İzocam´dan "Yangın Yalıtımı Yangında Hayat Kurtarır" Projesi´ne destek

BASIN BÜLTENLERİ
15
OCA
19. İzocam Öğrenci Yarışması Başladı, Final Moda, Sanat ve Mimari Tasarımın Şehri Milano’da
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
14
ARA
Kasım 2018
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız

01.11.2012
İzocam´dan "Yangın Yalıtımı Yangında Hayat Kurtarır" Projesi´ne destek

İzocam’ın Taşyünü ürünleri ile destek verdiği “Yangın Yalıtımı Yangında Hayat Kurtarır” başlıklı etkinlik 11 Ekim tarihinde Nasuh Mahruki ve Kadir Çöpdemir’in de katılımıyla Nimetullah Mahruki İlköğretim Okulu´nda gerçekleştirildi.

Isı, Su, Ses ve Yangın Yalıtımcıları Derneği İzoder’in yangın yalıtımına dikkat çekmek adına projelendirdiği “Yangın Yalıtımı Yangında Hayat Kurtarır” başlıklı etkinliğe AKUT Yönetim Kurulu Başkanı Nasuh Mahruki, Beşiktaş İlçe Milli Eğitim Müdürü Necati Özçolak, Beşiktaş Kaymakamı Sadettin Yücel ve Kadir Çöpdemir de katıldı.

Yangın yalıtımına dikkat çekmek için Türkiye’de ilk kez bir devlet okulunda uygulanan bu projede yangına karşı korunumlu kaçış koridorları ile yangın sırasında öğrencilerin kaçabilmeleri için güvenli ortam ve süre yaratıldı.

“Yangın Yalıtımı Yangında Hayat Kurtarır” projesi, yangın yalıtımlı binalardaki kurtarma çalışmalarının kendilerine ve itfaiye ekiplerine çok ciddi zaman kazandırdığını söyleyen AKUT Yönetim Kurulu Başkanı Nasuh Mahruki, İzocam’ın katkılarıyla İZODER tarafından Nimetullah Mahruki İlköğretim Okulu´nda yapılan yangın kaçış koridorlarının yangında öğrencilere 30-120 dakika arası kaçış süresi sağlayacağını söyledi. Alınması gereken önlemlere de değinen Nasuh Mahruki, öğrencilerle yangından kaçış tatbikatı gerçekleştirdi. Öğrencilerin yanısıra tatbikata Kadir Çöpdemir ile birlikte öğretmen ve veliler de katıldı. Kadir Çöpdemir öğrenci, öğretmen ve velilerden yangın yalıtımının yaygınlaştırılması adına edindikleri bilgileri arkadaş ve çevreleri ile paylaşmalarının ne kadar önemli olduğunu iletti.

Proje ile ülkemizde yalıtım bilincini geliştirilmesi, yalıtımın ülke ekonomisine ve bireylere sağladığı faydaların anlatılması hedeflendi. Yangın yalıtımının önemini sık sık gündeme taşıyan İzocam da Taşyünü ürünü ile yangından güvenli kaçış yolları sağlanmasına önemli bir katkıda bulundu.
 

İzocam´dan
İzocam´dan