İzocam Usta Eğitimlerine devam ediyor...

BASIN BÜLTENLERİ
30
OCA
İzocam ürünleri hem su sayaçları ve su borularını donmaktan koruyor hem de tasarruf sağlıyor
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
14
ARA
Kasım 2018
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız

12.02.2013
İzocam Usta Eğitimlerine devam ediyor...

İzocam, Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü işbirliğinde MEB sertifikalı usta eğitimlerine devam ediyor. 4 gün süren eğitimlerin amacı, sektörde yalıtım uygulamaları yapan ustalara, yeni başlayan ya da başlayacak ustalara kullandıkları yalıtım ürünlerinin nasıl yapıldığını, teknik özelliklerini, kullanım amaçlarını ve farklılıklarını uygulamalı olarak anlatılması…


Türkiye Yol-İş İntes Eğitim Şantiyesi Sincan-Ankara’da gerçekleştirilen eğitimlerde ilk olarak konunun teorik anlatımı yapılıyor. Daha sonra atölye eğitimine geçiliyor ve ustalar uygulama yapma şansı elde ediyor. Aynı zamanda, aldıkları projeyi okuyup, metrajlandırıp malzeme analizi çıkararak doğru detay ve doğru montaj yapımını tecrübe etmeleri sağlanıyor. Bu çalışmalar ile sektörde bilinen yanlış uygulama ve detay bilgilerinin düzeltilmesi amaçlanıyor.

Yapılan tüm eğitimlerde katılımcılara, yapının gereksinimlerine göre doğru malzeme seçimi ve doğru uygulamanın nasıl olduğu anlatılarak sektörde kalifiye eleman yetiştirilmesinin yanı sıra, yalıtım ve enerji tasarrufu bilincinin yayılması, yalıtım konforundan olabildiğince çok fayda sağlanması ve çevrenin korunması hedefleniyor.

2004 yılından bu yana her ay eğitim şantiyesindeki İzocam Atölyesi’nde düzenlenen, İzocam’ın uzman kadrosu ile birlikte Milli Eğitim Bakanlığı’nın yetkilendirdiği uzman öğretmenler gözetiminde yapılan eğitimlerde, bugüne kadar başarılı olan 1.128 usta sertifikalandırılarak, sektörün nitelikli eleman ihtiyacına önemli katkı sağlandı.

İzocam Usta Eğitimlerine devam ediyor...
İzocam Usta Eğitimlerine devam ediyor...