İzocam bayileri 13. Uluslararası Bayi Toplantısı´nda buluştu

BASIN BÜLTENLERİ
15
OCA
19. İzocam Öğrenci Yarışması Başladı, Final Moda, Sanat ve Mimari Tasarımın Şehri Milano’da
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
14
ARA
Kasım 2018
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız

05.04.2013
İzocam bayileri 13. Uluslararası Bayi Toplantısı´nda buluştu

İzocam’ın 7-10 Mart 2013 tarihleri arasında gerçekleştirdiği “13. Uluslararası Bayi Toplantısı”nda, 2012 yılı iş sonuçları değerlendirildi, 2013 hedefleri paylaşıldı ve 2012’de en yüksek ciroya ulaşan bayiler ödüllendirildi. Toplantıya, İzgören Akademi Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Şerif İzgören de konuk konuşmacı olarak katıldı.


İzocam, her yıl geleneksel olarak düzenlediği bayi toplantısının onüçüncüsünü, 7-10 Mart 2013 tarihleri arasında Antalya Mardan Palace Otel’de gerçekleştirdi. 13. Uluslararası Bayi Toplantısı’na yurt içinden ve yurt dıcşından toplam 120 bayi katıldı.

Bu yıl, “Bir ağaç için kökleri ne kadar önemliyse, İzocam için de bayileri o kadar önemlidir” fikrinden yola çıkılarak gerçekleştirilen toplantı, bayilerin eşleriyle birlikte Antalya’ya gelmesiyle başladı. İzocam çalışanları ve bayilerin katılımıyla gerçekleşen Survivor Takım Oyunlarında, keyifli anlar ve kıyasıya mücadelenin yaşandı. 110 kişinin katıldığı yarışların sonunda, en iyi zamanlamayı yapan “Mimoza Takımı”nın madalyaları gerçekleştirilen ödül töreninde İzocam Genel Müdürü A. Nuri Bulut tarafından verildi.

Aynı günün akşamı bayiler ve eşlerinin birlikte katıldığı “Show Night” gerçekleştirildi. Gecede, radyo programları ve stand-up gösterileriyle tanıdığımız Yavuz Seçkin eğlenceli bir gösteri yaptı. Pek çok ünlü ismin taklidini yapan Seçkin, günlük hayattan verdiği anektotlarla izleyenlere keyifli anlar yaşattı. Gecenin bir diğer sürprizi, Engin Gürkey Perküsyon Topluluğu Nabız ve Gayda İstanbul Grubu’nun verdiği keyifli konserdi. Balkan şarkılarını seslendiren grup solistleri, izleyenlere farklı ezgilerle güzel bir müzik şöleni sundular.

Kasem: “Yalıtım, heyecan verici ve kritik bir sektör”

İzocam’ın 2012 yılı iş sonuçlarının değerlendirildiği ve 2013 hedeflerinin ele alındığı toplantının açılışını İzocam Genel Müdürü A. Nuri Bulut gerçekleştirdi. Bulut’un açılış konuşmasının ardından, Yönetim Kurulu Başkanı ve Alganim Sanayi ve Ticaret Grubu Başkanı Samir Mamdouh Kasem bir konuşma yaptı. Konuşmasında sektöre ilişkin verileri paylaşan ve enerji tasarrufundan söz eden Kasem, Avrupa’nın enerji etkin binaların sayısını arttırarak her yıl 270 milyon dolar, ABD’nin ise yılda 100 milyar dolar tasarruf edebileceğinin altını çizdi. Kasem, yalıtımın binalardaki etkisine de değinerek, “Avrupa’da yıllık harcanan toplam enerjinin yüzde 40’ı binalarda tüketiliyor. Binaların iyi yalıtılması durumunda enerjinin yüzde 40’ı tasarruf edilebilir” dedi.

İyi yalıtımın ekonomiye faydaları üzerinde duran Kasem, ABD’de yalıtım faaliyetlerinin arttırılmasıyla 1 milyon 100 bin yeni istihdam ve binaları etkin yalıtarak yılda 28,5 milyar dolar gelir elde edilebileceğine dikkat çekti. Kasem, yalıtım ve yalıtımın çevreye katkıları konusuna da değinerek, ABD’de yalıtım uygulamalarının arttırılarak CO2 oranının yıllık 780 milyon ton azaltıldığı bilgisini verdi. Konuşmasının sonunda sektörle ilgili genel değerlendirme yapan Kasem, “Yalıtım, yaşam kalitesini iyileştiren yangın önleyici bir uygulama... Heyecan verici ve kritik bir sektör... Bu sektörde olduğumuz için hepimiz gurur duymalıyız” dedi.

