Izocam Ögrenci Yarismasi’nda Finale Kalan Ögrenciler Belli Oldu

BASIN BÜLTENLERİ
06
HAZ
3. Havalimani’nin Temelden Çatiya Yalitimi Izocam’a Emanet
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
12
AGU
Nisan Mayis Haziran 2016
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız
BASIN ODASI » BASIN BÜLTENİ
» BASIN BÜLTENİ

Izocam Ögrenci Yarismasi’nda Finale Kalan Ögrenciler Belli Oldu

Izocam’in sosyal sorumluluk bilinciyle hayata geçirdigi Izocam Ögrenci Yarismasi’nin bu yil 17’ncisi düzenlendi. 120 ögrencinin katilim gösterdigi Izocam Ögrenci Yarismasi’nda, 18 proje teslim alindi. Her fakülte ve bölümden ögrencinin katildigi yarismada 10 proje finalde yarismaya hak kazandi.

Bu yil 17’ncisi düzenlenen Izocam Ögrenci Yarismasi, Yapi Endüstri Merkezi organizasyonu ile gerçeklestirildi ve yarismanin konusu Ispanya’nin Madrid sehri olarak belirlendi. Iki asamadan olusan yarismanin ilk asamasinda, ögrenciler Madrid’in Gran San Blas bölgesinin kentsel dönüsümü için mevcut yerlesim alanini sürdürülebilir ve iklimle dengeli bir “yapma çevre”ye dönüstürürken, nesiller arasi kaynasmayi da göz önünde bulundurduklari senaryolar gelistirdi. Jüri degerlendirmesinin sonucunda 10 proje finalde yarismaya hak kazandi.

Hazirladiklari senaryolarini 03 Nisan 2017 tarihine kadar www.izocamogrenciyarismasi.com adresine dijital olarak yükleyen ögrenciler arasindan SA3957, SK96AC94, BC1AN2, 9KH3M2, 317TAP13, BBA6101, PA91MT92, H7GY3MA, A1B2D3 ve E16E34 rumuzlu projeler ikinci asamaya geçmeyehak kazandi. Senaryolarini mimari bir tasarima dönüstürecek olan ögrenciler 06 Mayis 2017 tarihinde açik jüri toplantisinda projelerini jüriye anlatma imkani bulacaklar. YEM kitabevi çekiyle birlikte basari sertifikasi verilecek projeleri ayni gün jüri degerlendirecek ve ödül alacak projeler yapilacak törenle açiklanacak. Projelerden birincisi 8 bin, ikincisi 6 bin, üçüncüsü 4 bin TL para ödülüne sahip olacak ve 31 Mayis - 2 Haziran 2017 tarihleri arasinda Ispanya’nin Madrid sehrinde düzenlenecek uluslararasi finalde ülkemizi temsil edebilecek.

Izocam Ögrenci Yarismasi´nin tüm süreçleri www.izocamogrenciyarismasi.com adresi üzerinden yürütülüyor.

Konusunda uzman jüri üyeleri projeleri degerlendirdi


Projeler ögretim görevlileri ile uzman mimarlardan olusan jüri tarafindan degerlendirdi. Jüride ITÜ Makine Fakültesi Ögretim Üyesi Prof. Dr. Abdurrahman Kiliç ve Doç. Dr. Gülten Manioglu, ODTÜ Mühendislik Fakültesi Ögretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Çaliskan, Günarda Proje Yönetimi Genel Müdürü Yüksek Mimar Ali Erkan Sahmali, Dilekçi Mimarlik Kurucusu Yüksek Mimar Durmus Dilekçi, Suyabatmaz Demirel Mimarlik Kurucu Ortagi Yüksek Mimar Hakan Demirel ile önceki yillarda ögrenci yarismasinda da basari kazanmis IBBM Mimarlik kurucu ortagi Mimar Burak Ilhan yer aliyor.

Izocam Ögrenci Yarismasi’nda  Finale Kalan Ögrenciler Belli Oldu