Türkiye´nin ilk ve tek "CE ve TSE belgeli Teknik Yalıtım Ürünleri" İZOCAM´da

BASIN BÜLTENLERİ
30
OCA
İzocam ürünleri hem su sayaçları ve su borularını donmaktan koruyor hem de tasarruf sağlıyor
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
14
ARA
Kasım 2018
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız

05.04.2013
Türkiye´nin ilk ve tek "CE ve TSE belgeli Teknik Yalıtım Ürünleri" İZOCAM´da

İzocam ülkemizde sıcağa, soğuğa, sese, yangına ve suya karşı koruma sağlayan geniş ürün yelpazesi ve teknik danışmanlık hizmetleriyle yalıtım sektöründe lider konumunu koruyor. Binalarda kullanılan İzocam ürünleri, 2003 yılından bu yana Uluslararası bir yönetmelik olan Yapı Malzeme Yönetmeliği’nin 6. maddesine göre; “ürünün yönetmelikte belirtilen temel gerekleri karşılamasına imkân veren malzeme” anlamına gelen “CE” işareti ile piyasaya sunuluyor.


İzocam bu yıldan itibaren geçerli olan TS EN 14303 standardına tabi camyünü ve taşyünü ürünler için “CE” Belgelendirme projesini de sanayi ve tesisat uygulamalarında kullanılan ürünleri için tamamlayarak konuya hassasiyetini bir kez daha gösterdi.

İzocam, camyünü ürün grubunda Camyünü Boru Ürünler, Camyünü Klima Şiltesi, Camyünü Klima Levhası, Camyünü Prefabrik Klima Kanalı Levhası, Camyünü Esnek Hava Kanalı Şiltesi, Camyünü İzopan, Camyünü Akustik/Duct Liner ve taşyünü ürün grubunda da Taşyünü Boru Ürünler, Taşyünü Sanayi Levhaları (SL1, SL2), Taşyünü Sanayi Şilteleri (Tip 650, 700, 750), Taşyünü Klima Levhası ürünlerinde TSE Belgelerini yayınladı.

Bunun yanı sıra soğuk hatların ısı yalıtımında kullanılan, TS EN 14304 standardına tabi elastomerik kauçuk köpük, TS EN 14313 standardına tabi polietilen köpük ürünler için CE ve TSE Belgelendirme projelerini de tamamladı.

Bu şekilde, tüm ürünleri TSE ve CE belgeli olan İzocam’ın tesisatlarda kullanılan Camyünü Boru; sanayide kullanılan Taşyünü sanayi şilteleri, levha ve borular; kauçuk köpük levha ve borular, “Türkiye’nin ilk ve tek” CE ve TSE belgeli ürünleri olarak piyasaya sunulmaktadır.

Müşterilerinin talep ve beklentilerini zamanında ve küreselleşen dünya standartlarına uygun olarak çevreci bir yaklaşımla karşılayan İzocam, bu amaçla ISO 9001 Kalite Güvence Sistemi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi ve OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Sistemi´ni tesislerinde uyguluyor. Aynı zamanda, mineral yün ürünler; taşyünü ve camyünü için sadece bio ürün kategorisine verilen EUCEB sertifikasına sahip İzocam´ın ürünleri, Türk Standartları Enstitüsü (TSE) kriterlerine de uygun olarak üretiliyor.
 

Türkiye´nin ilk ve tek
Türkiye´nin ilk ve tek
Türkiye´nin ilk ve tek
Türkiye´nin ilk ve tek
Türkiye´nin ilk ve tek
Türkiye´nin ilk ve tek
Türkiye´nin ilk ve tek
Türkiye´nin ilk ve tek