforunu olumsuz yönde etkiliyor. Izocam da bu nedenle “sessiz sehirler”e odaklaniyor ve hem sehir gürültüsünü en aza indirecek hem de bina genelinde alinacak çözümleriyle daha yasanilir kentler olusturmak için çalismalar yürütüyor.
 

Izocam’in gürültü kirliligine karsi kendine özgü ifadesi olan “sessiz sehirler” ile baslattigi mücadelede Multi Konfor Binalar öne çikiyor. Sehir gürültüsünün yarattigi stresten uzak durmak için alinabilecek önlemler arasinda gürültüyü çokça zaman geçirilen yasam ve çalisma alanlarindan uzak tutmak gerekiyor. Gelismis sehirlerde insanlar zamaninin %90’ini kapali alanlarda geçiriyor. Disardan gelen sehir gürültüsü ile birlikte bina içinde olusan gürültülere de önlem alinmasi gerekiyor. Evde komsu ve sokak gürültüsü, fabrikalarda isçi sagligi, ofislerde sessiz çalisma ortamlari saglayabilmek Multi Konfor sartlariyla mümkün olabiliyor. Multi Konfor Bina sartlari, bunlara ek olarak tiyatro, sinema, konser ve benzeri kültürel etkinliklerin sergilendigi yerlerde de dogru akustik uygulamalar ve ses geçirgenliginin önlenmesi için de özel alanlarin korunmasina hizmet ediyor.
 

Bu alanlarda istenen sessizlige ulasmada ise dis cephe yalitimiyla birlikte yapilarin iç duvar yüzeyleri, ara bölmelerinde ve katlar arasinda dogru ürünlerle dogru yalitim uygulanmasi önem tasiyor. Izocam’in “sessiz sehirler” yaratmada etkili olan tasyünü ve camyünü ürünleri ses yutucu özellikleriyle ses yalitimi için iddiali çözümler sunuyor.
 

Sessiz sehirlere Multi Konfor Bina sartlariyla ulasilabilecegine dikkat çeken Izocam, bu konudaki etkili ürünleriyle de tecrübesini ortaya koyuyor. Multi Konfor Binalar iç hava kalitesi, isi ve yangin yalitimina ek olarak ses yalitimi ve akustik konfor da sunuyor. Sessiz sehirler olusturabilmek için insa edilen yapilarin Multi Konfor Bina sartlarina uygun olmasi gerekiyor. Izocam, Multi Konfor Binalara yönelik sundugu camyünü,ve tasyünü ve kauçuk ürünleriyle ses köprülerini engelleyecek çözümler sagliyor.
 

2005 yilinda yürürlüge giren ve 2010 yilinda revize edilen “Çevresel Gürültünün Degerlendirilmesi ve Yönetimi Yönetmeligi”nde AB uyumlastirma süreci devam ediyor. Özellikle gürültünün fazla oldugu sanayi bölgelerinde, yogun trafik alanlarinda ve eglence mekânlarinda ses yalitiminin yapilmasi gerekiyor. Bu sene yürürlüge girmesi beklenen “Binalarin Gürültüye Karsi Korunmasi ve Ses Yalitimi Yönetmeligi Taslagi” sanayi disindaki binalarin her türlü duvar ve döseme kesitinin saglamasi gereken minimum ses azaltim degerini (Rw) içeriyor. Yeni yapilacak binalarda istenilen ses yalitim degerlerini saglamada Izocam da camyünü,tasyünü ve kauçuk ürünlerin yer aldigi sürdürülebilir detaylari ile katki sagliyor.  Bu ürünler isi yalitiminaek olarak ses ve titresim yalitimi da yapiyor. Bu sayede gürültünün sönümlenmesini sagliyor, iletilmesini önlüyor ve hacim akustigini saglamada da önemli katki sunuyor. Binanin genelinde ve dairelerde uygulanan yalitim ile elde edilen sessizlik istenilen konfor ortamini sagliyor. Akustik açidan konforlu, anlasilabilirlik degeri yüksek iç mekanlar elde ediliyor.

 

Bilgi için:

Seher Saygin / Essance Istanbul Iletisim Danismanligi / 212 – 282 40 85
seher.saygin@essance-istanbul.com / 0 530 384 62 74

Zeynep Yigit / Essance Istanbul Iletisim Danismanligi / 212 – 282 40 85
zeynep.yigit@essance-istanbul.com / 0 530 384 62 79

Izocam’dan Sessiz Sehirler