İzocam’dan Isı Yalıtım Zirvesi´ne Destek

BASIN BÜLTENLERİ
30
OCA
İzocam ürünleri hem su sayaçları ve su borularını donmaktan koruyor hem de tasarruf sağlıyor
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
14
ARA
Kasım 2018
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız

08.10.2012
İzocam’dan Isı Yalıtım Zirvesi´ne Destek

27 Eylül’de düzenlenen ve sponsorları arasında İzocam´ın da bulunduğu “Isı Yalıtımı Zirvesi”nde, enerji-çevre-yalıtım ilişkisi, daha kalın yalıtım, doğru malzeme kullanımı, yalıtımın uzmanları tarafından yapılması gerekliliği ve haksız rekabet gibi konular gündeme taşındı.
 

Ülkemizde yalıtım bilincini geliştirmeye, yalıtımın ülke ekonomisine ve bireylere sağladığı faydaları anlatmaya yönelik çalışmalarıyla bilinen İZODER’in, 27 Eylül´de düzenlediği “Isı Yalıtımı Zirvesi”ne İzocam da sponsorluğu ile destek verdi. Zirve’de İzocam Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Fatih Öktem konuşmacı olarak yer aldı.

Cevahir Kongre Merkezi’nde 27 Eylül tarihinde gerçekleşen “Isı Yalıtımı Zirvesi”ne Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Küçükçekmece Belediyesi’nden temsilcilerin yanı sıra sektörün önde gelen firmaları, odalar ve dernekler de katıldı. Sektörün en önemli başlıklarından olan doğru ve kaliteli yalıtım, yalıtım uygulamalarında kullanılan kalınlıklar, haksız rekabet, yalıtım sektöründe denetim gibi hayati konuların masaya yatırıldığı “Isı Yalıtımı Zirvesi”, kamu ve kamuyounun dikkatini yalıtımın önemine çekmeyi hedefliyor.

Zirve´de düzenlenen panelde, İzocam Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Fatih Öktem yalıtım ve yalıtımın sağladığı fayda üzerine yaptığı konuşmasında "Özellikle yalıtım, küresel ısınma ile mücadelede alınacak enerji verimliliği önlemlerinden en ekonomik ve fayda etkisi büyük olan çözümdür. Unutulmamalıdır ki, TS 825 Binalarda Isı Yalıtım Kurallarına uygun projelendirilen binalar, yalıtımsız hale kıyasla en az % 60 tasarruf sağlamaktadır. Şu anda ülkemizde bu konuyla ilgili en büyük sıkıntı yalıtım kalınlıklarıdır. Daha kalın yalıtım malzemeleri kullanarak bu yaptığımız yatırımdan azami fayda ve verim elde etme şansımız varken maalesef eksik bilgi nedeniyle bu şansı kaçırıyoruz. Ne yazık ki ideal yalıtım kalınlığı ülkemizde 4–5 santimetre olarak öngörülürken, Avrupa ülkelerinde bu değerin 20–50 santimetre aralığında değiştiğini görüyoruz." dedi.

Öktem konuşmasında doğru malzeme kullanımı ve haksız rekabete de değinerek; "Yalıtım sektörünün en önemli gündem maddelerinin başında; standart ve yönetmeliklere uyumlu ürün üretimi, haksız rekabet, yalıtım malzemesinin doğru seçimi ve doğru uygulamasının uzman kişilerce yapılmasının önemi geliyor. Bütün dünyanın yaptığı gibi Yalıtım uzmanlık gerektiren bir Mühendislik işidir ve yapı fiziği kurallarına göre bir hesap sonucu ortaya çıkan değerdir. Yalıtım malzemeleri de teknik ürünlerdir" dedi.