İzocam 13. Yalıtım Yarışması´nda dereceye giren öğrenciler açıklandı

BASIN BÜLTENLERİ
30
OCA
İzocam ürünleri hem su sayaçları ve su borularını donmaktan koruyor hem de tasarruf sağlıyor
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
14
ARA
Kasım 2018
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız

10.05.2013
İzocam 13. Yalıtım Yarışması´nda dereceye giren öğrenciler açıklandı

İzocam’ın bu sene on üçüncüsünü düzenlediği Üniversite Öğrencileri Yalıtım Yarışması’nda dereceye giren projeler, Sırbistan´ın başkenti Belgrad´da gerçekleştirilecek uluslararası etapta ülkemizi temsil edecek.

Her yıl İzocam tarafından düzenlenen Yalıtım Yarışması’nın bu yılki proje konusu, Almanya’nın Mannheim şehrinin Glückstein Bölgesi’ndeki mevcut durumu göz önünde bulundurarak, geleceğin imarına ilişkin bir vizyon sunulması idi. En fazla 3 öğrenciden oluşan ekipler ile gerçekleştirilen ve 50 ekibin başvurduğu yarışmada, ödül almaya hak kazananlar belli oldu.

Mimarlık, İnşaat Mühendisliği ve Makine Mühendisliği öğrencilerinin katılabildiği “İzocam 13. Yalıtım Yarışması”nda takımlar, Almanya’nın Mannheim şehrinin Glückstein Bölgesi’ndeki mevcut durumu göz önünde bulundurarak, geleceğin imarına ilişkin bir vizyon sundu. Yarışmacı öğrencilerden projelerinde, kuzey kısımdaki mevcut komşu mahallelerin doğal bir uzantısı olacak, Multi Konfor ilkesini esas almış, yeni bir yerleşim projesi geliştirmeleri beklendi. Aynı zamanda imarın, Lindenhof olarak adlandırılan mevcut konut stoğu ile bağ kurarken yeşil alan kullanımını geliştirmesi kriteri de arandı. Amaç; bu bölgede yaşayan insanlar için mümkün olan en düşük enerji tüketimi ile en yüksek konforun sağlanacağı binaların ve yerleşimin tasarlanmasıydı.

Prof. Dr. Mehmet Çalışkan, Prof. Dr. Abdurrahman Kılıç, Yrd. Doç. Dr. Gülten Manioğlu, Yük. Mimar Şevki Pekin, Yük. Mimar A. Erkan Şahmalı gibi mimarlık, ses yalıtımı, yangın güvenliği, ekolojik binalar ve yapı fiziği konusunda yetkin isimlerin yer aldığı ulusal jüri, 50 başvurunun gerçekleştiği ulusal aşamada projeleri değerlendirdi ve 3 proje derece almaya hak kazandı.

Dereceye giren öğrenciler 2 Mayıs 2013’te İzocam Genel Merkezi’nde düzenlenen törende ödüllerini aldılar.

Birincilik Ödülü;

Pınar Erpınar

İstanbul Teknik Üniversitesi

Mimarlık Lisans

Utku Güneş

İstanbul Teknik Üniversitesi

Proje Yapım ve Yönetimi Yüksek Lisans

İkincilik Ödülü;

Gökçe Önal

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Mimarlık Yüksek Lisans

S. Feyza Yağcı

İstanbul Teknik Üniversitesi

Restorasyon Yüksek Lisans

İlke Deniz

İstanbul Teknik Üniversitesi

Mimari Tasarım Yüksek Lisans

Üçüncülük Ödülü;

Ferhat Bulduk

Yıldız Teknik Üniversitesi

Bina Araştırma ve Planlama Yüksek Lisans

Ayça Yazıcı

İstanbul Bilgi Üniversitesi

Mimari Tasarım Yüksek Lisans

Ulusal yarışmada birinci olan ekip 6.000 TL, ikinci olan ekip 4.000 TL ve üçüncü olan ekip de 3.000 TL ile ödüllendirilmenin yanı sıra 15-18 Mayıs 2013 tarihleri arasında Sırbistan’da düzenlenecek uluslararası etapta ülkemizi temsil etme hakkı kazandı.

İzocam 13. Yalıtım Yarışması´nda dereceye giren öğrenciler açıklandı