"OZİ" 230 okulda 70 bin öğrenci ile tanıştı

BASIN BÜLTENLERİ
15
OCA
19. İzocam Öğrenci Yarışması Başladı, Final Moda, Sanat ve Mimari Tasarımın Şehri Milano’da
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
14
ARA
Kasım 2018
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız

10.05.2013
"OZİ" 230 okulda 70 bin öğrenci ile tanıştı

İzocam’ın 12 Nisan 2010 tarihinden bu yana ilköğretim öğrencilerine “enerji tasarrufu” ile “yalıtım”ın önemini anlattığı sosyal sorumluluk projesi “OZİ”, 2012–2013 eğitim-öğretim döneminde de tüm hızıyla sürüyor.


Yalıtım ve Enerji Tasarrufu konularında 48 yıldır toplumu bilinçlendirme çalışmalarını sürdüren İzocam, ilköğretim okullarında üç yıldır gerçekleştirdiği projesi “Ozi” ile öğrencilere ulaşıyor. Bugüne kadar toplam 230 okulda yaklaşık 70 bin öğrencinin “enerji tasarrufu” ve “yalıtım” konusunda bilgilendirilmesine öncülük eden İzocam, yalıtımın hayatımızdaki önemini anlatarak, küresel ısınma konusunda bilinçli ve çevreye saygı duyan gençler yetiştirmeyi amaçlıyor.

Projeye 2010 yılında ilk olarak Kadıköy İlçesi’ndeki okullar ile başlayan İzocam, geçtiğimiz dönemlerde Kocaeli ve Ankara’da eğitimlerini sürdürdü. Bu dönem ise, İstanbul’un birçok ilçesinde, ilköğretim çağındaki öğrencilerle bir araya gelmeye devam ediyor. 2012–2013 eğitim-öğretim döneminde Şubat ayına kadar 190 okulda yaklaşık 40 bin öğrenciyle buluşan Ozi, son olarak Sarıyer’deki 40 okulu ziyaret ederek 10.000 öğrenciye daha eğitim verdi. İzocam böylece toplam 230 okulda yaklaşık 70 bin öğrencinin “enerji tasarrufu” ve “yalıtım” konusunda bilinçlenmesine destek oldu.

OZİ projesi kapsamında, “Yalıtım”ın Enerji Verimliliği üzerindeki önemini Grafi 2000 Ekibi’nin hazırladığı “OZİ” karakterinin maceralarını anlatan bir çizgi film ile eğlenerek öğrenen 3. ve 4. sınıf öğrencileri, çocuk tiyatrolarında görevli bir oyuncu tarafından “yalıtım” ve “enerji tasarrufu” ile ilgili ders saati boyunca eğitim alıyor.

Eğitim çerçevesinde; “Küresel Isınmanın Sebepleri”, “Enerji Kaynakları ve Hidro Elektrik Santralleri”, “Birincil Enerji Kaynakları Fosil Yakıtlar”, “Enerji Tüketimi”, “Sera Etkisi”, “İklim Değişikliği”, “Küresel Isınma ile Mücadele Nasıl Olmalı?” ve “Yalıtımla Enerji Tasarrufu Nasıl Olur?” başlıklı konularda öğrenciler bilgilendiriliyor.

“OZİ” projesi ile daha çok şehir, daha çok okul, daha çok çocuk, sorgulayan bilinçli bir toplum ve bilinçli bir Türkiye arzulayan İzocam, bilinçlendirme projelerine 5 ve 10 yıllık planlamalarla devam etmeyi hedefliyor.