Izocam Bayileri “Gelenek Gelecek” Toplantisinda Bulustu

BASIN BÜLTENLERİ
06
HAZ
3. Havalimani’nin Temelden Çatiya Yalitimi Izocam’a Emanet
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
12
AGU
Nisan Mayis Haziran 2016
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız
BASIN ODASI » BASIN BÜLTENİ
» BASIN BÜLTENİ

Izocam Bayileri “Gelenek Gelecek” Toplantisinda Bulustu

Izocam bayileri bu yil “Gelenek Gelecek” mottosuyla, 02-05 Mart tarihleri arasinda Antalya Belek Maxx Royal Otel’de gerçeklestirilen 17. Uluslararasi Bayi Toplantisi’nda bir araya geldi. 2016 yilinin degerlendirildigi ve 2017 hedeflerinin açiklandigi toplantida, Izocam’in geleneklerinden kuvvet alarak gelecege güvenle baktigi vurgulandi.


Izocam’in her yil geleneksel olarak düzenledigi toplantinin bu yilki mottosu “Gelenek Gelecek” olarak belirlendi. Toplantida, Izocam’in güçlü geçmisiyle yarattigi geleneklerinden kuvvet alarak gelecege güvenle baktigi vurgulandi.


Samir Kasem: “Parlak bir gelecek için birlikte hareket etmemiz lazim”


Izocam 17. Uluslararasi Bayi Toplantisi, Izocam’in kurucusu Vehbi Koç ve eski Yönetim Kurulu Baskani Mustafa Koç için bir dakikalik saygi durusu ile basladi. Açilis konusmasini Izocam Genel Müdürü A. Nuri Bulut yapti. Ardindan Izocam Yönetim Kurulu Baskani Samir Kasem, Orta Dogu’da yalitim sektörünün konumu, gelecegi ve standartlarin gelisimi hakkinda bilgiler paylasti, Türkiye’nin önemini vurguladi. Petrolde yasanan sikintilarla birlikte yalitimin öneminin her geçen gün biraz daha arttigina dikkat çeken Kasem, orta ve uzun vadede bu trendin devam edecegini ve parlak bir gelecek için birlikte hareket etmenin gerekli oldugunu belirtti.


Izocam’in 2017 ciro hedefi 434 milyon TL


Izocam Genel Müdürü A. Nuri Bulut ise konusmasina Izocam’in yeni bayilerine hos geldiniz diyerek basladi. 2016’yi ekonomik açidan ve insaat sektörü bazinda degerlendiren ve tüm gelismeleri çeyrek yil bazinda madde madde paylasarak hatirlatan Bulut, 2017’de beklenen gelismeleri siraladi. Ülkede yasanan tüm olumsuz gelismelere ragmen Izocam’in dolu dolu bir yil geçirdigini ve faaliyetlerine ayni hizla devam ettigini belirterek 2016 yilinda %4 büyüme ile 385 milyon TL ciroya ulasildigini duyurdu. Bulut, Izocam’in 2017 hedefini ise toplamda %10,7 büyüme ile 434 milyon TL ciro olarak açikladi. Ihracat hedefi ise 22 milyon dolar.


2016 gibi zor bir yilda elde edilen bu rakamlara katkida bulunan bayilere ve çalisma arkadaslarina tesekkür eden Bulut, “Geçtigimiz sene, sert esen siyasi ve ekonomik rüzgarlarin ötesinde, 15 Temmuz’da ülkemiz menfur bir darbe girisimi yasadi. Diger taraftan güney sinirlarimizin ötesinde de savaslar, ülkemizde insanliga karsi islenen terör saldirilari devam ediyor. 2015 yilinda frene basmis olan turizm ve komsu ülkelere olan ihracatimiz hala canlanmis durumda degil. Tüm bu gelismelerden ülkemiz ekonomisi, dolayisiyla issizlik önemli ölçüde etkilendi. Ancak hükümet de insaat sektörünü desteklemek için çaba gösteriyor. KDV oranlarini indirerek, yatirimlari tesvik ederek, yeni yatirim imkanlari yaratarak, altyapi yatirimlarina devam ederek olumlu adimlar atiyor.

