Iklimlendirme Sistemlerinin Dostu Izocamflex

BASIN BÜLTENLERİ
06
HAZ
3. Havalimani’nin Temelden Çatiya Yalitimi Izocam’a Emanet
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
12
AGU
Nisan Mayis Haziran 2016
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız
BASIN ODASI » BASIN BÜLTENİ
» BASIN BÜLTENİ

Iklimlendirme Sistemlerinin Dostu Izocamflex

Isi yalitimi ve yogusma kontrolü amaciyla; isitma, sogutma, havalandirma ve iklimlendirme sistemlerive boru hatlarinin dis yüzeylerine uygulanan Izocamflex Elastomerik Kauçuk Köpük, özellikle sogutma sistemlerindeki etkin yalitim çözümleri ile büyük ilgi görüyor.

Izocamflex, iklimlendirme, isitma ve sogutma sistemlerinin isi ve yogusma kontrolu yalitiminda kullanilmak amaci ile üretiliyor. Elastomerik kauçuk esasli bir ürün olan Izocamflex; kapali gözenekli düzgün hücre yapisina sahip olup, levha seklinde kaplamasiz, alüminyum folyo kapli ve kendinden yapiskanli olarak üç farkli tipte sunulmaktadir.6 – 160 mm çapindaki borularin yalitimi için üretilen Izocamflex Prefabrik Boru ise kaplamasizdir.

 

Kapali gözenekli olmasi sayesinde içinden su buharinin geçmesine yüksek direnç gösteren ve yogusma kontrolunda kalinlikla birlikte çok önemli bir diger parametre olan Izocamflex’in su buhari difüzyon direnç katsayisi dadiger yalitim malzemelerine kiyaslaçok yüksektir. m(mü) ile gösterilen su buhari difüzyon direnç katsayisi 7000’den büyüktür. Su buhari geçisine karsi göstermis oldugu direnç sayesinde yogusmayi engelleme özelligi bulunan Izocamflex,düsük isi iletim katsayisi ileetkin isi yalitimi da saglar.

 

Izocamflex, sahip oldugu özellikleri ile daha çok sogutma sistemlerindekullanilir. Sogutma sistemlerinde soguk akiskanin isi kazanip sicakliginin yükselmesini engellerken, borularin yada ekipmanlarin üzerinde yogusma olmasini önler, korozyon gibi olusabilecek zararlara sebebiyet vermez.Esnek bir yapiya sahip olan Izocamflex; boru, tank, depo, havalandirma kanallari gibi sogutma sisteminin bütün elemanlarinda isi ve yogusmaya karsi yalitm malzemesi olarak kullanilabilir.

 

Izocamflex’in kullanimi sirasinda yalitim yapilacak yüzey ile kauçuk iç yüzeyinin tam oturmasina dikkat etmek gerekiyor. Ek yerlerinin de sizdirmazligi saglayacak sekilde yapistiriliyor. Uygulamanin delinmeye ve yirtilmaya karsi korunmasi büyük önem tasiyor. Günes isigina maruz uygulamalarda, UV etkisine karsi mutlaka koruyucu ceket veya koruyucu boya kullanimi öneriliyor. Ayrica açik hava uygulamalarinin en fazla 5 gün içerisinde kaplanmasi gerekiyor. Ortam sartlari dikkatle degerlendirilip, malzeme seçiminin ve kalinlik hesabinin dikkatle yapilmasi ise önem gerektiriyor.

Iklimlendirme Sistemlerinin Dostu Izocamflex