Izocam Kalibel Içeriden Uygulanan Yalitim ile Tasarruf ve Konfor Sagliyor

BASIN BÜLTENLERİ
06
HAZ
3. Havalimani’nin Temelden Çatiya Yalitimi Izocam’a Emanet
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
12
AGU
Nisan Mayis Haziran 2016
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız
BASIN ODASI » BASIN BÜLTENİ
» BASIN BÜLTENİ

Izocam Kalibel Içeriden Uygulanan Yalitim ile Tasarruf ve Konfor Sagliyor

Izocam Kalibel Iç Cephe Yalitim Uygulamalari,  isi yalitimi ile enerji tasarrufu saglarken, komsu dairelerden gelen gürültüleri önlüyor ve yangin güvenliginde etkili rol oynuyor.
  
Yalitim uygulamalari yalnizca dis cephede degil, içeriden uygulanarak da yüksek verim sagliyor. Kimi durumlarda içeriden yalitim yapilmasi özellikle de enerji verimliligi, gürültü kontrolu ve yangin güvenligi için ayrica önem tasiyor. Isi yalitiminin enerji verimliligine katkisi dikkat çekici boyutlara ulasirken aile ve ülke ekonomisine de büyük faydasi bulunuyor. Bir binanin bütününde dis cepheye uygulanacak dogru kalinlikta yalitim ile dogalgaz faturalarinda %60 tasarrufa ulasilirken içeriden yapilabilecek yalitim uygulamalari ile de dogal gaz faturalarini yine %60 oraninda düsürebilmek mümkün olabiliyor. Içeriden yapilabilecek bu uygulama, dogru yalitim malzemesi seçimiyle ayni zamanda ses yalitimi ve yangin güvenliginde de etkin sonuç veriyor. 

“Duvarlarin içten giydirilmesi” seklinde uygulanan Kalibel, isi ve ses yalitimi gerekli olan beton veya tugla dis duvarlarin iç yüzünde, iç bölme duvarlarda ve komsu duvarlarda kullanilabiliyor. Bir yüzü alçi levha kapli tasyünü ya da camyünü levhadan olusan, arada alüminyum folyo bulunan kompozit bir ürün olan Kalibel, ayrica merdiven ve asansör bosluklarina bitisik duvarlarda, ahsap karkas yapilarin iç giydirilmesinde uygulanabiliyor. Konutlar, oteller, ticari yapilar, sanayi ve okullar gibi genis bir uygulama alani bulunuyor. Yanmaz yalitim malzemeleri olan camyünü ve tasyünü hem isi hem de ses yalitimi özellikleri ile isitilmayan ya da farkli sicakliklarda korunan hacimler arasinda enerji korunumu sagladigi gibi, hacimler arasi ses geçisini de azaltarak gürültü kontroluna katkida da bulunuyor. Izocam Kalibel, yangina güvenli içten isi ve ses yalitim uygulamalari ile konfora ersimde hizli ve pratik çözüm sunmaktadir.    

 

Izocam Kalibel Içeriden Uygulanan  Yalitim ile Tasarruf ve Konfor Sagliyor