Scotti: “Multi konfor ev geleceğe yönelik önemli bir kavram”

Kasem’in ardından kürsüye gelen İzocam Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Saint-Gobain Akdeniz Bölge Müdürü Gianni Scotti yaptığı konuşmada, Saint-Gobain olarak enerji tasarrufu ve güvenlik alanında gerçekleştirdikleri çalışmaları anlattı. “Multi konfor ev” kavramının geleceğe yönelik önemli bir kavram olduğunu belirten Scotti, İtalya’da 4 milyon TL tutarında yatırım yaptıklarının bilgisini verdi. Scotti, İtalya’da kurdukları, veri analizi sağlayan Habitat LAB’a değindi. Habitat LAB’da; ısıl konfor, akustik konfor, aktif camlar-enerji tasarrufu, ses konforu, yangın güvenliği ve asma tavanlar gibi pek çok konu üzerinde çalıştıklarını söyleyen Scotti, merkezde 26 sensörün olduğunu, bu sensörlerle her hattın enerji kullanımını ve CO2 konsantrasyonunu ölçtüklerini belirtti.

Scotti, Habitat LAB’da mimarlara eğitim verdiklerini ve bugüne kadar bin 700 katılımcıya eğitim olanağı sunduklarını ifade etti. Habitat LAB tanıtım filmini takiben merkezin LEED Sertifikası alacağını vurgulayan Scotti, “Merkezimizdeki uygulamaların ileride yararlı olacağını düşünüyoruz. İzocam’ı da projeye dahil etmeyi planlıyoruz” dedi.

Bulut: “2013’te 356 milyon TL brüt ciro hedefliyoruz”

Scotti’nin ardından kürsüye çıkan Bulut, İzocam’ın bayi ağına 11 yeni bayinin katıldığı bilgisini vererek konuşmasına başladı ve katılımcılara bayileri tanıttı. Bulut, sunumuna “Anadolu Medeniyetleri ve Günümüzde İnşaat” başlığı altında Anadolu’daki ilk yerleşim yerlerinden söz ederek farklı bir başlangıç yaptı. Konuşmasının ilerleyen bölümlerinde, Türkiye enerji yatırımları, havaalanı projeleri, Türkiye’deki turizm ve ticari merkez yatırımları ile kentsel dönüşüm projesine değinen Bulut, İzocam’ın 2012 yatırımlarıyla ilgili bilgi verdi. Bulut, taşyünü fırınını yenileyerek kapasiteyi 50 bin tondan 75 bin tona çıkarttıklarını ve GEBKİM’e taşınan EPS Tesisi’nin 26 Aralık 2012 tarihinden itibaren üretime başladığını müjdeledi. 2010 yılından itibaren 4 yıl içinde 80 milyon TL’lik yatırım yapmayı planladıklarını hatırlatan Bulut, Tarsus Camyünü Tesisi’nin faaliyete geçmesini birkaç yıl ertelediklerini belirtti.

Bulut, konuşmasında yeni ürünler ve ürün belgelendirmesine de değindikten sonra 2012 iş sonuçlarından söz etti. 2012 yılında hedeflerine ulaştıklarını belirten Bulut, İzocam’ın 2012’de brüt cirosunun 337,5 milyon TL olduğu, ihracatta 34,5 milyon TL’lik ciro elde ettiği ve yüzde 11,1 büyüdüğü bilgisini verdi. Bulut, brüt cironun 278 milyon TL’sinin yurtiçi satışlardan, 59 milyonun da yurtdışı satışlardan elde edildiğini dile getirdi. Konuşmasının sonunda merakla beklenen iş hedeflerini açıklayan Bulut, 2013 yılında 356 milyon TL brüt ciroya ve 34 milyon dolarlık ihracat gelirine ulaşmayı, yüzde 5,5’lik büyümeyi hedeflediklerini dile getirdi.

Bulut, konuşmasının sonunda İzocam’ın başarısında katkısı olan tüm bayilerine teşekkür ederek, “Ülkemizde ve dünyada çıkan krizlerden etkilenmeden başarısını sürdürmüş, bunu siz aile bireyleri aracılığıyla yapmış, köklerini güçlendirirken dallarını da geliştirmiş ve büyütmüş bir şirketiz. Bir taraftan köklerimizi kuvvetlendirirken, diğer taraftan dallarımızın serpilmesini sağlayacağız, birlikte sürdürülebilir bir büyüme gerçekleştireceğiz. 2013 yılının İzocam ailesi ve siz bayilerimiz için başarılı sonuçlar getirmesini diliyorum” dedi.

