Yalıtım sektörünün lideri İzocam ısı yalıtımının gerekliliğini il temsilcileriyle paylaştı

BASIN BÜLTENLERİ
15
OCA
19. İzocam Öğrenci Yarışması Başladı, Final Moda, Sanat ve Mimari Tasarımın Şehri Milano’da
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
14
ARA
Kasım 2018
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız

04.06.2013
Yalıtım sektörünün lideri İzocam ısı yalıtımının gerekliliğini il temsilcileriyle paylaştı

1965 yılından bu yana yalıtım sektörünün lider firması olan İzocam, il il gezerek sektörün önemini, yeni yönetmelikleri ve standartları anlatmaya devam ediyor.


İzocam, il temsilcilerini son gelişmeler hakkında bilgilendirmek ve teknik kadroların ısı yalıtım uygulamaları hakkında bilinçlendirilmesini sağlamak amacıyla Mardin’de “Yalıtım Malzemeleri ve Uygulama Esasları” başlıklı bir teknik seminer düzenledi.

İzocam Mardin Bayisi Anadolu Cam´ın Yöneticisi Vedat Çabukoğlu´nun katkılarıyla T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Mardin İl Müdürlüğünde gerçekleştirilen toplantının sunumunu İzocam Teknik Pazarlama Müdürü Dr. Kemal Gani Bayraktar yaptı. Binalarda Enerji Performans Yönetmeliği’ne uygun ve TS 825 standardını sağlayacak şekilde mimari projelendirmeler ve yönetmelikler ışığında yalıtım uygulamaları hakkında detaylı bilgilerin verildiği toplantıya, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Halil İbrahim Metin, Çevre ve Şehircilik İl Müdür Yardımcısı Halil Kösesoy, Yapı Denetimi ve Yapı Malzemeleri Şube Müdürü Alaattin DEMİRAT ile Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünün teknik elemanları, yapı denetim şirketlerinin yöneticileri ve teknik elemanları katıldı.

Toplantıda konuşma yapan Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Halil İbrahim Metin, “Enerji Verimliliği Kanunu ile bağlı yönetmeliklere mimari tasarımlar ile uygulamalarında uyulması halinde, enerji tasarruf potansiyelinin yüksek olduğu binalarda ısıtma ve soğutma amaçlı kullanılan enerjinin % 50–60’ ı geri kazanılabilir. Binalar BEP Yönetmeliği ışığında TS 825 Binalarda Isı Yalıtım Kurallarına uygun projelendirilmeli ve kontrol edilmelidir. Bu ülke ekonomisi için büyük bir kazançtır. Isı yalıtım malzemesi üreten üreticilerin özellikle yapı müteahhitlerine yönelik uygulamalı bilgilendirme faaliyetinde bulunması gerekiyor. Bu konuda üreticilerin katkılarını Mardin ilinde daha geniş kapsamda görmek istiyoruz.” dedi.

Yalıtım sektörünün lideri İzocam ısı yalıtımının gerekliliğini il temsilcileriyle paylaştı
Yalıtım sektörünün lideri İzocam ısı yalıtımının gerekliliğini il temsilcileriyle paylaştı