Izocam Yeni Dönem Myk Mesleki Yeterlilik Usta Egitimleri Basliyor

BASIN BÜLTENLERİ
06
HAZ
3. Havalimani’nin Temelden Çatiya Yalitimi Izocam’a Emanet
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
12
AGU
Nisan Mayis Haziran 2016
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız
BASIN ODASI » BASIN BÜLTENİ
» BASIN BÜLTENİ

Izocam Yeni Dönem Myk Mesleki Yeterlilik Usta Egitimleri Basliyor

Insaat sektöründe çalisan ustalar için Mayis 2016 itibariyle Mesleki Yeterlilik Belgesine sahip olma zorunlulugu bulunuyor.2004 yilindan bu yana T.C. Milli Egitim Bakanligi Mesleki ve Teknik Egitim Genel Müdürlügü isbirligi ileegitimlere devam edenIzocam, isinin ehli ustalar yetistirebilmek için egitimler veriyor.Bugüne kadar T.C. Milli Egitim Bakanligi (MEB) onayli toplam1875 ustayasertifika veren Izocam, bu yilki egitimlerini 24-28 Ekim 2016, 21-25 Kasim 2016, 19-23 Aralik 2016 tarihlerinde gerçeklestirecek.

Insaat sektöründe istihdam ve is kalitesinin artmasi için çalisan ustalara Mayis 2016 tarihi itibariyle Mesleki Yeterlilik Belgesine sahip olma zorunlulugu getirildi. Izocam sürece uzun zamandir katkida bulunarak, 2004 yilindan bu yana T.C. Milli Egitim Bakanligi Mesleki ve Teknik Egitim Genel Müdürlügü isbirligi ile ücretsiz olarak egitimler veriyor. Egitimlerle, yalitim meslegi alaninda çalisanlarin niteliginin yükseltilmesi ve sektörde ihtiyaç duyulan yeni is gücüne meslegin gerektirdigi bilgi, beceri ve davranislarin kazandirilmasi, yanlis veya gereksiz malzeme seçimine ve uygulamalara son verilerek hem tüketicinin korunmasi hem de ülkemiz ekonomisinin gelismesinin saglanmasi hedefleniyor.Uygulama alanlarinda birçok tehlikeli durumla karsi karsiya kalabilen insaat sektörü çalisanlarinin yürürlüge girecek yasaya göre yeni teknolojilere uygun egitim almasi gerekiyor. 50 yili askin süredir sektöre katki saglayan ve egitime sosyal sorumluluk bilinciyle yaklasan Izocam’in bu yilki Isi Yalitimcisi Mesleki Yeterlilik usta  egitimleri 24-28 Ekim 2016, 21-25 Kasim 2016, 19-23 Aralik 2016 tarihlerinde gerçeklestirecek.
 

MYK egitimleri nitelikli is gücüne katki sagliyor
Ülkemiz insaat ve sanayi sektöründe en büyük eksikliklerin basinda nitelikli is gücü yetersizligi bulunuyor. Isinin ehli olmayan, mesleki bilgi ve beceriye sahip olmayan niteliksiz kisiler tarafindan yapilan uygulamalar, geri dönüsü zor ve maliyeti yüksek sonuçlarin dogmasina sebep oluyor. Mesleki egitimle birlikte Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) onayli Mesleki Yeterlilik Belgesi ile yetkinliklerini ispat eden ustalarin, çalistiklari yapilarda daha bilinçli, dogru ve kaliteli uygulamalar yapmalari saglaniyor.

MYK egitimleri konusunda uzman mimar, mühendis ve tekniker kadrosundan olusan egitim ekibi ve T.C. Milli Egitim Bakanligi tarafindan görevlendirilen konusunda uzman ögretim görevlilerinin gözetiminde gerçeklestiriliyor.Teorik ve uygulama olmak üzere iki asamadan olusan egitimler, Türkiye Yol-Is Intes Egitim Santiyesi Sincan-Ankara’da Izocam tarafindan veriliyor. Sektördeki dogru bilinen yanlislar konusunda bilinçlendirilen ustalara, aldiklari projeyi okuyup, metrajlandirip malzeme analizi çikartmalari konularinda da egitim veriliyor.
 

Santiyelerde yalitim alaninda çalisan ustalarin mesleki niteliklerini gelistirmek üzere Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) mevzuatina uygun ’’Mesleki Yeterlilik Belgesi’’ almalarina yönelik yapilan Isi Yalitimcisi Mesleki Yeterlilik usta egitimleri; Isi Yalitiminda Is Organizasyonu, Is Sagligi ve Güvenligi, Temel, Döseme ve Tavanlarda Isi Yalitimi, Duvarlarda Isi Yalitimi (Sivali Dis Cephe Yalitim Sistemleri-Mantolama ve Dis duvar içten yalitim sistemleri) ve Çatilarda Isi Yalitim uygulamalari alt birimlerinden olusuyor.

Sinavi geçen ustalar belge almaya hak kazaniyor
Egitimlerin ardindan belgelendirme için Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafindan onayli ve TÜRKAK tarafindan akredite edilmis, tamamen bagimsiz Belgelendirme Merkezleri tarafindan teorik ve agirlikli uygulama olmak üzere iki asamadan olusan ölçme ve degerlendirme sinavi ile ustalarin yetkinlikleri degerlendiriliyor. Mesleki yeterlilik sinavlarinda basarili olan ustalar belge almaya hak kazaniyor. 

Izocam MYK Isi Yalitimcisi egitimine katilan ustalar, yapinin temel, döseme, çati, dis duvar mantolama ve içten yalitim uygulamalarinda bilgi sahibi oluyorlar ve farkli tip ve özellikteki yalitim malzemelerinin farkli detaylarda kullanimi bilgisi ile mesleki bilgi ve becerilerini gelistiriyorlar. Bu bilgi ve becerileri ile sahaya çikan ustalar daha güvenli ve bilinçli olarak dogru ve kaliteli uygulamalar yapiyor.
 

MYK Egitimleri için Izocam’a basvurulabilir…
Ulusal Meslek Standartlari çerçevesinde Usta Yetki Belgesi yerine geçecek olan MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi egitiminden faydalanmak isteyenler basvurularini Izocam’a yapabiliyor. Yeni dönem MYK Isi Yalitimcisi Mesleki Yeterlilik usta egitimleri24-28 Ekim 2016, 21-25 Kasim 2016, 19-23 Aralik 2016 tarihlerinde gerçeklesecek. MYK Isi Yalitimcisi Usta Egitimlerinden faydalanmak isteyenlerin nüfus cüzdani fotokopisi ve 2 adet vesikalik resimlerini sinavdan 10 gün önce Izocam’a ulastirmalari gerekiyor.

Ustalar, MYK Mesleki Yeterlilik Sinavina, egitimlere katilarak da girilebiliyor veya kendilerini yeterli ve güvenli gördükleri konuda dogrudan,Türkak tarafindan akredite edilen veMYK tarafindan yetkilendirilen sinav merkezlerine basvuru yaparak da sinava girebiliyorlar. Egitimlere katilarak sinava girilmesi, sinavin basarili geçmesi ve egitimlerden fayda saglanmasi açisindan önem tasiyor. 

Izocam Yeni Dönem Myk Mesleki Yeterlilik Usta Egitimleri Basliyor