Konforunuz Izocam Camyünü Silteler ile Korunsun

BASIN BÜLTENLERİ
06
HAZ
3. Havalimani’nin Temelden Çatiya Yalitimi Izocam’a Emanet
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
12
AGU
Nisan Mayis Haziran 2016
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız
BASIN ODASI » BASIN BÜLTENİ
» BASIN BÜLTENİ

Konforunuz Izocam Camyünü Silteler ile Korunsun

Çatilarin yenilenme dönemlerinde hem isil konfor hem de yangin güvenligi saglayabilecek ürün seçilmesi büyük önem tasiyor. Yönetmelikte belirtilen kalinliklara uymak da dikkat edilmesi gerekenlerin basinda geliyor. Isi kayip ve kazançlarinin önemli bir kismi çatilardan kaynaklandigi için yönetmeliklerde belirtilen kalinliklarin altinda kalmamak kaydiyla, dogru yalitim malzemesi seçilerek çati yalitiminin yapilmasi gerekiyor.


TS-825 Binalarda Isi Yalitim Kurallari Standartina göre farkli iklim bölgeleri dikkate alinarak belirtilen yalitim kalinliklarina çatilarda da uyulmasi %50’ye yakin enerji tasarrufu sagliyor. Çatilarda kullanilan Camyünü Çati Siltesi sayesinde iç ortam sicakligi istenen derecede, uzun süre korunabiliyor. Ortami kis aylarinda sicak tutmak, yaz aylarinda ise ortamin serinligini muhafaza etmek camyünü çati silteleri ile mümkün oluyor.


Yalitim malzemesinin daha kalin kullanilmasi, diger maliyetleri artirmadan tasarrufun orantili bir sekilde artirilmasini saglar. Bu nedenle kalin uygulanan camyünü ürünleri Rulopan ve Çati Siltesi fatura giderlerinde önemli miktarda düsüs saglayarak aile ve ülke ekonomisine de katkida bulunuyor.


Isi iletkenlik degerlerine göre  üç ayri özellikte üretilen Izocam Camyünü Çati Siltesi; kullanilmayan çati aralarinda döseme üzerinde, kullanilan çati aralarinda mertek aralarinda, üzerine yük gelmeyen yatay uygulamalarda, metal ve sandviç çatilarda kullaniliyor.


Silteler, kullanilmayan çati arasi isi yalitiminda, dösemeye serilerek uygulaniyor. Camyünü Çati Siltesi hafif oldugu için çatiya kolaylikla çikartiliyor ve kolaylikla kesilerek uygulanabiliyor.  Uygulama sirasinda yirtilmayan ve fire vermeyen Camyünü Çati Siltesi, her türlü çatiya kolaylikla uyum sagliyor.


Çati yalitimi yaptirmak düsünüldügü kadar zor bir is degil. Örnegin oldukça hafif malzeme ile üretilen çati arasina serilen camyünü ürünlerinden olan Rulopan çatiya kolayca tasinip kesilebiliyor. Her türlü ahsap ve metal çatida da kullanilabildigi için uygulanmama riski ortadan kaliyor. Uygulama sirasinda ziyan olmuyor. Her iki yüzeynin camtülüyle kapli olmasi, mükemmel elyaf yapisi ve elastik olmasi nedeni ile bosluklara rahatlikla yerlestiriliyor ve beraberinde kullanim kolayligi getirerek uzun yillar özelligini kaybetmeden kullanim imkani sunuyor. Isinan havanin disari kaçmasini mükemmel sekilde önleyen bu ürün, isi yalitiminin yani sira çatida yangin güvenligi ve ses yalitimi da sagliyor.


Kisin yogusma riskinin ortadan kaldirilmasi, yazin da günes tarafindan çati arasinda asiri isinan havanin tahliyesi bakimindan yalitimin üst kisminin havalandirilmasina özen gösterilmesi gerekiyor. Ayrica siltelerin üzerinin naylon veya benzeri örtülerle kaplanmamasi da dikkat edilmesi gerekenler arasinda yer aliyor. Alüminyum folyo kapli silteler, folyolu yüz daima sicak tarafta (yani alt tarafta) kalacak sekilde seriliyor. Uygulama sonrasinda ise malzeme üzerine yük konulmamasi ve üzerinde yürünmemesi uyulacak sartlar arasinda bulunuyor. Gerektigi durumlarda yerden yükseltilerek uygun kalaslar ile yürüme yolu yapilmasi ve buradan yürünmesi çati siltelerinin daha uzun ömürlü olmasini da saglayan diger detaylar arasinda.


Izocam Camyünü Çati Siltesi veya Rulopan ile kaplanan çatilar kisin isi kayiplarini yazin ise isi kazançlarini azaltalarak yakit sarfiyatini önemli ölçüde azaltiyor ve iç ortam konfor sartlarini da önemli ölçüde iyilestirmis oluyor.


Bilgi için:
Seher Saygin / Essance Istanbul Iletisim Danismanligi / (212) 282 40 85 /
seher.saygin@essance-istanbul.com
Zeynep Yigit / Essance Istanbul Iletisim Danismanligi / (212) 282 40 85 /
zeynep.yigit@essance-istanbul.com

 

Konforunuz Izocam Camyünü Silteler ile Korunsun