İzocam 13. Yalıtım Yarışması başvuruları başladı

BASIN BÜLTENLERİ
30
OCA
İzocam ürünleri hem su sayaçları ve su borularını donmaktan koruyor hem de tasarruf sağlıyor
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
14
ARA
Kasım 2018
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız

22.11.2012
İzocam 13. Yalıtım Yarışması başvuruları başladı

İzocam’ın bu sene on üçüncüsünü düzenleyeceği Üniversite Öğrencileri Yalıtım Yarışması’nın ilk üç finalisti, Sırbistan´ın başkenti Belgrad´da, Saint-Gobain Insulation tarafından düzenlenecek Multi Konfor Binalar Yarışması’nda ülkemizi temsil edecek. Yarışma,  Multi Konfor Binalar – Vizyon & Gerçek “Glückstein Bölgesi” ana başlığı altında gerçekleştirilecek.

İzocam tarafından on üçüncüsü düzenlenen Yalıtım Yarışması’nda proje konusu, Almanya’nın Mannheim şehri “Glückstein Bölgesi”nde yaşayacak insanlar için mümkün olan en düşük enerji tüketimi ile en yüksek konforun sağlanacağı binaların ve yerleşimin tasarlanması...  

Öğrenciler Yalıtım Yarışması´nda, Almanya’nın Mannheim şehrinin Glückstein Bölgesindeki mevcut durumu göz önünde bulundurarak, geleceğin imarına ilişkin bir vizyon sunacak. Yarışmacı öğrencilerden projelerinde, kuzey kısımdaki mevcut komşu mahallelerin doğal bir uzantısı olacak, Multi Konfor ilkesini esas almış, yeni bir yerleşim projesi geliştirmeleri beklenecek. Aynı zamanda imarın, Lindenhof olarak adlandırılan mevcut konut stoğu ile bağ kurarken yeşil alan kullanımını geliştirmesi kriteri de aranacak.

Türkiye ve KKTC Üniversitelerinin Mimarlık, Şehir Planlama, İnşaat Mühendisliği ve Makine Mühendisliği Lisans ve Yüksek Lisans öğrencilerinin katılabileceği İzocam 13. Yalıtım Yarışması, ulusal jürisi, ses yalıtımı, yangın güvenliği, ekolojik binalar ve yapı fiziği konusunda yetkin öğretim görevlileri ile uzman mimarlardan oluşacak.

Başvuruları Kasım ayında başlayan yarışmada, öğrenciler projelerini en geç 4 Mart 2013’e kadar teslim edecek ve dereceye giren projelerin duyurumu ise 20 Mart 2013 tarihinde yapılacak. Ulusal etapta ilk üç dereceyi paylaşan proje sahipleri, 16–19 Mayıs tarihleri arasında Sırbistan´ın başkenti Belgrad kentinde düzenlenecek uluslararası etapta ülkemizi temsil etme hakkı kazanacak. Ulusal yarışmanın birincisi 6.000 TL, ikincisi 4.000 TL ve üçüncüsü 3.000 TL ile ödüllendirilecek.

Yarışma ile ilgili detaylı bilgiye ve başvuru formuna  www.yalitimyarismasi.com adresinden ulaşılabilir. Aynı zamanda, tüm sorular ve iletişim için Yapı Endüstri Merkezi (0212 266–70–70 / izocamyalitim@yem.net) ile irtibat kurulabilir.

İzocam 13. Yalıtım Yarışması başvuruları başladı