  

2016 yilinda yasanan bütün bu olumsuzluklara ragmen kaybetmedigimiz degerlerimizle, bu ülkeye güvenimiz ve ümidimizle yola devam ediyoruz. Izocam ailesi olarak geleneklerimizin ve kurumsalligimizin destegi ile yarinlara güvenle ilerliyoruz. Geleneklerimizde belirsizlikler içinde bile tutarli ve ilkeli is yapmak, egitim ve sosyal sorumluluklara devam etmek var. Ama en önemlisi siz degerli bayilerimiz ve çalisma arkadaslarimiz var. Iste bunun için geleneklerimizden kuvvet alarak gelecege güvenle bakiyoruz. 2017 yilinda da Izocam ailesinin basarili olacagina inaniyoruz” dedi.


Izocam dijital yatirimlarini artiriyor


Izocam Satis ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardimcisi Fatih Öktem ise ekonomik gelismelerin yaninda hayatimizi dogrudan etkileyen Endüstri 4.0 kavramina degindi. Öktem, “Endüstri 4.0 dijitallesmeyi mecbur kiliyor. Robotlu üretim, artik tüm süreçlerin içine giriyor” diyerek Endüstri 4.0 uygulamalari hakkinda örnekler verdi ve “Bu gelismeler isiginda hepimiz is süreçlerimizi gözden geçirmeliyiz. Üretim tarafindaki sahalar gelisime açik sahalar ama hizmet alaninda da Endüstri 4.0’in bize getireceklerinde uzak kalmamak gerekiyor” dedi.


2016’da yasanan gelismeleri de degerlendiren Öktem, darbe girisimi, referandum hazirligi, Suriye krizi, degerlendirme kurullarinin olumsuz puanlari, erken seçim riski gibi durumlarin belirsiz bir ortam yarattigina degindi. Ancak insaat sektöründe çimento satislarinin, ruhsat sayilari ve yapi kullanma izinlerinin 2016’da arttiginin gözlemlendiginin altini çizen Öktem, bunu önümüzdeki üç dört sene insaat sektöründe canli ortamin devam edeceginin göstergesi olarak yorumladi. Öktem, ürünlerin pazar paylari, satis sürecindeki yeni yaklasimlar, sirketin son dönemde gerçeklestirdigi pazarlama ve kurumsal iletisim faaliyetleri hakkinda da bilgi verdigi sunumunda Izocam’in dijital alandaki yatirimlarini artirdigini ve çok iyi sonuçlar alindigini belirtti.


2016’nin Mart ayinda baslayan Sagolasin Izocam kampanyasi hakkinda da bilgi veren Öktem, bu güne kadar radyoda 9 milyon, dijitalde 2,5 milyon, sinemada 400 bin kisiye ulastiklarini ve izocammanto.com web sitesi ziyaretçi sayisini %95 artirarak 150.000 yeni ziyaretçi kazandiklarini belirtti.


Yüce Zerey: “Her sey iyi bir hikayeye bagli”


Bu yilin konuk konusmacisi ise Yüce Zerey’di. Türkiye’de dijital pazarlama alaninda çok önemli çalismalara imza atan Zerey, toplantida “Dijital Dönüsüm: Hepsi Hikaye” baslikli bir sunum gerçeklestirdi. Dijitallesen dünyada tüketiciye ulasmak için iyi bir hikayeye ve iyi bir hikaye matematigine ihtiyaç oldugunu belirten Zerey, hikaye olusturmanin inceliklerine degindi. Izocam Bayi Toplantisi’nin mottosu “Gelenek Gelecek” kavraminda da atifta bulunarak “Next’e gözkirp, Ex’ten vaz geçme” diyen Zerey, dijital ve yeni dünyaya ayak uydururken isimize yarayan, bizim için anlamli olan seylerden de vaz geçmemek gerektiginin altini çizdi. Tarihteki en iyi hikayelerden birinin “Sagolasin Izocam” kampanyasi oldugunu, “Yönetici uyuyor mu?” cümlesinin hala hatirlandigini ve bu kampanyanin iyi bir uyarlamayla günümüzde de devam ettirilmesinin ise yarayan bir iletisim olduguna da degindi.

 

3 Mart aksami ise, Maxx Royal Otel gala yemegi ve ödül törenine ev sahipligi yapti. 2016 yilinda en yüksek ciroya ulasan bayiler 8 farkli kategoride ödüllerini aldi. Ödül töreninin ardindan eglenceli sahne performansiyla göz dolduran Kubat’in sarkilariyla güzel bir aksam geçirdiler.

Izocam Bayileri “Gelenek Gelecek” Toplantisinda Bulustu