Izocam Is Sagligi ve Güvenligine Bir Kez Daha Dikkat Çekiyor

BASIN BÜLTENLERİ
06
HAZ
3. Havalimani’nin Temelden Çatiya Yalitimi Izocam’a Emanet
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
12
AGU
Nisan Mayis Haziran 2016
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız
BASIN ODASI » BASIN BÜLTENİ
» BASIN BÜLTENİ

Izocam Is Sagligi ve Güvenligine Bir Kez Daha Dikkat Çekiyor

kültürünün bir parçasi olarak görüyor. Is sagligi ve güvenliginden ödün vermeden faaliyetlerini yürüten Izocam, 11 Ekim Çevre ve ISG gününü tüm çalisanlari ile birlikte kutladi. Çevre ve ISG gününe özel, çalisanlari arasinda slogan yarismasi ile risk ve tehlike bulma yarismasi düzenleyen Izocam, Is Sagligi ve Güvenligi bilincinin her seviyede yerlesmesi ve yürütülmesine yönelik gerekli farkindalik çalismalarini çok yönlü sürdürmeye devam ediyor.

 

Is Sagligi ve Güvenliginin amaçlari arasinda, saglikli ve güvenli bir çalisma ortami olusturmak, çalisanlarin çalisma ortamindan kaynaklanan saglik ve güvenlik risklerini ortadan kaldirmak, çalisanlarinin refahini saglamak ve gelistirmek bulunuyor.  
 

Izocam, Kalite, Çevre, Enerji ve Is Sagligi Güvenligi konularinda sorumlu oldugu tüm yasal gerekliliklere ve sartlara uyarak personeline, Is Sagligi ve Güvenligi bilincinin her seviyede yerlesmesi ve yürütülmesine yönelik gerekli tüm egitimleri veriyor. Sürekli iyilestirme odakli olarak hedeflerini ve sonuçlari her zaman gözden geçiriyor. Risk yaratan durum ve davranislarin etkilerini en aza indirecek uygun bilimsel ve teknolojik önlemleri alarak, kontrol altinda tutuyor. Tüm faaliyetlerinde is sagligi ve güvenligini gözeten Izocam, müsterilerinin talep ve beklentilerini uluslararasi standartlara uygun olarak zamaninda karsilamayi, çevreyi korumayi, enerji verimliligini sürdürmeyi, sorumlu oldugu tüm yasal ve diger gereklilikleri duyarlilikla yerine getirmeyi amaçliyor.
 

Izocam çalisanlari is sagligi ve güvenligi egitimleri ile bilinçleniyor…

15 yildir OHSAS 18001’i tüm birimlerinde ve tesislerinde uygulayan Izocam, Is Sagligi ve Güvenligine verdigi önemi çalisanlarina sagladigi egitimlerle de ortaya koyuyor. Izocam Genel Müdürü Nuri Bulut; “Is Sagligi ve Güvenligi çok yönlü ve kapsamli bir çalisma gerektiriyor. Agir islerde çalisan personelimizin yani sira ofis çalisanlarimizin da saglik ve güvenligine hassasiyetle yaklasiyoruz” diyor. Bulut; yeni ise baslayan ve uzun yillardir kurumda görev üstlenen personele periyodik olarak egitimler verildigini ve tatbikatlar uygulandigini söylüyor. “Is Sagligi ve Güvenligi, agir islerde çalisan personelimizden ofis çalisanlarimiza kadar üzerinde durdugumuz, önceliklerimiz arasina aldigimiz bir konu... Elbette ki öncelikle çalisanlarimiza aydinlatmadan isinmaya saglikli, güvenli ve konforlu kosullar sunuyoruz. Ancak burada asil dikkat edilmesi gerekenin karsilasabilecekleri olasi risklere karsi çalisma arkadaslarimizi uyarmak, bilinçlendirmek ve gerekli önlemleri almak olduguna inaniyoruz. Bu nedenle bünyemizde Is Sagligi ve Güvenligi Uzmanlarimiz var. Belli periyodlarda tatbikat ve egitimler organize ediyoruz. Böylece is sagligi ve güvenliginin her zaman Izocam çalisanlarinin gündeminde yer almasini sagliyoruz. Uzmanlarimizin verdikleri egitimlerle ofis çalisanlarimiz da dahil tüm çalisanlarimizi A’dan Z’ye bilinçlendiriyor ve yapmalari gerekenleri aktariyoruz. Ayni oranda da bu önlemleri uygulamalarini kendilerinden bekliyor ve ölçümlemesini yapiyoruz” diyor.

Izocam’da görevleri geregi yüksekte çalismak durumunda olan tüm personel doktor kontrolünden geçiriliyor ve fiziksel olarak yüksekte çalisabilir durumda olup olmadiklarina bakiliyor. Bu görevleri yalnizca doktorlarin “yüksekte çalisabilir” raporu verdigi personel üstlenebiliyor. Yükleme istifleme hizmetinde çalisan tüm Izocam personeli ise parasüt tipi emniyet kemeri kullaniyor.

Bunun yani sira Izocam tesislerindeki forkliftler otomatik algilama sistemi ile etrafina yaklasan cisimleri algilayarak kendini kilitleme özelligine sahip… Ayrica tüm tesislerde, forklift ve yaya yollari birbirinden bariyerlerle ayriliyor, kesisme noktalarinda yaya geçitleri ile diger gerekli bütün isaretlemeler yer aliyor. Kisitli alanlara (Confined Spaces veya Restricted Areas) girisler sinirlandirilarak sadece egitim almis olan, yetkilendirilmis personel is izni alarak ve ekip halinde girebiliyor. Gereken durumlar için; solunum cihazi (dalgiç tüpü benzeri), özel gözlükler, koruyucu ekipmanlar da hazir bulunduruluyor. Izocam tesislerinde kullanilan tüm kesici aletler ve özel olarak üretilen el kesmez aletler sisteme tanimlaniyor. Bu gereçleri kullanan personele, yapilan ise uygun olan egitimler veriliyor ve her bir is için Güvenli Is Talimati (Safety Operational Procedure) yazilarak geçerli kiliniyor.
 

Izocam Kalite ve Yönetim Sistemleri Politikasinda, Is Sagligi ve Güvenligine verdigi önemin altini bir kez daha çiziyor...

Izocam, Genel Müdürlük ve tesislerinde görevli Is Sagligi ve Güvenligi uzmanlarinin danismanliginda, çalisanlarina güvenli ve saglikli çalisma ortami sunuyor. Izocam’in bu konudaki tüm süreci yine bu uzmanlar tarafindan raporlaniyor ve sonuca yönelik eylemler yürürlüge konuyor.

Izocam, 2015 yilinda Almanya’nin Bonn sehrinde gerçeklestirilen ve tüm Isover Yalitim Üreticisi Tesislerinin degerlendirildigi, Uluslararasi Yalitim Üreticileri Toplantisinda (International DIRUS Meeting), “En Iyi Kök Neden Analizi” ve “En Iyi SHEAREO Analizi” dallarinda birincilik alarak bu alandaki basarisini bir kez daha kanitlamis oldu.

Izocam Is Sagligi ve Güvenligine Bir Kez Daha Dikkat Çekiyor