Izocam Camyünü Prefabrik Boru ve Vana Ceketleri Isi Yalitimi ile Yüksek Verimlilik Saglaniyor

BASIN BÜLTENLERİ
06
HAZ
3. Havalimani’nin Temelden Çatiya Yalitimi Izocam’a Emanet
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
12
AGU
Nisan Mayis Haziran 2016
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız
BASIN ODASI » BASIN BÜLTENİ
» BASIN BÜLTENİ

Izocam Camyünü Prefabrik Boru ve Vana Ceketleri Isi Yalitimi ile Yüksek Verimlilik Saglaniyor

Izocam Camyünü Prefabrik Borular; sanayi borularinin, kalorifer, merkezi isitma ve günes enerjisi tesisatlarinin isi yalitiminda kullaniliyor.Izocam Camyünü Prefabrik Borulari yüksek isi yalitim özelligine haiz camyününden üretiliyor. Kaplamasiz ve alüminyum folyo kapli olarak iki seçenegi bulunan camyünü prefabrik borularterlemeye veya donmaya karsi da borularin yalitiminda etkili çözümler sunuyor. Ayni zamanda basinçli su borularinda karsi karsiya kalinan titresimi ve istenmeyen ses iletim ve dagitimini önleyip daha konforlu alanlar sunuyor. 

 

Camyünü Prefabrik Boru,uygulama yapilacak hat’in anma çapina uygun olarak seçilerekkesim yerinden açilir ve yerlestirilir. Uygulamanin ek yerlerinde bosluk kalmayacak sekilde tamamlanmasina dikkat edilmelidir. Kaplamasiz borular kullanim yerine göre bitüm emülsiyon veya bitümlü örtüler (toprakaltindaki uygulamalarda), galvaniz veya alüminyum ceket giydirme sureti ile kaplanir. Kaplamalarin ek yerleri yapistirma, kenetleme, perçinleme veya vidalama sureti ile tespit edilir. Iç ortam uygulamalarinda alüminyum folyo kapli camyünü prefabrik borularda ilave kaplama gerektirmeden kullanilabilmektedir.
 

Soguk hatlarin yalitiminda kullanilan alüminyum folyo kapli borularda ise bindirme payi üstündeki yapiskan bant ve buhar kesici folyo kaplama, montaji kolaylastirir. Bu uygulamada iki borunun ek yerleri mutlaka 7,5 cm eninde kendinden yapiskanli alüminyum folyo bantlar ile kapatilarak buhar geçisine tamamen mani olunmalidir. Borularin montajinda iki kat uygulama yapiliyorsa, ek yerlerinin sasirtilmasina dikkat edilmeli, son kat ek yerinin borunun alt kismina gelmesine özen gösterilmelidir.


Izocam Vana Ceketleri ise baglayicisiz imal edilen beyaz camyünü silte veya tasyünü sanayi siltesi kullanilmis, dis yüzeyi silikonlu iç yüzeyi 500 °C’ye dayanikli silikonsuz cam kumasi kapli, vanalar için özel üretilmis yalitim ceketleridir. Kapali ya da açik ortamlardaki DIN, ANSI, API standartlarinda üretilmis bütün vana (pistonlu, küresel, kelebek vana vb.) ve pislik tutucularin isi yalitiminda kullanima elverislidir.

 

Vana ceketinin uygulamasi sirasinda yalitimi yapilacak vanaya uygun vana ceketi seçilir veya özel olarak dikilir. Vana ceketi, vananin etrafina sarilir ve yay yardimiyla kopçalar birbirine sikica baglanir. Montajdan önce vanalarda buhar kaçagi olup olmadigi kontrol edilir. Kaçak tespit edilirse, ariza giderildikten sonra uygulamaya baslanir. Uygulamada vana ve flanslar tamamen yalitilmali, vana ceketi, vananin bagli oldugu yalitimli boru üzerine flanslardan itibaren en az 50 mm bindirilmelidir.

 

Izocam Camyünü Prefabrik Boru ve  Vana Ceketleri Isi Yalitimi ile Yüksek Verimlilik Saglaniyor