İzocam "Kürek Takımı" Dragon Festivali Kapsamındaki Yarışları Başarıyla Tamamladı

BASIN BÜLTENLERİ
30
OCA
İzocam ürünleri hem su sayaçları ve su borularını donmaktan koruyor hem de tasarruf sağlıyor
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
14
ARA
Kasım 2018
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız

04.06.2013
İzocam "Kürek Takımı" Dragon Festivali Kapsamındaki Yarışları Başarıyla Tamamladı

İzocam 2013 yılında spora ve sporcuya verdiği önemi bir kez de yeni kurduğu kürek takımı ile gösterdi. Dragon Festivali’ne ilk kez katılan İzocam çalışanları, 100 firma arasında 14. oldu.


Uzun yıllardır masa tenisinde aldığı başarılarla adını duyuran İzocam, 25 – 26 Mayıs tarihlerinde Haliç İmrahor Parkı’nda düzenlenen ve ilk kez katıldığı Kurumlararası Dragon Festivali Kürek Yarışlarında kürek sporunu yıllardır yapan ve aralarında profesyonel kürekçilerin bulunduğu takımların birçoğunu geride bırakarak 14. oldu.

İzocam kürek takımı yarışın birinci günü ilk 25 takımın arasına girerek “sport” kategorisinde yarışmaya hak kazandı. Kondisyon çalışmalarına 2 ay önce başlayan takım, yarışmanın ikinci günü 250 metrelik parkuru 1:02,9 derece ile tamamlayarak 23. sıradan 14. sıraya yükseldi.

İzocam, Geçtiğimiz yıllarda masa tenisi ve basketbol takımı ile katıldığı spor etkinliklerine 2013 yılında kurduğu kürek takımı ile desteğini sürdürüyor. Kürek sporuna ilgi duyan, bu sporu geliştirmek ve yapmak isteyen İzocam çalışanlarının başvuruları, fiziksel yeterlilik, senkronizasyon ve ritim duygusu dikkate alınarak değerlendirildi. Değerlendirme sonucunda, tamamen gönüllülük ilkesi ile oluşturulan İzocam Kürek Takımı, profesyonel antrenörler öncülüğünde İstanbul Haliç ve Tuzla’da Mart-Nisan-Mayıs aylarında 8 antrenman gerçekleştirme fırsatı buldu.

Dragon Festivali Konsepti

Dragon Festivali İstanbul, İzmir, Ankara, Adana, Bursa olmak üzere toplam 6 şehirde gerçekleştirilen; spor, eğlence ve fuar içerikli Türkiye´nin en geniş katılımlı kurumsal hafta sonu organizasyonudur. Şu ana kadar Türkiye´nin en büyük 500 firmasının 350´si festivale katılmış durumdadır.

İstanbul’daki her bir etaba 160 civarında takım katılıyor ve yaklaşık olarak 3500 kişi yarışıyor. Diğer illerde ise katılımlar en az 8000 ve üzeri olarak gerçekleştiriliyor. Bir takvim yılı içerisinde 600 takım 15.000 yarışmacı yüz binlerce davetli ile en geniş katılımlı kurumsal organizasyon olarak bilinen kurumlar arası Dragon Festivali, Uluslararası Dragon Bot Federasyonu (IDBF) takviminde yer alıyor ve konusunda dünyanın en büyük 3. festivali olarak dikkat çekiyor.

Dragon Festivali her yıl 2 kez gerçekleştiriliyor. 2013 yılının ikinci festivali 21–22 Eylül’de düzenlenecek.
 

İzocam
İzocam
İzocam
İzocam