Izocam Yil Sonuna Kadar 2000 Ustayi Egitmeyi Hedefliyor

BASIN BÜLTENLERİ
06
HAZ
3. Havalimani’nin Temelden Çatiya Yalitimi Izocam’a Emanet
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
12
AGU
Nisan Mayis Haziran 2016
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız
BASIN ODASI » BASIN BÜLTENİ
» BASIN BÜLTENİ

Izocam Yil Sonuna Kadar 2000 Ustayi Egitmeyi Hedefliyor

Izocam’in Mesleki Yeterlilik Egitimleri, 2015 yilinda da hiz kesmeden devam ediyor. Izocam, 2015 yilindan itibaren insaat ve tesisat islerinde çalisacak ustalar için zorunlu hale gelen Mesleki Yeterlilik Belgesi (MYK) egitimlerini ücretsiz olarak sunuyor.

Yönetmelige göre santiyelerde yapilacak kontrollerde, ustalarin yaptiklari ise uygun yetki belgelerini ibraz etmeleri gerekiyor. Izocam tarafindan Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) mevzuatlarina göre yalitim konusunda egitilen ustalar, egitimler sonrasi TÜRKAK tarafindan akredite edilen belgelendirme merkezi tarafindan yapilan sinavlari basariyla tamamladiklarinda belgeyi almaya hak kazaniyor. 2004 yilindan bu yana basarili olan 1700’e yakin ustaya T.C. Milli Egitim Bakanligi onayli sertifika veren Izocam, sene sonuna kadar 300’ün üzerinde kisiye daha ulasmayi hedefliyor.

Izocam MYK egitimlerinin yeni dönemi basliyor. 05-09 Ekim 2015, 09-13 Kasim 2015 ve 01-04 Aralik 2015 tarihlerinde gerçeklesecek olan egitimlere Türkiye’nin farkli noktalarindan gelen ustalar katiliyor.Teorik ve uygulamali olmak üzere iki asamada verilen egitimde ustalara, malzeme bilgisi ile birlikte dogru uygulama teknikleri ögretilerek, sektörde dogru bilinen yanlis bilgiler düzeltiliyor. Ustalara ayrica aldiklari projeyi okuyup, metrajlandirip malzeme analizi çikartmalari konularinda da egitim veriliyor.

Izocam, egitimlerde yalitim alaninda çalisan ustalarin niteliklerinin yükseltilmesi ve sektörde ihtiyaç duyulan yeni is gücüne meslegin gerektirdigi bilgi, beceri ve davranislarin kazandirilmasi, yanlis veya gereksiz malzeme seçimine ve uygulamalara son verilerek, hem tüketicinin korunmasini hem de ülke ekonomisinin gelismesini hedefliyor.

Egitimler, Izocam’in konusunda uzman mimar, mühendis ve tekniker kadrosundan olusan egitim ekibi ve T.C. Milli Egitim Bakanligi tarafindan görevlendirilen konusunda uzman ögretim görevlilerinin gözetiminde gerçeklestiriliyor. Mesleki Yeterlilik Kurumu mevzuatina uygun ’’Mesleki Yeterlilik Belgesi’’ almalarina yönelik yapilan Isi Yalitimcisi Mesleki Yeterlilik usta egitimleri; Isi Yalitiminda Is Organizasyonu, Is Sagligi ve Güvenligi, Temel, Döseme ve Tavanlarda Isi Yalitimi, Duvarlarda Isi Yalitimi (Sivali Dis Cephe Yalitim Sistemleri-Mantolama ve Dis duvar içten yalitim sistemleri) ve Çatilarda Isi Yalitim uygulamalari alt birimlerinden olusuyor.

Egitimlerin ardindan belgelendirme için Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafindan onayli ve TÜRKAK tarafindan akredite edilmis, tamamen bagimsiz Belgelendirme Merkezi olan Intes MYM tarafindan teorik ve agirlikli uygulama olmak üzere iki asamadan olusan ölçme ve degerlendirme sinavi ile ustalarin yetkinlikleri degerlendiriliyor.  

Mesleki Yeterlilik Egitimleri kapsaminda, ‘Isi Yalitimcisi’ egitiminin yani sira Türkiye Yol-Is Intes Egitim Santiyesi’nde Nisan ayi içerisinde  ‘Alçi Levha Uygulayicisi’ egitimi de verildi. Rigips ile birlikte Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) mevzuatlarina uygun olarak gerçeklesen egitimde Yalitimli Alçi Levha Duvar ve Asma Tavan Sistemleri-Iç Yalitim Usta Egitimleri yapildi. 36 ustanin katilimiyla 4 gün süren egitimlerin sonunda akredite belgelendirme merkezi tarafindan yapilan Mesleki Yeterlilik sinavinda basarili olanlar belge almaya hak kazandi.

Izocam egitimlerinde, ustalari is kazalarina karsi güvence altina almak için egitim süreci boyunca ferdi kazasi sigortasi yapiliyor. Ayrica konaklama, yemek, yol masraflari, egitim ve belgelendirme giderlerinden olusan tüm masraflar da Izocam tarafindan karsilaniyor.

MYK Egitiminden faydalanmak isteyenler :


Ulusal Meslek Standartlari çerçevesinde Usta Yetki Belgesi yerine geçecek olan MYKMesleki Yeterlilik Belgesi egitiminden faydalanmak isteyenler basvurularini Izocam’a yapabiliyor. 05-09 Ekim 2015, 9-13 Kasim 2015 ve 01-04 Aralik 2015 tarihlerinde yapilacak olan yeni dönem MYK Isi Yalitimcisi Usta Egitimlerinden faydalanmak isteyenlerin nüfus cüzdani fotokopisi ve 2 adet vesikalik resimlerini sinavdan 15 gün önce Izocam’a ulastirmalari gerekiyor.

MYK Mesleki Yeterlilik Sinavina, egitimlere katilarak da girilebiliyor veya ustalar kendilerini yeterli ve güvenli gördükleri konuda dogrudan akredite kurum Intes MYM, Tebar ya da Belgetürk’e basvuru yaparak da sinava girebiliyorlar. Egitimlere katilarak sinava girilmesi sinavin basarili geçmesi ve egitimlerden fayda saglanmasi açisindan önem tasiyor.