Izocam Klima Silte ve Levhalari ile “Havalandirma ve Klima Kanallari” Güvende…

BASIN BÜLTENLERİ
06
HAZ
3. Havalimani’nin Temelden Çatiya Yalitimi Izocam’a Emanet
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
12
AGU
Nisan Mayis Haziran 2016
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız
BASIN ODASI » BASIN BÜLTENİ
» BASIN BÜLTENİ

Izocam Klima Silte ve Levhalari ile “Havalandirma ve Klima Kanallari” Güvende…

Havalandirma kanallari toplu yasam ve çalisma alanlarinin yasam kalitesini belirleyen önemli unsurlardan biridir. Alisveris, is merkezi, oteller ve hastanelerin isitma, sogutma, temiz/kirli hava amaçli kullanilan havalandirma kanallarininsaglik ve can güvenligi saglamasini, konfor sartlarimizi da artirmasini bekleriz.

Enerji tüketerek çalisan bu sistemlerde isi yalitimi amaçli kullanilan malzemelerin tercihi sirasinda yapilacak seçimler hemhayati hem de sistem performansi açisindan önem tasimaktadir. Yalitimda tercih edilecek camyünü ve tasyünü esasli yalitim malzemeleri düsük isi iletkenlik katsayilari ve yüksek yalitim degerleri ile enerji tasarrufu yaparken, yanmaz oluslariyla yangin esnasinda sistemin zarar görmesini ve yayilimini da önleyecektir. Ayrica kanal içinde uygun noktalara yapilacak sesyalitimiyla, olusan hava ugultusunun mekanlarda yaratmis oldugu gürültüde ortadan kaldirilabilmektedir.

Oteller, hastaneler, alisveris merkezleri ve ofis binalari vb. yaz boyunca neredeyse araliksiz çalisan iklimlendirme sisteminin ana amaci iç ortam kalitesini (iç hava kalitesi, sicaklik, bagil nem, ses) güvenilir ve ekonomik teskil etmektir. Havalandirmakanallarinin yalitiminda camyünü ve tasyünü içerikli olmak üzere üç iki tip malzeme kullaniliyor. Yalitim degerlerinin daha yüksek olmasiyla da öne çikan, camyünü malzemeler silte ve levha formunda, tasyünü malzemeler ise levha formunda üretilerek kanallarin distan isi yalitimive yangin güvenligi ya da içten isi, ses yalitimi ve yangin güvenligiiçin uygulaniyor.

Camyünü Klima Siltesi, sadece folyo kapli olarak üretiliyor ve distan isi yalitimi amaciyla kullaniliyor. Bir yüzü alüminyum folyo kapli camyünü siltenin, silte boyunca folyo kenarlarinda 5 cm. bindirme payi bulunuyor. Camyünü Klima Siltesi, havalandirma ve iklimlendirme kanallarinin distan isi yalitimi amaciyla kullaniliyor.

Izocam Camyünü ve Tasyünü Klima Levhalari distan isi yalitimi olarak kullanildiklarinda folyo kapli, içten isi ve ses yalitimi amaciyla kullanildiklarinda ise kaplamasiz olarak kullanilabiliyor. Tasyünü Klima Levhalari ayrica yangin güvenligi ve belli süre yangina dayanimda etkili sonuçlar sunuyor. Izocam Klima Levhalarinin tamami enerji tasarrufu, ses yalitimi, yangin güvenligi sagliyorve sistemin daha verimli çalismasini sagliyor.
Camyünü Klima Levhasi, bir yüzü alüminyum folyo veya siyah camtülü kapli olarak sunuluyor. Tasyünü Klima Levhasi ise bir yüzü alüminyum folyo kapli sekilde üretiliyor. Her iki ürün de havalandirma ve klima iklimlendirme kanallarinin yangin güvenligiyle birlikte distan isi yalitimi, içten ses yalitimi amaciyla kullaniliyor.

Izocam Klima Silte ve Levhalari ile “Havalandirma ve Klima Kanallari” Güvende…