Izocam MYKUSTA Egitimleri 2016’da Da Hiz Kesmeden Devam Edecek

BASIN BÜLTENLERİ
06
HAZ
3. Havalimani’nin Temelden Çatiya Yalitimi Izocam’a Emanet
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
12
AGU
Nisan Mayis Haziran 2016
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız
BASIN ODASI » BASIN BÜLTENİ
» BASIN BÜLTENİ

Izocam MYKUSTA Egitimleri 2016’da Da Hiz Kesmeden Devam Edecek

Izocam, insaat ve tesisat islerinde çalisan ustalar için zorunlu hale gelen MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi için ücretsiz egitimlerini sürdürüyor. Egitime katilan ustalara T.C. Milli Egitim Bakanligi (MEB) onayli sertifika veriliyor.Ayrica MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi sinavinda basarili olan adaylar da yetkilendirilmis belgelendirme kuruluslarinca MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi almaya hak kazaniyor.Izocam, 2016 yilinda da devam edecek egitimlerin tarihlerini belirledi.

Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) Kanunu geregince tehlikeli ve çok tehlikeli islerde, ustalarin Mesleki Yeterlilik Belgesi’ne sahip olma zorunlulugu getirmisti.Kanunda düzenlenen esaslara göreMayis 2016 itibariyleMYK belgesiz ustalarin tehlike arz eden görevlerde bulunamayacagi da bildirilmisti.


Insaat sektörü çalisanlari uygulama alanlarinda birçok tehlikeli durumla karsi karsiya kalabiliyor. Bu nedenle uygulama alanlarinda çalisanlarin yeni teknolojilere uygun olarak egitim almis nitelikli kisiler olmasi büyük önem arz ediyor. 50 yildir mesleki egitime sosyal sorumluluk bilinciyle yaklasan Izocam, zorunlu hale getirilen Mesleki Yeterlilik Belgesi egitimlerini tüm ustalara ücretsiz olarak sunuyor.

Türkiye Yol-Is Intes Egitim Santiyesi Sincan-Ankara’da Izocam tarafindan verilecek 2016 yili MYK Isi Yalitimcisi Usta Egitimlerinin tarihleri açiklandi. Egitimler, 18-22 Ocak, 15-19 Subat, 14-18 Mart, 11-15 Nisan, 24-28 Ekim, 21-25 Kasim ve 19-23 Aralik tarihlerinde gerçeklestirilecek.

Türkiye-Yol-Is Intes Egitim Santiyesi Sincan - Ankara’da verilen egitimler, teorik ve uygulamali olmak üzere iki asamada gerçeklestiriliyor. Türkiye’nin farkli noktalarindan gelen ustalara malzeme bilgisi ile birlikte dogru uygulama teknikleri ögretilerek, sektörde dogru bilinen yanlis bilgiler düzeltiliyor. Ustalara ayrica aldiklari projeyi okuyup, metrajlandirip malzeme analizi çikartmalari konularinda da egitim veriliyor.

Egitimler, Izocam’in konusunda uzman mimar, mühendis ve tekniker kadrosundan olusan egitim ekibi ve T.C. Milli Egitim Bakanligi tarafindan görevlendirilen konusunda uzman ögretim görevlilerinin gözetiminde gerçeklestiriliyor. Mesleki Yeterlilik Kurumu mevzuatina uygun ’’Mesleki Yeterlilik Belgesi’’ almalarina yönelik yapilan Isi Yalitimcisi Mesleki Yeterlilik usta egitimleri; Isi Yalitiminda Is Organizasyonu, Is Sagligi ve Güvenligi, Temel, Döseme ve Tavanlarda Isi Yalitimi, Duvarlarda Isi Yalitimi (Sivali Dis Cephe Yalitim Sistemleri-Mantolama ve Dis duvar içten yalitim sistemleri) ve Çatilarda Isi Yalitim uygulamalari alt birimlerinden olusuyor.

Egitimlerin ardindan belgelendirme için Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafindan onayli ve TÜRKAK tarafindan akredite edilmis, tamamen bagimsiz Belgelendirme Merkezleri tarafindan teorik ve agirlikli uygulama olmak üzere iki asamadan olusan ölçme ve degerlendirme sinavi ile ustalarin yetkinlikleri degerlendiriliyor. Mesleki yeterlilik sinavlarinda basarili olan ustalar belge almaya hak kazaniyor. 

Izocam MYK Isi Yalitimcisi egitimine katilan ustalar, yapinin temel, döseme, çati, dis duvar mantolama ve içten yalitim uygulamalarinda bilgi sahibi oluyorlar ve farkli tip ve özellikteki yalitim malzemelerinin farkli detaylarda kullanimi bilgisi ile mesleki bilgi ve becerilerini gelistiriyorlar. Bu bilgi ve becerileri ile sahaya çikan ustalar daha güvenli ve bilinçli olarak dogru ve kaliteli  uygulamalar yapiyorlar.

MYK Egitiminden faydalanmak isteyenler:


Ulusal Meslek Standartlari çerçevesinde Usta Yetki Belgesi yerine geçecek olan MYKMesleki Yeterlilik Belgesi egitiminden faydalanmak isteyenler basvurularini Izocam’a yapabiliyor. 18-22 Ocak, 15-19 Subat, 14-18 Mart, 11-15 Nisan, 24-28 Ekim, 21-25 Kasim ve 19-23 Aralik tarihlerinde yapilacak olan 2016 yili MYK Isi Yalitimcisi Usta Egitimlerinden faydalanmak isteyenlerin nüfus cüzdani fotokopisi ve 2 adet vesikalik resimlerini sinavdan 10 gün önce Izocam’a ulastirmalari gerekiyor.

Ustalar, MYK Mesleki Yeterlilik Sinavina, egitimlere katilarak da girilebiliyor veya kendilerini yeterli ve güvenli gördükleri konuda dogrudan akredite kurum Intes MYM, Tebar, Belgetürk ya da Sesob MSM’ye basvuru yaparak da sinava girebiliyorlar. Egitimlere katilarak sinava girilmesi, sinavin basarili geçmesi ve egitimlerden fayda saglanmasi açisindan önem tasiyor. 

Izocam MYKUSTA Egitimleri 2016’da Da Hiz Kesmeden Devam Edecek