Kentsel Dönüsüm Multi Konfor Kentler Insa Etmek Için Kaçirilmaz Bir Firsat

BASIN BÜLTENLERİ
06
HAZ
3. Havalimani’nin Temelden Çatiya Yalitimi Izocam’a Emanet
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
12
AGU
Nisan Mayis Haziran 2016
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız
BASIN ODASI » BASIN BÜLTENİ
» BASIN BÜLTENİ

Kentsel Dönüsüm Multi Konfor Kentler Insa Etmek Için Kaçirilmaz Bir Firsat

Yalitimin lider firmasi Izocam, Pasif Ev prensiplerini temel alarak gelistirilen “Multi Konfor Binalar”a dikkat çekmeye devam ediyor. Multi Konfor’a nasil ulasilacagi konusunu sik sik gündeme getiren Izocam, Enerji Verimliligi’ne Multi Konforun olumlu katkilarini vurguluyor.

 

Etkin olmayan, eski, konforsuz teknolojilerin yerine yüksek etkinlikte, yeni, konforlu teknoloji içeren, enerji ihtiyacini ve kullanimini en aza indirgeyen Multi Konfor Binalar, toplumlarin bilinçlenmesi ve artan duyarlilikla birlikte hizla yayginlasiyor. %90 oraninda enerji tasarrufu saglayan, bunun yaninda akustik konfor ve yangin güvenligi içeren “Multi Konfor Binalar”, özellikle de isi yalitimi sayesinde hem ev hem de ülke ekonomisine sagladigi katki ve çevre dostu nitelikleri ile öne çikiyor.


1965 yilindan bu yana kaliteden ödün vermeyen ürünleri ve sosyal sorumluluk bilinci ile faaliyetlerini sürdüren Izocam, yalitimin önemini her platformda vurgulamaya devam ediyor. Özellikle de isi yalitimi, hem ev hem de ülke ekonomisine sagladigi katki ve çevre dostu nitelikleri ile öne çikiyor. Yalitim, isiyi daha verimli kullanarak Türkiye gibi enerjisinin dörtte üçünden fazlasini ithal etmekte olan ülkelerde disa bagimliligi azaltan katkilar sagliyor. Multi Konfor Binalar da yüksek enerji tasarrufuyla birlikte maksimum isil konfor sunuyor. Bu nedenle yalitimin odagindaki en önemli konular arasinda Multi Konfor Binalar da yer aliyor.


Izocam Genel Müdürü Nuri Bulut pasif ev kavramindan türeyen ve biyo iklimsel tasarimi hedefleyen Multi Konfor yapilarin sürdürülebilir oldugunu ve ekolojik, ekonomik ve sosyal etmenleri de göz önünde bulundurdugunu söylüyor. “Yüksek enerji tasarrufuyla birlikte maksimum isil konfor sunan Multi Konfor yapilarin enerji kullanim ihtiyaci 15kWh/m2 ile sinirlandirildigi için %90’a varan tasarruf saglarlar. Enerji kullaniminin azaldigi oranda CO2 salimlari da azalir. Bu nedenle Multi Konfor yapilar yalnizca enerji tasarrufu degil, çevreci yönleriyle de ön plana çikiyorlar. Diger yandan iç ortam hava sicakligini uzun süre korumasi, dengede tutmasi vb. gibi nedenlere bagli olarak Multi Konfor yapilarin en önemli avantaji kullanicilarina konfor saglamalaridir.”


Kentsel Dönüsümde insa edilecek Multi Konfor Evler ile enerji verimliligi ve yangin güvenligi çok daha yüksek seviyelere çekilebilir…


Enerji giderleri büyük oranda azaltilmis yasam alanlari insa edilmesinde yalitimin etkisi dikkat çekici seviyelere ulasabiliyor. Türkiye gündemindeki kentsel dönüsüm, özellikle çarpik yapilasma içindeki niteliksiz konut stogunun hizla ve güvenli yenilenmesi, daha etkin enerji verimliligi saglanmasi, saglikli çevre ortamina kavusulmasi açisindan önemli bir firsat olarak görülüyor. Kentsel dönüsümde yapilacak binalarin enerji tüketimlerinin daha fazla sinirlandirilmasi; AB’nin 2020 hedefleri gibi Türkiye’nin de Iklim Degisikligi Ulusal Eylem Plani ve Enerji Verimliligi Strateji Belgesindeki hedeflerini destekleyecek, yenilikçi uygulamalarin yayginlasmasini saglayacak. Bunun gerçeklesebilmesi için dogru ve isinin ehli kisilerce uygulanmis kalin yalitim faktörünün de göz ardi edilmemesi gerekiyor.


Pasif ev kavramindan türeyen ve biyoiklimsel tasarimi hedefleyen Multi Konfor Binalar, sürdürülebilir olmasiyla deger tasiyor. Ekolojik, ekonomik ve sosyal etmenleri göz önünde bulunduran Multi Konfor Binalar; yüksek enerji tasarrufuyla birlikte maksimum isil konfor sunmasinin yani sira kusursuz akustik ve görsel konfor, kaliteli iç ortam havasi, yangin korunumu ve güvenligi sagliyor. Bütün bu özellikleriyle Izocam’in, sürdürülebilir yapilarin gelistirilmesi için gelistirdigi stratejisinin de merkezinde yer aliyor. 


Paris Anlasmasi’nda iklim degisikligiyle mücadelede belirlenen hedeflerinin basinda; “Küresel ortalama sicakliktaki artisi endüstri öncesi düzeylerin 2°C üstünün çok asagisinda tutmak ve sicaklik artisini endüstri öncesi düzeylerin 1,5°C üstüyle sinirlamak” geliyor. Bu cümle, çagimizin en büyük enerji dönüsümünün habercisi olarak nitelendiriliyor. Belirlenen hedefin gerçeklesmesi için fosil yakitlarin kullaniminin azaltilmasi ciddi önem tasiyor. Günümüzde toplam enerji tüketiminin %35’i binalardan kaynaklaniyor. Multi konfor binalar sagladigi %90’lik tasarrufu kalin yalitim uygulamasiyla elde ederken, iklim degisikligiyle mücadeleye göz ardi edilemeyecek ölçüde katki da sagliyor.

Bilgi için:
Seher Saygin / Essance Istanbul Iletisim Danismanligi / 212 – 282 40 85 / Dahili:12 seher.saygin@essance-istanbul.com
Zeynep Yigit/ Essance Istanbul Iletisim Danismanligi / 212 – 282 40 85 / Dahili: 23
zeynep.yigit@essance-istanbul.com

Kentsel Dönüsüm Multi Konfor Kentler  Insa Etmek Için Kaçirilmaz Bir Firsat