İzocam, 9 farklı ilden profesyonellere "yalıtım"ı anlattı

BASIN BÜLTENLERİ
30
OCA
İzocam ürünleri hem su sayaçları ve su borularını donmaktan koruyor hem de tasarruf sağlıyor
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
14
ARA
Kasım 2018
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız

04.12.2012
İzocam, 9 farklı ilden profesyonellere "yalıtım"ı anlattı

GAP Bölgesi´ndeki binaların enerji verimliliği açısından iyileştirilmesini hedef alan projenin pilot çalışmaları için 9 farklı ilden profesyoneller, İzocam´ın Dilovası´ndaki merkezi ile Gebkim tesislerini ziyaret etti, yalıtım hakkında merak ettiklerini öğrendi.


Yenilenebilir enerji kaynaklarından üretim ve kullanımın yaygınlaştırılması, “Ekonomik Kalkınmanın Gerçekleştirilmesi” başlıklı gelişme ekseni altında yer alan eylemlerden birisi olarak GAP Eylem Planı’nda yer alıyor. Bu “eylem” kapsamında, ilk olarak GAP BKİ (Bölge Kalkınma İdaresi) tarafından Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ile işbirliği içerisinde “Güneydoğu Bölgesi’nde Yenilenebilir Enerji Kaynaklarının Kullanımının ve Enerji Verimliliğinin Arttırılması” konulu bir proje geliştirildi.

Bu doğrultuda GAP BKİ sorumluluğundaki 9 ilden görevli profesyonellerin kapasite geliştirme ve kurumlarla işbirliği oluşturma ve bilgi paylaşımı sağlanması amacıyla İstanbul´a bir Teknik Ziyarette bulundu. Türkiye´de yalıtım sektörünün lideri İzocam´ın yetkililerinden teorik olarak Yalıtım Malzemeleri ve Teknik Özellikleri, Binalarda Yalıtım ve Uygulama Esasları, Türkiye, Enerji,Çevre ve Yönetmelikler, TS-825 Binalarda Isı Yalıtım Kuralları üzerine bilgiler aldılar. Proje görevlileri teorik bilgiler edindikten sonra İzocam Üretim Tesisleri ve Kalite Laboratuarı ile Gebkim Üretim Tesislerini ziyaret ettiler.

2009 yılının son çeyreğinde başlayan proje kapsamında öncelikle “yenilenebilir enerji ve enerji verimliliği” konusunda stratejik yol haritası hazırlandı ve taslak bir eylem planı oluşturuldu. Taslak eylem planının, diğer önlemlere ek olarak, pilot projeler vasıtasıyla hayata geçirilmesi öngörülüyor. Katılımcı bir süreç çerçevesinde belirlenen pilot projelerden biri de “Kamu Binalarının Enerji Verimliliği Açısından İyileştirilmesi” olarak belirlendi.