İzocam, 9 farklı ilden profesyonellere "ses yalıtımı"nı anlattı

BASIN BÜLTENLERİ
01
ARA
İzocam’ın da Sponsor Olduğu, Tüm Yönleri İle Yalıtım Seminerleri İl İl Yalıtım Anlatıyor.
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
14
ARA
Nisan Kasım 2017
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız

05.04.2013
İzocam, 9 farklı ilden profesyonellere "ses yalıtımı"nı anlattı

İzocam, GAP Bölge Kalkınma İdaresi tarafından yürütülen “Yenilenebilir Enerji Kaynaklarının Kullanımı ve Enerji Verimliliğinin Artırılması Projesi” kapsamında 9 farklı ilden profesyonellere "ses yalıtımı"nı anlattı.


GAP Bölge Kalkınma İdaresi ile İYEM “İzocam Yalıtım Eğitim Merkezi” arasında yapılan protokol doğrultusunda GAP Bölgesi´ndeki uygulayıcı kurumların kurumsal kapasitesinin geliştirilmesi amacıyla 9 farklı ilden profesyonellerin katıldığı yalıtım eğitimlerinin ikincisi 21-23 Mart tarihlerinde Urfa’da gerçekleştirildi.

Yenilenebilir enerji kaynaklarından üretim ve kullanımın yaygınlaştırılması, “Ekonomik Kalkınmanın Gerçekleştirilmesi” başlıklı gelişme ekseni altında yer alan eylemlerden birisi olarak GAP Eylem Planı’nda yer alıyor. Bu “eylem” kapsamında, ilk olarak GAP BKİ (Bölge Kalkınma İdaresi) tarafından Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ile işbirliği içerisinde “Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde Yenilenebilir Enerji Kaynaklarının Kullanımının ve Enerji Verimliliğinin Arttırılması” konulu bir proje geliştirildi.

İlk olarak İstanbul’a gerçekleştirilen ziyaretle 9 ilden görevli profesyonellere yalıtımın anlatıldığı projenin ikinci ayağı Urfa’da gerçekleştirildi. Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde Yenilenebilir Enerji Kaynaklarının Kullanımı ve Enerji Verimliliğinin Arttırılması konusundaki eğitimlerin ikinci ayağının konusunu ise “Ses Yalıtımı” oluşturdu. 21-23 Mart tarihlerinde gerçekleştirilen eğitimde temel ses bilgileri, doğru ses yalıtımı nasıl yapılmalı, ses yalıtımında kullanılan ürünler, ses yalıtımının kazançları gibi konular İYEM’in Öğretim Uzmanları ve İzocam’ın deneyimli teknik kadrosu tarafından GAP Bölge İllerinde görevli kamuda çalışan profesyonellere aktarıldı.

2009 yılının son çeyreğinde başlayan proje kapsamında öncelikle “Yenilenebilir Enerji ve Enerji Verimliliği” konusunda stratejik yol haritası hazırlandı ve bir eylem planı oluşturuldu. Eylem planında GAP illerindeki kurumların kapasitelerinin geliştirilmesi, bilinç artırma faaliyetleri ve pilot projeler vasıtasıyla hayata geçirilmesi öngörülüyor. Katılımcı bir süreç çerçevesinde belirlenen pilot projelerden biri de “Kamu Binalarının Enerji Verimliliği Açısından İyileştirilmesi” olarak belirlendi.

Bu doğrultuda planlanan faaliyetler kapsamında Kamu’da görev yapmakta olan mimar ve mühendislerin enerji verimliliği ve yalıtım alanında bilgi ve tecrübelerin artırılması için; ısı yalıtımı, ses yalıtımı, yangın güvenliği ve yönetmelikleri içeren bir dizi eğitimler planlandı. Eğitimlere diğer GAP Bölge İllerinde de devam edilecek.

İzocam, 9 farklı ilden profesyonellere