Öktem: “Sektörde marka bilinirliği en yüksek firmayız”

Konuşmasına, 27 yıldır İzocam Bayi Toplantısı’nın yapıldığını söyleyerek başlayan Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Fatih Öktem, her toplantıda bir logo ve motto belirlemeye çalıştıklarını, ancak kendisini en çok bu yılki toplantı logosunun etkilediğini söyledi. Öktem, ağaç şeklindeki logoyu belirterek, “Bu ağaç, İzocam’ın köklerini, kültürünü, nereden geldiğini ve sahip olduğu değerleri bütünüyle anlatıyor” dedi. Konuşmasının başında 2012 yılıyla ilgili dünyadaki ve Türkiye’deki ekonomik sonuçları paylaşan Öktem, OECD verilerine göre 2011-2030 döneminde dünya ülkelerinin ortalama yüzde 3,7 büyüyeceğini, Türkiye’nin ise bu ortalamanın üzerinde büyümesinin beklendiğini belirtti.

Öktem, yalıtım pazarındaki gelişmelerle ilgili bilgi vererek, 2012’de yalıtım sektörünün yüzde 6 büyüdüğünü ve pazarın 11 milyon 615 bin metreküplük büyüklüğe ulaştığını söyledi. İzocam’ın geçen yıl iç pazarda yaklaşık 1 milyon 800 bin metrekare ürün satışı yaptığı bilgisini paylaşan Öktem, dış pazarda ise yaklaşık 400 bin metrekare ürün satışı gerçekleştirdiklerinin altını çizdi. Öktem, 2012’de gerçekleşen Arap Baharı’nın ihracatı olumsuz etkilediğini, ancak yine de Gürcistan, Afganistan, Azerbaycan ve Irak’ta satışların arttığını ifade etti. En son 4 yıl önce yaptırdıkları “Algılama Araştırması”nı 1000’e yakın kişi üzerinde tekrarladıkları bilgisini veren Öktem, “Araştırma sonunda İzocam, yalıtım sektöründe marka bilinirliği en yüksek olan marka çıktı. Yalıtım uygulamalarında en çok tercih edilen firmalar listesinde, İzocam ilk sırada yer alıyor. Bu, hepimizin yarattığı bir katma değer” dedi.

Ahmet Şerif İzgören: “Ya değer kazandırırsınız ya da değer kaybettirirsiniz”

Toplantıya konuk konuşmacı olarak katılan İzgören Akademi’nin Yönetim Kurulu Başkanı ve yazar Ahmet Şerif İzgören’in, “Süpermen Türk Olsaydı” başlıklı gerçekleştirdiği konuşmasını İzocam bayileri ve eşleri büyük bir keyif ve beğeniyle izlediler. İzgören, konuşmasının başında İzocam ile ortak yanının 1965 yılında doğmak olduğunu söyledi. “Girişimcilik, İş Kalitesi ve Dürüstlük/İşini Ahlaklı Yapmak” başlıkları altında konuşan İzgören, Anadolu’dan başarı hikayelerini paylaştı. İzgören, “Dokunduğunuz yere ya değer kazandırırsınız ya da değer kaybettirirsiniz” diyerek, hayata değer katan Anadolu insanından örnekler verdi.

İzgören, konuşmasının sonunda “İş kalitesini yukarı taşımazsanız hayatta iyi şeyler olmasını beklemeyin. İş kalitesini yukarı çıkarın, hiçbir şeyden korkmayın” mesajını verdi.

En başarılı bayiler ödüllendirildi

Toplantının son akşamı düzenlenen Kokteyl’in ardından Gala Yemeği ve Ödül Töreni gerçekleştirildi. Gala’da, 2012 yılının en yüksek ciroya ulaşan bayileri ödüllendirildi. Törende, 9 farklı kategoride 25 bayi ödül aldı. Bayilere plaketleri; İzocam Yönetim Kurulu Başkanı ve Alganim Sanayi ve Ticaret Grubu Başkanı Samir Mamdouh Kasem, İzocam Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Saint-Gobain Akdeniz Bölge Müdürü Gianni Scotti, İzocam Genel Müdürü A. Nuri Bulut, Finanstan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Hasan Basri Eröktem ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Fatih Öktem tarafından verildi.

Ödül töreninin ardından bayiler ve eşleri, ünlü sanatçı Linet’in güçlü sesiyle söylediği şarkıları dinlediler. Linet’in farklı dillerde ve farklı tarzlarda seslendirdiği şarkılar bayiler ve eşlerinin büyük beğenisini kazandı. Linet’in ardından DJ Levent Özkazanç, eğlenceli müziklerle geç saatlere kadar konukları eğlendirdi.

İzocam bayileri 13. Uluslararası Bayi Toplantısı´nda buluştu