İzocam "Kürek Takımı" "Dragon Festivali´ne Hazırlanıyor

BASIN BÜLTENLERİ
15
OCA
19. İzocam Öğrenci Yarışması Başladı, Final Moda, Sanat ve Mimari Tasarımın Şehri Milano’da
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
14
ARA
Kasım 2018
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız

04.03.2013
İzocam "Kürek Takımı" "Dragon Festivali´ne Hazırlanıyor

İzocam 2013 yılında spora ve sporcuya verdiği önemi bir kez de yeni kurduğu kürek takımı ile gösterdi. Dragon Festivali’ne katılacak İzocam çalışanları 16 asil, 5 yedek kürekçi ve 1 davulcudan oluşuyor.
Kondisyon çalışmalarına başlayan takım üyelerinin ilk antrenmanı ise 23 Mart’ta Haliç’te yapılacak. İzocam kürek takımı ilk olarak 25-26 Mayıs’ta gerçekleştirilecek Dragon Festivali’nde mücadele verecek.


Uzun yıllardır masa tenisinde aldığı başarılarla adını duyuran İzocam, geçtiğimiz yıllarda da basketbol takımı ile katıldığı spor aktivitelerine 2013 yılında kurduğu kürek takımı ile desteğini sürdürüyor. Kürek sporuna ilgi duyan, bu sporu geliştirmek ve yapmak isteyen İzocam çalışanlarının başvuruları, fiziksel yeterlilik, senkronizasyon ve ritim duygusu dikkate alınarak değerlendirildi. Değerlendirme sonucunda, tamamen gönüllülük ilkesi ile oluşturulan İzocam Kürek Takımı, profesyonel antrenörler öncülüğünde İstanbul Haliç ve Tuzla’da Mart-Nisan- Mayıs aylarında 8-10 antrenman gerçekleştirme fırsatı bulacak. Takım, şu günlerde kondisyon çalışmaları ile tam gaz Dragon Festivali’ne hazırlanıyor.

Dragon Festivali her yıl 2 kez gerçekleştiriliyor. 2013 yılının ilk festivali 25-26 Mayıs’da ve ikinci festivali ise 21-22 Eylül’de yapılacak. İzocam Kürek Takımı bu yıl 25-26 Mayıs’daki festivale katılacak. Yarışmacılar Miniatürk ile Haliç Kongre Merkezi arasındaki Haliç İmrahor Parkı’nda birincilik için mücadele verecek. Şirket çalışanları, aileleri ve bayilerinin de katılacağı festivali, yaklaşık 20.000 kişinin izlemesi bekleniyor.

Dragon Festivali Konsepti

Dragon Festivali İstanbul, İzmir, Ankara, Adana, Bursa olmak üzere toplam 6 şehirde gerçekleştirilen; spor, eğlence ve fuar içerikli Türkiye´nin en geniş katılımlı kurumsal hafta sonu organizasyonudur. Şu ana kadar Türkiye´nin en büyük 500 firmasının 350´si festivale katılmış durumdadır.

İstanbul’daki her bir etaba 160 civarında takım katılıyor ve yaklaşık olarak 3500 kişi yarışıyor. Coca Cola, Vodafone, Nike, Garanti Bankası, Koç grubu gibi kurumsal markalar festivalin sürekli katılımcıları arasında… Diğer illerde ise katılımlar en az 8000 ve üzeri olarak gerçekleştiriliyor. Bir takvim yılı içerisinde 600 takım 15.000 yarışmacı yüz binlerce davetli ile en geniş katılımlı kurumsal organizasyon olarak bilinen kurumlar arası Dragon Festivali, Uluslararası Dragon Bot Federasyonu (IDBF) takviminde yer alıyor ve konusunda dünyanın en büyük 3. festivali olarak dikkat çekiyor. Festival alanlarında deniz kısmında yarışmalar yapılırken kara kısmında ise ana sahne üzerindeki etkinlikler, müşteri aktiviteleri, fuar alanı, catering vb birçok olanak sağlanıyor.