TMMOB Kocaeli Şubesi´nin VI. Bakım Teknolojileri Kongresi ve Sergisi´ndeydik

BASIN BÜLTENLERİ
15
OCA
19. İzocam Öğrenci Yarışması Başladı, Final Moda, Sanat ve Mimari Tasarımın Şehri Milano’da
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
14
ARA
Kasım 2018
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız

04.06.2013
TMMOB Kocaeli Şubesi´nin VI. Bakım Teknolojileri Kongresi ve Sergisi´ndeydik

TMMOB Makine Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesinin düzenlediği VI. Bakım Teknolojileri Kongresi ve Sergisi 30–31 Mayıs, 1 Haziran 2013 tarihlerinde Sakarya Üniversitesi Kültür ve Kongre Merkez´inde düzenlendi.
İzocam da ürünlerini tanıttığı bir stant ile yer aldı.


Günümüzde küreselleşmenin getirdiği rekabet ortamı, işletmelerin varlıklarını ekonomik biçimde korumasını ve devam ettirebilmesini zorunlu hale getiriyor. Sistemlerde oluşan arızalar ve aksaklıklar ile eksiklikler ve güncel teknoloji ihtiyaçları nedeniyle büyük maddi kayıplar, çevresel felaketler ve hatta can kayıpları oluşabiliyor. İşletmelerin sürdürülebilirliğinin sağlanması açısından bakım büyük önem taşıyor. Bu alanda eğitilerek belgelendirilmiş bakımdan sorumlu personele de her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyuluyor.

Elektrik motorları, pompalar, kompresörler, türbinler vb. makine ve ekipmanlar ile kazan, boyler, vana, flanş gibi tesisat ve ekipmanlarının ömür boyu maliyetlerine bakıldığında en büyük kalemi enerji tüketiminin oluşturduğu görülüyor. Bu nedenle altıncısı düzenlenen Bakım Teknolojileri Kongresi ve Sergisi’nin ana teması da "Bakım ve Enerji" olarak belirlendi.

İzocam da etkinliğe standıyla katılarak; İzocam Taşyünü Prefabrik Boru, İzocam Camyünü Prefabrik Boru, İzocamflex Boru, İzocam PEflex Boru, İzocam Vana Ceketi ve Titreşim Sönümleyici ürünleri ile yer aldı. Ayrıca İzocam Tekiz Taşyünü Çatı ve Cephe Paneli,Vana Ceketi, Prefabrik Klima Kanalı ve İzocam Manto Taşyünü Dış Cephe Yalıtım Sistemi maketlerini sergileyerek uzman teknik kadrosu ile ziyaretçileri ısı, ses, yangın yalıtımı malzemeleri, uygulamaları ve faydaları konularında bilgilendirdi, bakım aşamasında yalıtımın etkinliğinin ve yalıtım kalınlığının enerji tasarrufu ve malzeme korunumuna katkısına dikkat çekti.

Sakarya Üniversitesi Kongre ve Sergi Merkezi’nde, 30–31 Mayıs - 01 Haziran 2013 tarihleri arasında altıncısı gerçekleştirilen ulusal kongre ve sergide; Bilimsel Araştırma Oturumları, Teknolojik Araştırma Oturumları, Seminerler, Kurslar, Paneller, Forumlar aracılığıyla konusunda uzman olan kişi ve firmalar, akademisyenler bilgi ve deneyimlerini aktardı. Ayrıca, kongrenin sergi boyutuyla da sektörde ürün ve hizmet üreten firmalar ile işletmelerin bakım personellerinin buluşturulması amaçlandı.
 

TMMOB Kocaeli Şubesi´nin VI. Bakım Teknolojileri Kongresi ve Sergisi´ndeydik
TMMOB Kocaeli Şubesi´nin VI. Bakım Teknolojileri Kongresi ve Sergisi´ndeydik