İzocam ile Sanata “Enerji’K Bakış” Bursa´da…

BASIN BÜLTENLERİ
15
OCA
19. İzocam Öğrenci Yarışması Başladı, Final Moda, Sanat ve Mimari Tasarımın Şehri Milano’da
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
14
ARA
Kasım 2018
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız

10.09.2012
İzocam ile Sanata “Enerji’K Bakış” Bursa´da…

İzocam ve İFSAK işbirliğinde gerçekleştirilen Enerji’k Bakış projesi, İstanbul Modern Sanatlar Galerisi, Ankara, Adana, Kıbrıs, İzmir ve İstanbul Beyoğlu Cumhuriyet Sanat Galerisi’nin ardından yedinci sergisiyle Bursa’da sergilenmeye başladı. Enerji’K Bakış sergisi 5 Eylül - 14 Ekim 2012 tarihleri arasında Bursa Kent Meydanı AVM’de Bursalı sanatseverlerle buluşuyor.
 

Osmangazi Belediye Başkan Vekili Muhsin ÖZLÜKURT ve BUFSAD Başkanı Sn. Utku KAYNAR’ın da katıldığı “Enerji’K Bakış” sergisi açılış kokteylinde İzocam Teknik Pazarlama Müdürü Sn. Kemal Gani Bayraktar “İzocam olarak enerji konusuna kamuoyunun dikkatini daha fazla çekmeyi, enerjiyi farklı bir açıdan ele almayı istedik ve İFSAK ile bir araya gelerek ortak projemiz olan “Enerji’K Bakış”ı hayata geçirmeye karar verdik. Toplumu ileri taşıyan, yeni ufuklar, yeni vizyonlar oluşturan değerli sanatçılarımızın desteği ile bu projemizde enerjiyi sanatsal bir ifade ile ele almaya çalıştık” diye konuştu.

İzocam ve İFSAK, gelecek nesillere enerji konusunda ışık tutmak, çocukların ve gençlerin enerji verimliliğine farklı bakış açıları geliştirmesini teşvik etmek amacıyla hayata geçirdiği “Enerji’K Bakış” projesi ile sanat ve enerjiyi bir araya getiriyor.

“İFSAK (İstanbul Fotoğraf Sinema Amatörleri Derneği) ile birlikte yürütülen ve küratörlüğünü Yalçın Savuran’ın üstlendiği proje kapsamında, aralarında ünlü isimlerin de yer aldığı, farklı meslek gruplarından birçok kişi “enerji”yi sanatsal yaklaşımla yorumluyor.

Sergilenen eserlerin bir albüm haline getirilip gelecek nesillere ışık tutacak bir sanat rehberine dönüştürüldüğü “Enerji’K Bakış” sergisinde, “Enerji Verimliliği” temalı 120 fotoğraf ve o fotoğraflardan yola çıkarak yazılmış 120 metin ve karikatür ile birlikte bu projeye özel hazırlanmış iki beste, bir kısa film ve bir animasyon film yer alıyor. Sanat dünyasının önde gelen isimlerinin de destek verdiği sergide, küresel gündem konuları arasında yer alan enerji verimliliği teması işleniyor.

Ataol Behramoğlu, Kadir İnanır, Sunay Akın, Bülent Emin Yarar, Rıza Kıraç, Yetkin Dikinciler, Rasim Öztekin, Mario Levi, Özcan Yurdalan, Eyüp Muhçu, Ahmet Ümit, Oğuzhan Akay gibi farklı disiplinlerden isimler projeye yazıları ile destek veriyor. Projede, Feridun Düzağaç, İzzet Keribar, Tayfun Pirselimoğlu, Selim Demirdelen, Sıtkı Kösemen, Merih Akoğul, Timurtaş Onan, Abdurrahman Antakyalı gibi isimler de fotoğraflarıyla yer alıyor. “Bu Kalp Seni Unutur Mu” ve “Gönül” isimli parçaların bestecisi Özkan Samioğlu ile Teneke Trampet grubunun “Enerji Verimliliği” temasından hareketle hazırladıkları bestelerin yanında yine aynı tema üzerinde Rıza Kıraç tarafından “Aşk Olsun Murat” isimli bir kısa film çekildi ve Anıl Tortop tarafından çekilen “Zerre” isimli canlandırma film de projeye dâhil edildi.

5 Eylül tarihinde Bursa Kent Meydan AVM’de kapılarını açan “Enerji’K Bakış” sergisi 14 Ekim’e kadar sanatseverleri ağırlayacak.

İzocam ile Sanata “Enerji’K Bakış” Bursa´da…
İzocam ile Sanata “Enerji’K Bakış” Bursa´da…
İzocam ile Sanata “Enerji’K Bakış” Bursa´da…
İzocam ile Sanata “Enerji’K Bakış” Bursa´da…