Is Sagligi ve Güvenligi Izocam’da Her Seyden Önce Gelir

BASIN BÜLTENLERİ
06
HAZ
3. Havalimani’nin Temelden Çatiya Yalitimi Izocam’a Emanet
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
12
AGU
Nisan Mayis Haziran 2016
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız
BASIN ODASI » BASIN BÜLTENİ
» BASIN BÜLTENİ

Is Sagligi ve Güvenligi Izocam’da Her Seyden Önce Gelir

Izocam is süreçlerinde Is Sagligi ve Güvenligi’ni sahipleniyor ve bunu Kalite ve Yönetim Sistemleri taahhütlerinde de kamuoyuyla paylasiyor. 2001 yilindan bu yana OHSAS 18001’i tüm birimlerinde ve tesislerinde uygulayan Izocam, Is Sagligi ve Güvenligi’ne verdigi önemi çalisanlarina sagladigi egitimlerle de ortaya koyuyor. Is kazalarini önlemedeki basarisi da Izocam’in konuya duyarliliginin en somut kaniti… Izocam Genel Müdürü Nuri Bulut; “Is Sagligi ve Güvenligi çok yönlü ve kapsamli bir çalisma gerektiriyor. Agir islerde çalisan personelimizin yani sira ofis çalisanlarimizin da saglik ve güvenligine hassasiyetle yaklasiyoruz” diyor.

Izocam, Kalite, Çevre, Enerji ve Is Sagligi Güvenligi konularinda sorumlu oldugu tüm yasal gerekliliklere ve sartlara uyarak personeline, Is Sagligi ve Güvenligi bilincinin her seviyede yerlesmesi ve yürütülmesine yönelik tüm gerekli egitimleri veriyor. Sürekli iyilestirme odakli hedeflerini ve sonuçlari her zaman gözden geçiriyor. Risk yaratan durum ve davranislarin etkilerini en aza indirecek, uygun bilimsel ve teknolojik önlemleri alarak, kontrol altinda tutuyor.
 

Izocam Kalite ve Yönetim Sistemleri Politikasinda, Is Sagligi ve Güvenligine verdigi önemin altini bir kez daha çiziyor.

Is Sagligi ve Güvenligini kurum kültürünün bir parçasi olarak gören Izocam, tüm faaliyetlerini is sagligi ve güvenliginden ödün vermeden yürütüyor. Genel Müdürlük ve tesislerinde görevli Is Sagligi ve Güvenligi uzmanlarinin danismanliginda güvenli ve saglikli ortami çalisanlarina sunan Izocam’in bu konudaki tüm süreci yine bu uzmanlar tarafindan raporlaniyor ve sonuca yönelik eylemler yürürlüge konuyor.
 

90’li yillarin sonunda OHSAS 18001 (Is Sagligi ve Güvenligi Sistemleri) için çalismalarina baslayan Izocam, yapilan denetimlerin sonucunda belgeyi almaya hak kazandi. 2001 yilindan beri OHSAS 18001’i tüm tesislerinde uygulayarak Is Sagligi ve Güvenligi konusunda da öncü olmayi basaran Izocam; tüm birimlerinde ve yatirimlarinda is sagligi ve güvenligi performansinin belirlenmesi için risklerini tanimliyor, periyodik kontrollerini yapiyor ve gerekli tüm önlemleri alarak sistemin sürekli iyilestirilmesini sagliyor.
 

Izocam çalisanlari is sagligi ve güvenligi egitimleri ile bilinçleniyor…

Izocam ofis çalisanlarina ergonomik açidan da saglikli kosullar sunuyor. Is Sagligi ve Güvenligi Uzmanlari verdikleri egitimlerde bu konulara kapsamli olarak deginiyor. Egitimlerde, Is Sagligi ve Güvenligi Yaklasimi ile yangin, olasi kazalar ve benzeri durumlarda yapilmasi gerekenler detayli olarak anlatiliyor. Sagliga yönelik olarak ofis hastaliklari, ergonomi, dogru pozisyonda oturus ve bakis açisini ayarlama, masa basinda ve ayakta yapilabilecek egzersizler, psikolojik etkenlere varana dek genis kapsamli bilgiler veriliyor.
 

