Izocam Ögrenci Yarismasi kazananlari belli oldu

BASIN BÜLTENLERİ
06
HAZ
3. Havalimani’nin Temelden Çatiya Yalitimi Izocam’a Emanet
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
12
AGU
Nisan Mayis Haziran 2016
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız
BASIN ODASI » BASIN BÜLTENİ
» BASIN BÜLTENİ

Izocam Ögrenci Yarismasi kazananlari belli oldu

Izocam Ögrenci Yarismasi kazananlari belli oldu

Kazanan ögrenciler Minsk’e gidiyor!

 

 

Izocam’in sosyal sorumluluk bilinciyle hayata geçirdigi ve üniversite ögrencilerine büyük firsatlar sunan 16. Izocam Ögrenci Yarismasi’nin sonuçlari belli oldu. 68 üniversiteden 280 ögrencinin basvurdugu, ‘Bir Senaryo Bir Proje’ basligiyla gerçeklestirilen yarismada 41 senaryo içinden 9 proje finalde yer aldi. Jüri degerlendirmesi sonucunda Istanbul Teknik Üniversitesi’nden Gencay Çubuk’un hazirladigi proje birinci, Yildiz Teknik Üniversitesi’nden Ferhat Bulduk ile Istanbul Teknik Üniversitesi’nden Ayça Yazici’nin hazirladiklari proje ikinci ve Istanbul Teknik Üniversitesi’nden Onur Karadeniz’in hazirladigi proje üçüncü oldu.

 

Dereceye giren ilk üç proje Beyaz Rusya’nin baskenti Minsk’de gerçeklesecek uluslararasi yarismaya katilmaya hak kazandi.

 

Bu yil 16.’si düzenlenen Izocam Ögrenci Yarismasi sonuçlandi. Beyaz Rusya’nin Brest kenti için “Sosyal ve iklimsel baglamda sürdürülebilir, çogaltilabilir yerlesim” senaryosu gelistiren 41 ekip içinden finale kalan 9 proje açik jüri oturumuna katildi ve yarismanin kazananlari belli oldu. Yarismada Istanbul Teknik Üniversitesi Mimari Tasarim bölümünden Gencay Çubuk birincilige hak kazanirken Yildiz Teknik Üniversitesi Bina Arastirma ve Planlama bölümünden Ferhat Bulduk ile Istanbul Teknik Üniversitesi Mimari Tasarim bölümünden Ayça Yazici ikinci, Istanbul Teknik Üniversitesi Mimarlik bölümünden Onur Karadeniz üçüncü oldu.

 

Yetkin ögretim görevlileri ve uzman mimarlardan olusan Jüri yarisma süreçlerindeki aktif rolüyle ve özverili çalismalariyla hem yarismaya hem de ögrencilerin gelisimine katki sagladi. ITÜ Makine Fakültesi ögretim üyesi Prof. Dr. Abdurrahman Kiliç, Günarda Enerji firmasindan Y.Mimar Ali Erkan Sahmali, ODTÜ Mimarlik Fakültesi ögretim üyesi Prof Dr. Celal Abdi Güzer, ITÜ Mimarlik Fakültesi ögretim üyesi Y.Doç. Dr. Gülten Manioglu, Suyabatmaz-Demirel Mimarlik firmasindan Y.Mimar Hakan Demirel ve Dilekçi Mimarlik firmasindan Y.Mimar Durmus Dilekçi ile ODTÜ Makine Fakültesi ögretim üyesi Prof Dr. Mehmet Çaliskan  Izocam 16. Ögrenci Yarismasi’nin seçkin Jürisi içinde yer aldi. 

 

Her fakülte ve bölümden katilimin saglanabildigi yarisma ‘Bir Senaryo Bir Proje’ basligiyla gerçeklestirildi. 68 üniversiteden 280 ögrencinin basvurdugu yarisma iki asamada yapildi. Ögrenciler yarismanin ilk asamasinda, sürdürülebilir kent yasamini içeren senaryolarini hazirladilar. Jüri degerlendirmesi sonucu teslim edilen 41 senaryodan 11 tanesi ikinci asamaya geçerek senaryolari projelendirmeye hak kazandi. 23 Nisan 2016’da gerçeklesen açik jüri oturumunda ise proje sahipleri projelerini 10 dakika süresince jüriye anlatma ve jüriden gelen görüslerle kendilerini gelistirme sansi buldular. Basari belgesiyle birlikte kitap seti hediye edilen finalistler arasindan dereceye giren birinci proje 8 bin, ikinci proje 6 bin ve üçüncü proje 4 bin TL ödül kazandi. Ayrica yarismada dereceye giren ilk üç proje 25-28 Mayis tarihlerinde Beyaz Rusya’nin baskenti Minsk’de düzenlenecek uluslararasi finalde ülkemizi temsil etmeye hak kazandi. 

 

Bilgi için:

Seher Saygin / Essance Istanbul Iletisim Danismanligi / (212) 282 40 85 /

seher.saygin@essance-istanbul.com
 

Zeynep Yigit / Essance Istanbul Iletisim Danismanligi / (212) 282 40 85 /

zeynep.yigit@essance-istanbul.com

Izocam Ögrenci Yarismasi kazananlari belli oldu