İzocam 13. Yalıtım Yarışması Başvuruları Sona Erdi

BASIN BÜLTENLERİ
30
OCA
İzocam ürünleri hem su sayaçları ve su borularını donmaktan koruyor hem de tasarruf sağlıyor
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
14
ARA
Kasım 2018
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız

04.03.2013
İzocam 13. Yalıtım Yarışması Başvuruları Sona Erdi

İzocam’ın bu sene on üçüncüsünü düzenleyeceği Üniversite Öğrencileri Yalıtım Yarışması’na başvurular sona erdi. Yarışmanın ilk üç finalistinin ülkemizi temsil edeceği uluslararası etap, 16–19 Mayıs 2013 tarihlerinde Sırbistan´ın başkenti Belgrad´da gerçekleşecek.


Projelerini teslim etmiş olan öğrenciler 16–19 Mayıs tarihleri arasında Sırbistan´ın başkenti Belgrad kentinde düzenlenecek uluslararası etapta ülkemizi temsil etme şansı kazanacak.

Ulusal etapta İzocam’ın, uluslararası etapta ise Saint-Gobain Insulation’ın değerlendireceği yarışma kapsamında Isover, online bir soru-cevap oturumu düzenledi. Isover´in kendi web sitesinde açtığı sohbet odasında öğrenciler, katılım prosedürü, yarışma görevi ve ilgili diğer birçok sorunun yanıtını canlı olarak aldılar.

Öğrenciler Yalıtım Yarışması´nda, Almanya’nın Mannheim şehrinin Glückstein Bölgesi’ndeki mevcut durumu göz önünde bulundurarak, geleceğin imarına ilişkin bir vizyon sunacak. Yarışmacı öğrencilerden projelerinde, kuzey kısımdaki mevcut komşu mahallelerin doğal bir uzantısı olacak, Multi Konfor ilkesini esas almış, yeni bir yerleşim projesi geliştirmeleri beklenecek. Aynı zamanda imarın, Lindenhof olarak adlandırılan mevcut konut stoğu ile bağ kurarken yeşil alan kullanımını geliştirmesi kriteri de aranacak. Amaç; bu bölgede yaşayan insanlar için mümkün olan en düşük enerji tüketimi ile en yüksek konforun sağlanacağı binaların ve yerleşimin tasarlanması...

Başvuruları Kasım ayında başlayan ve iki aşamada gerçekleştirilecek olan Multi Konfor Binalar Öğrenci Yarışması’nın birinci aşaması, Türkiye ve KKTC’de yer alan üniversite öğrencilerine açık olup en iyi üç projenin seçileceği ulusal aşamadır. Yarışmanın ikinci aşamasında ise her ülkeden en iyi üç proje seçilerek uluslararası finale katılacak. Ulusal yarışmanın birincisi 6.000 TL, ikincisi 4.000 TL ve üçüncüsü 3.000 TL ile ödüllendirilecek.

Yarışma ile ilgili detaylı bilgiye www.yalitimyarismasi.com adresinden ulaşılabilir. Ayrıca tüm sorular ve iletişim için Yapı Endüstri Merkezi (0212 266–70–70 /izocamyalitim@yem.net) ile irtibat kurulabilir.