Izocam Genel Müdürü Nuri Bulut; yeni ise baslayan veya uzun yillardir kurumda görev üstlenen personele periyodik olarak egitimler verildigini ve tatbikatlar uygulandigini söylüyor. “Is Sagligi ve Güvenligi, agir islerde çalisan personelimizden ofis çalisanlarimiza kadar üzerinde durdugumuz, önceliklerimiz arasina aldigimiz bir konudur. Elbette ki öncelikle çalisanlarimiza aydinlatmadan isinmaya saglikli, güvenli ve konforlu kosullar sunuyoruz. Ancak burada asil dikkat edilmesi gerekenin karsilasabilecekleri olasi risklere karsi çalisma arkadaslarimizi uyarmak, bilinçlendirmek ve gerekli önlemleri almak olduguna inaniyoruz. Bu nedenle bünyemizde Is Sagligi ve Güvenligi Uzmanlarimiz var. Belli periyodlarda tatbikat ve egitimler organize ediyoruz. Böylece is sagligi ve güvenligini her zaman Izocam çalisanlarinin gündeminde yer almasini sagliyoruz. Uzmanlarimizin verdikleri egitimlerle ofis çalisanlarimizi A’dan Z’ye bilinçlendiriyor ve yapmalari gerekenleri aktariyoruz. Ayni oranda da bu önlemleri uygulamalarini kendilerinden bekliyor ve ölçümlemesini yapiyoruz” diyor.
 

Izocam is kazalarini azaltmadaki basarisi için ödüllendirildi…

Izocam tüm faaliyetlerinde is sagligi ve güvenligini gözeterek; müsterilerinin talep ve beklentilerini uluslararasi standartlara uygun olarak zamaninda karsilamayi, çevreyi korumayi, enerji verimliligini sürdürmeyi, sorumlu oldugu tüm yasal ve diger gereklilikleri duyarlilikla yerine getirmeyi amaçliyor.
 

Izocam Genel Müdürü Nuri Bulut; is kazalarini azaltma yönünde büyük yol kat ettiklerini söylüyor ve bu basarilari nedeniyle de ödüle layik görüldüklerini sözlerine ekliyor. “2014 yilinda, Tasyünü Tesisimizde bir önceki seneye kiyasla TF2 is kazalarini %63 oraninda azalttik. Bizim de çatisi altinda bulundugumuz Saint Gobain bünyesindeki tesisler, TF2 is kazalarinin yil içerisinde %10 azaltilmasini hedeflerken, %63 gibi bir orana ulasmamiz bizim için büyük gurur kaynagi oldu. Bu sebeple de ödüle layik görüldük. 2014 yili boyunca is kazalarinin azaltilmasina yönelik iyilestirmelerimizle tüm Isover tesisleri arasinda dikkatleri üzerimize topladik ve “2014 Yili Is Kazalarini En Çok Azaltan Tesis” (Best Safety Improver 2014) ödülünün sahibi olduk. Bu yil da bu yönde önümüze koydugumuz hedefleri yerine getirmek için tüm gereklilikleri yapmaktayiz.”
 

Izocam’in, Is Sagligi ve Güvenligini her zaman gündeminde tuttugunu belirten Bulut, “Iki yilda bir Ekim ayinda çevre ve is sagligi güvenligi üzerine çalisanlarinin duyarliligini ve farkindaligini arttirmaya yönelik etkinlikler düzenleniyoruz. 2014 yilinda da Facebook üzerinde oylanan bir fotograf yarismasi düzenledik. Bunlarin yani sira Dünya Çevre ve Is Sagligi Gününü tüm sosyal medya hesaplarimizdan kutlayarak konunun önemini vurguladik. Belli periyodlarda tatbikat ve egitimler de organize ediyoruz. Böylece is sagligi ve güvenliginin her zaman Izocam çalisanlarinin gündeminde yer almasini sagliyoruz.”
 

Izocam, Is Sagligi ve Güvenligini öncelikleri arasinda tutarak, yeni hedeflerine basariyla ulasmak için tüm gereklilikleri uygulamaya devam edecek.

 

 

Bilgi için:
Seher Saygin / Essance Istanbul Iletisim Danismanligi / (212) 282 40 85 /
seher.saygin@essance-istanbul.com

Zeynep Yigit / Essance Istanbul Iletisim Danismanligi / (212) 282 40 85 /
zeynep.yigit@essance-istanbul.com

Is Sagligi ve Güvenligi Izocam’da Her Seyden Önce Gelir