Izocam Kurumsal Yönetim Derecelendirme Notunu 2016 Yilinda da Yükseltmeyi Basardi

BASIN BÜLTENLERİ
06
HAZ
3. Havalimani’nin Temelden Çatiya Yalitimi Izocam’a Emanet
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
12
AGU
Nisan Mayis Haziran 2016
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız
BASIN ODASI » BASIN BÜLTENİ
» BASIN BÜLTENİ

Izocam Kurumsal Yönetim Derecelendirme Notunu 2016 Yilinda da Yükseltmeyi Basardi

Izocam’in, pay sahipleri, kamuyu aydinlatma ve seffaflik, menfaat sahipleri ve yönetim kurulu ana basliklarinin Sermaye Piyasasi Kurulu (SPK) Kurumsal Yönetim Ilkeleri çerçevesinde degerlendirilmesi sonucu hesaplanan Kurumsal Yönetim Derecelendirme notu 9,28 oldu. Izocam ilk kez derecelendirmeye tabi tutuldugu 2014 yilinda 8,76 puan alirken, 2015 yilinda da puanini 9,16’ya yükselterek “Kurumsal Yönetim Endeksinde Son Bir Yilda Notunu En Çok Arttiran Sirket” ödülünü almaya hak kazanmisti.

Izocam’in, Kurumsal Yönetim Uyum Derecelendirmesi; Kobirate Uluslararasi Kredi Derecelendirme ve Kurumsal Yönetim Hizmetleri A.S. tarafindan yapildi ve 23.12.2016 –23.12.2017 dönemi için 9.28 olarak belirlendi.
 

Konuyla ilgili açiklama yapan Izocam Genel Müdürü Nuri Bulut, “2016 yili güç bir yil olsa da biz tüm gayretimiz ve disiplinimiz ile çalismalarimizi aksatmadan sürdürdük. 2016 yilsonu hedeflerimiz arasindaKurumsal Yönetim Derecelendirmemizi artirmak da yer aliyordu. Bunu basarabildigimiz için son derece mutluyuz. 3 yildir tabi tutuldugumuz Kurumsal Yönetim Derecelendirmemizi her yil istikrarli olarak artiriyoruz. 2014 yilinda 8,76 olan puanimizi 2015 yilinda 9,16’ya yükseltmistik. 2016 yili puanimizi da 9,28’e yükselttik. Bu da Izocam’in disiplin ve istikrar anlayisinin yillar içerisindeki seyrini gösteriyor. Önümüze koydugumuz hedeflere yürümekteki kararliligimizi korumaya devam edecegiz. Bundan sonra da mevzuat ve düzenlemelere uyumu saglama, operasyonel verimliligimizi arttirma konusunda çok çalisarak paydaslarimiz nezdindegüvenilirligimizisürdürmek için kurumsalligimizi güçlendirmeye devam edecegiz” dedi.
 

Ulusal ve uluslararasi ürün ve yönetim standartlarina uygunlugunu her açidan belgeleyen Izocam, Türkiye’de yalitim sektörünün öncüsü olma sorumluluguyla, her zaman daha iyisini basarmak için çalismaya devam ediyor. Izocam, Kobirate Uluslararasi Kredi Derecelendirme ve Kurumsal Yönetim Hizmetleri A.S. tarafindan Kurumsal Yönetim Uyum Derecelendirmesine ilk tabi tutuldugu 2014 yilinda aldigi 8,76 puan ile dikkatleri üzerine toplamisti. 2015 yilinda önemli bir siçrama ile puanini 9,16’ya çikaran Izocam, Türkiye Kurumsal Yönetim Dernegi tarafindan her yil düzenlenen Kurumsal Yönetim Ödül Töreni’nde “Kurumsal Yönetim Endeksi’nde Son Bir Yilda Notunu En Çok Arttiran Sirket” Ödülü’ne layik görülmüstü. Sirket 2016 yilinda da istikrarini koruyarak puanini önemli ölçüde artirdi ve kurumsal yönetimdeki basarisini bir kez daha kanitladi.

 

Bilgi için:

Seher Saygin / Essance Istanbul Iletisim Danismanligi / 212 – 282 40 85 / Dahili: 12
seher.saygin@essance-istanbul.com

Zeynep Yigit/ Essance Istanbul Iletisim Danismanligi / 212 – 282 40 85 / Dahili: 23

zeynep.yigit@essance-istanbul.com

Izocam Kurumsal Yönetim Derecelendirme Notunu 2016 Yilinda da Yükseltmeyi Basardi