Ögrenciler Bu Kez Madrid Için Proje Hazirlayacak

BASIN BÜLTENLERİ
06
HAZ
3. Havalimani’nin Temelden Çatiya Yalitimi Izocam’a Emanet
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
12
AGU
Nisan Mayis Haziran 2016
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız
BASIN ODASI » BASIN BÜLTENİ
» BASIN BÜLTENİ

Ögrenciler Bu Kez Madrid Için Proje Hazirlayacak

Izocam Ögrenci Yarismasi’nin bu yil 17.si düzenleniyor. Ögrencilerden ‘Kentsel Akupunktur’ basligi altinda, bir bina dönüsürken kente ne katabilir sorusuna Ispanya’nin Madrid sehri için cevap vermeleri bekleniyor. Jüri degerlendirmesi sonrasinda dereceye giren birinci proje 8 bin, ikinci proje 6 bin ve üçüncü proje 4 bin TL para ödülü almaya ve Madrid’de uluslararasi finale katilmaya hak kazanacak.

Izocam’in sosyal sorumluluk bilinciyle hayata geçirdigi ve bu yil 17’incisini düzenleyecegi Ögrenci Yarismasi’nin konusu Ispanya’nin Madrid sehri olacak. Madrid’in Gran San Blas bölgesinin kentsel dönüsümü içinögrencilerdenmevcut yerlesim alanini sürdürülebilir ve iklimle dengeli bir “yapma çevreye” dönüstürürken, nesiller arasi kaynasmayi da göz önünde bulundurmalari ve bölgeyi canlandiracak bir fikir projesi gelistirmeleri beklenecek.
 

Iki asamadan olusacak yarismanin ilk asamasinda kentin zamana ve degisime adaptasyonu için mimari ölçekte fikirsel yanitlar aranirken bu fikirler ikinci asamada uluslararasi yarisma sunumuna esas olacak mimari projenin arka planini ve dayanagini olusturacak.Üniversitelerin tüm bölümlerinden lisans ve yüksek lisans ögrencilerinin katilabildigi yarismada fikir projeleri, 3 Nisan 2017 Pazartesi gün bitimine kadar www.izocamogrenciyarismasi.com sitesi üzerinden teslim edilebilecek.

Konusunda uzman jüri üyeleri projeleri degerlendirecek

Projeler ögretim görevlileri ile uzman mimarlardan olusan jüri tarafindan degerlendirilecek. Jüride ITÜ Makine Fakültesi Ögretim Üyesi Prof. Dr. Abdurrahman Kiliç ve Yrd. Doç. Dr. Gülten Manioglu, ODTÜ Mühendislik Fakültesi Ögretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Çaliskan, Günarda Proje Yönetimi Genel Müdürü Yüksek Mimar Ali Erkan Sahmali, Dilekçi Mimarlik Kurucusu Yüksek Mimar Durmus Dilekçi,Suyabatmaz Demirel Mimarlik Kurucu Ortagi Yüksek Mimar Hakan Demirel ile önceki yillarda ögrenci yarismasinda da basari kazanmis IBBM Mimarlik kurucu ortagi Yüksek Mimar Burak Ilhan yer aliyor.

Finale kalan ögrenciler ulusal ikinci asamaya geçmeye hak kazanacak ve fikir projelerini somutlastirarak mimari projeye dönüstürmeleri istenecek. Tekrar jüri degerlendirmesine tabi tutulan projelerden birincisi 8 bin, ikincisi 6 bin, üçüncüsü ise 4 bin TL para ödülüne sahip olacak. Dereceye giren ögrenciler, 31 Mayis- 2 Haziran 2017 tarihleri arasinda Ispanya’nin Madrid sehrinde düzenlenecek uluslararasi finalde ülkemizi temsil etme hakki kazanacak.

Izocam Ögrenci Yarismasi´nin tüm süreçleri www.izocamogrenciyarismasi.com adresi üzerinden yürütülecek.

Ögrenciler Bu Kez Madrid Için Proje Hazirlayacak