İzocam, 9 farklı ilden profesyonellere "yalıtım"ı anlattı

BASIN BÜLTENLERİ
15
OCA
19. İzocam Öğrenci Yarışması Başladı, Final Moda, Sanat ve Mimari Tasarımın Şehri Milano’da
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
14
ARA
Kasım 2018
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız

10.01.2013
İzocam, 9 farklı ilden profesyonellere "yalıtım"ı anlattı

GAP Bölge Kalkınma İdaresi ile İYEM “İzocam Yalıtım Eğitim Merkezi” arasında yapılan protokol doğrultusunda GAP Bölgesi´ndeki uygulayıcı kurumların kurumsal kapasitesinin geliştirilmesi amacıyla 9 farklı ilden profesyonellerin katıldığı yalıtım eğitimlerinin ilki 03-07 Aralık tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirildi.


Yenilenebilir enerji kaynaklarından üretim ve kullanımın yaygınlaştırılması, “Ekonomik Kalkınmanın Gerçekleştirilmesi” başlıklı gelişme ekseni altında yer alan eylemlerden birisi olarak GAP Eylem Planı’nda yer alıyor. Bu “eylem” kapsamında, ilk olarak GAP BKİ (Bölge Kalkınma İdaresi) tarafından Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ile işbirliği içerisinde “Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde Yenilenebilir Enerji Kaynaklarının Kullanımının ve Enerji Verimliliğinin Arttırılması” konulu bir proje geliştirildi.

Bu doğrultuda GAP BKİ sorumluluğundaki 9 ilden görevli profesyoneller kapasite geliştirme, kurumlarla işbirliği oluşturma ve bilgi paylaşımı sağlanması amacıyla İstanbul´a teknik ziyarette bulundu. Türkiye´de yalıtım sektörünün lideri İzocam´ın yetkililerinden teorik olarak Yalıtım Malzemeleri ve Teknik Özellikleri, Binalarda Yalıtım ve Uygulama Esasları, Türkiye, Enerji, Çevre ve Yönetmelikler, TS-825 Binalarda Isı Yalıtım Kuralları ve Yangın Güvenliği üzerine bilgi aldılar. Proje görevlileri, teorik bilgilendirmenin ardından İzocam Üretim Tesisi’ni ve Kalite Laboratuvarı’nı ziyaret etti. Trakya Cam, Wilo, Alarko, Multiplan ve Weber de kendi tesislerinde verdikleri destekleyici eğitimlerle kurumsal kapasitenin geliştirilmesi projesine İzocam ile birlikte katkı sağladı.

2009 yılının son çeyreğinde başlayan proje kapsamında öncelikle “Yenilenebilir Enerji ve Enerji Verimliliği” konusunda stratejik yol haritası hazırlandı ve bir eylem planı oluşturuldu. Eylem planında GAP illerindeki kurumların kapasitelerinin geliştirilmesi, bilinç artırma faaliyetleri ve pilot projeler vasıtasıyla hayata geçirilmesi öngörülüyor. Katılımcı bir süreç çerçevesinde belirlenen pilot projelerden biri de “Kamu Binalarının Enerji Verimliliği Açısından İyileştirilmesi” olarak belirlendi.

Bu doğrultuda planlanan faaliyetler kapsamında Kamu’da görev yapmakta olan mimar ve mühendislerin enerji verimliliği ve yalıtım alanında bilgi ve tecrübelerin artırılması için; ısı yalıtımı, ses yalıtımı, yangın güvenliği ve yönetmelikleri içeren bir dizi eğitimler planlandı. Eğitimlere GAP Bölge İllerinde devam edilecek.

Bilgi için:
Seher Saygın / Essance İstanbul İletişim Danışmanlığı / (212) 282 40 85
seher.saygin@essance-istanbul.com
Canan Atalar / Essance İstanbul İletişim Danışmanlığı / (212) 282 40 85
canan.atalar@essance-istanbul.com

 

İzocam, 9 farklı ilden profesyonellere
İzocam, 9 farklı ilden profesyonellere