Izocam Enerji Verimliligi Forumu ve Fuari’nda Multi Konfor Bina Çözümlerini Tanitti

BASIN BÜLTENLERİ
06
HAZ
3. Havalimani’nin Temelden Çatiya Yalitimi Izocam’a Emanet
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
12
AGU
Nisan Mayis Haziran 2016
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız
BASIN ODASI » BASIN BÜLTENİ
» BASIN BÜLTENİ

Izocam Enerji Verimliligi Forumu ve Fuari’nda Multi Konfor Bina Çözümlerini Tanitti

Izocam, üzerinde hassasiyetle durduguenerji verimliligi-yalitim-multikonfor binalarin iliskisini 11-12 Ocak 2017’de gerçeklestirilen 8. Enerji Verimliligi Forumu ve Fuari (EVF)’na tasidi. WOW Convention Center’dagerçeklestirilen fuara standiyla katilan Izocam,sifira yakin enerjili binalara erisimde multikonfor bina çözümlerini ve enerji verimliligine katkilarini anlatti.

 

Türkiye’de yalitimin adi Izocam’in odaginda yer alan ve sosyal sorumluluk bilinciyle yaklasarak üzerine birçok proje gerçeklestirdigi Enerji Verimliligi sirketin en önem verdigi gündem basligi olarak göze çarpiyor. Yalitim ile saglanacak enerji verimliligi ülke ekonomisine büyük katki saglarken, en fazla enerji verimliligine ise multi konfor binalar ile ulasiliyor. Bu nedenle Izocam, her platformda yalitim-enerji verimliligi-multi konfor evler iliskisinin altini çiziyor.
 

Izocam, üzerinde hassasiyetle durdugu enerji verimliligi-yalitim-multi konfor evler iliskisini bu kez 11-12 Ocak 2017’de gerçeklestirilen 8. Enerji Verimliligi Forumu ve Fuari (EVF)’na tasidi.36. Enerji Verimliligi Haftasi çerçevesinde gerçeklesen 8. Enerji Verimliligi Forumu ve FuarindaIzocam standiyla yer aldi ve multi konfor bina çözümlerinin enerji verimliligine katkilarini standini ziyaret edenlere anlatti.
 

Izocam Genel Müdürü Nuri Bulut, ülkemizin 2015 yilinda enerji hammaddeleri ithalatina yaklasik 38 milyar dolar ödedigine dikkat çekerek; “Son 11 yilda enerji ithalatimizin ülke ekonomisine bedeli 464 milyar dolar ve tükettigimiz enerjinin yaklasik dörtte üçünü disaridan ithal ediyoruz. Bununla birlikte Türkiye’de enerjinin yüzde 35’i konutlarda, yüzde 35-40’i sanayide, geri kalani araçlarda kullaniliyor. Kalkinma Bakanliginin açikladigi Orta Vadeli Program´a (OVP) (2017-2019) göre, 2016 yilinda Türkiye´nin toplam 198 milyar dolarlik ithalat yapmasi beklenirken, bunun 27 milyar 500 milyon dolarinin enerji ithalati için harcanmasi öngörülüyor. Bu çerçeveden bakildiginda enerji ithalati, dis ticaret açiginda önemli bir paya sahip… Dolayisiyla konutlarimizda yapacagimiz enerji tasarrufu ülke ekonomisine büyük katki saglayacaktir. Dogru malzeme ve uygun kalinlik ile yalitim yapilan binalar enerji tasarrufu için atilacak en büyük adimdir. En yüksek enerji tasarrufunu saglayan çözüm ise multi konfor binalardir” dedi.
 

Enerji tasarrufuna katki saglayan enerji verimli binalarin hem ekonomiye hem de çevreye azimsanmayacak ölçekte faydasi bulunuyor. Pasif ev kavramindan türemis ve biyo iklimsel tasarimi hedefleyen, sürdürülebilir, ekolojik, ekonomik ve sosyal etmenleri göz önünde bulunduran Multi Konfor Binalar, yüksek enerji tasarrufuyla birlikte azami isil konfor sunuyor. Kusursuz akustik ve görsel konfor, kaliteli iç ortam havasi, yangin korunumu ve güvenligi saglayan, hem iç mekânlarda hem de dis mekanlarda son derece esnek tasarim çözümleri barindirabilen multi konfor binalar, en az % 90 enerji tasarrufu hedefliyor. Klasik ya da modern tasarimli ahsap, tugla, betonarme, hafif çelik sistemlerle yapilmis multi konfor binalar, konut, ofis binasi, okul, jimnastik salonu gibi pek çok degisik amaca hizmet etmek için tasarlanmis olabilecegi gibi, yeni yapilarda veya yenilenecek projelerde de uygulanabiliyor. Bu nedenle multi konfor binalar tasarimi, sürdürülebilir yapilarin gelistirilmesi Izocam stratejilerinin merkezinde yer aliyor.

BM’ye sunulan Ulusal Katki Beyani(NDC) hedeflerine ancak yalitim ile ulasilabilecegine deginen Izocam Genel Müdürü Nuri Bulut; “Sera gazi salimlarinin azalmasi için binalarda alinacak önlemler son derece önemlidir. Beyanda yeni yapilan konut ve hizmet binalarinin Binalarda Enerji Performans Yönetmeligi’ne uygun sekilde, enerji etkin olarak insa edilmesinin gerekliligi yer aliyor. Diger yandan binalarda Enerji Kimlik Belgesi olusturularak seragazi salimlarinin kontrol altinda tutulmasi ve enerji tüketimlerinin yillara bagli olarak azaltilmasi zorunlulugu da vurgulaniyor. NDC beyaninda yeni ve mevcut binalarin enerji verimli hale getirilmesinde vergi azaltimi, kredi gibi tesvik kanallarinin gelistirilmesi gerekliligi ise bir kez daha hatirlatiliyor. NDC’de yer alan hedeflere ulasilmasi için yesil bina, pasif ev, sifir enerjili ev tasarimlarinin yayginlastirilmasi ile enerji ihtiyacinin minimuma indirilmesi önem tasiyor. NDC’nin Binalar ve Kentsel Dönüsüm bölümünde yer alan pasif evlere ulasilmasi sadece dogru tasarim ve kalin yalitim uygulamasi ile mümkün olabilir” dedi.
 

Bunlarin yani sira multi konfor binalara geçis, AB’nin 2020 hedefleri gibi Türkiye’nin de Iklim Degisikligi Ulusal Eylem Plani ve Enerji Verimliligi Strateji Belgesindeki hedeflerini destekleyecek, Ulusal Enerji Verimliligi Eylem Planinda enerji verimliligi için belirtilen sinirlara ulasilmasini saglayacak. Burada en büyük firsat ise Kentsel Dönüsüm çünkü ülkemiz enerji verimliliginin gelecegi için önemli bir araç…  Izocam, Kentsel Dönüsüm sürecinde projelerini farklilastirmak isteyenlere, Multi Konfor Binalara yönelik tasarim ve teknik destegini uzman kadrolariyla veriyor.  

Izocam Enerji Verimliligi Forumu ve Fuari’nda  Multi Konfor Bina Çözümlerini Tanitti