İzocam’ın 2015 yılı Kurumsal Yönetim Derecelendirme Notu 9.16’ya Yükseldi

BASIN BÜLTENLERİ
15
OCA
19. İzocam Öğrenci Yarışması Başladı, Final Moda, Sanat ve Mimari Tasarımın Şehri Milano’da
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
14
ARA
Kasım 2018
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız

29.12.2015
İzocam’ın 2015 yılı Kurumsal Yönetim Derecelendirme Notu 9.16’ya Yükseldi

Kobirate Uluslararası Kredi Derecelendirme ve Kurumsal Yönetim Hizmetleri A.Ş. tarafından 2014 yılında ilk kez Kurumsal Yönetim İlkelerine Uyum Seviyesi derecelendirilen ve 8.76 puan alan İzocam, bu yıl puanını 9.16’ya yükseltti. 2015’de tam da 50. yılına girerken ilk kez aldığı puan İzocam için büyük gurur kaynağı olmuştu. 2015 yılı sonunda ikinci kez tabi tutulduğu derecelendirmeden daha da yüksek not alması İzocam’ın kurumsal yönetimdeki başarısını bir kez daha kanıtladı.
 

İzocam’ın Kurumsal Yönetim İlkelerine Uyum Derecelendirmesi, Kobirate Uluslararası Kredi Derecelendirme ve Kurumsal Yönetim Hizmetleri A.Ş. tarafından yapıldı ve 29.12.2015 – 29.12.2016 dönemi için puanı 9.16 olarak belirlendi. Derecelendirme puanı, İzocam’ın pay sahipleri, kamuyu aydınlatma ve şeffaflık, menfaat sahipleri ve yönetim kurulu ana başlıklarının Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Kurumsal Yönetim İlkeleri çerçevesinde değerlendirilmesiyle hesaplandı.  


Konuyla ilgili açıklama yapan İzocam Genel Müdürü Nuri Bulut, “50. yılımızda iki derecelendirme puanı sonucunu almak bizim için önemli bir hamle oldu. Özellikle de ikinci yıl aldığımız puanın ilkinden yüksek olması çalışmalarımızdaki disiplinimiz ve istikrarımızı bir kez daha gözler önüne serdi. Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda da yayınlanan Kurumsal Yönetim Derecelendirme puanımız 2014 yılında 8,76 iken 2015 yılında 9.16’ya yükseldi. Bu bizim için gurur verici... 50. yılımıza girerken ilkini ve 50. yılımızı tamamlarken ikincisini elde ettiğimiz bu dereceler bizi ayrıca sevindirdi. Bundan sonra da mevzuat ve düzenlemelere uyumu sağlamak, operasyonel verimliliğimizi artırarak paydaşlarımız nezdinde güvenilirliğimizi sürdürmek için kurumsallığımızı güçlendirmeye devam edeceğiz” dedi.


Kobirate Uluslararası Kredi Derecelendirme ve Kurumsal Yönetim Hizmetleri A.Ş. tarafından yapılan açıklamada, “Bu sonuç Şirket’in Sermaye Piyasası Kurulu tarafından yayınlanan Kurumsal Yönetim İlkelerine büyük ölçüde uyum sağladığını göstermektedir. Şirket için oluşabilecek riskler tespit edilmiş ve kontrol edilebilmektedir. Kamuyu aydınlatma faaliyetleri ve şeffaflık üst düzeydedir. Pay ve menfaat sahiplerinin hakları adil şekilde gözetilmektedir. Yönetim kurulunun yapısı ve çalışma koşulları genel olarak kurumsal yönetim ilkeleri ile uyumludur. Sonuç olarak; ulaşılan bu not, Şirketin BIST Kurumsal Yönetim Endeksinde bulunmayı üst düzeyde hak ettiğini ifade etmektedir.” denildi.
 

Ulusal ve uluslararası ürün ve yönetim standartlarına uygunluğunu her açıdan belgeleyen İzocam, Türkiye’de yalıtım sektörünün öncüsü olma sorumluluğuyla, her zaman daha iyisi için çalışmaya devam ediyor. Bu açıdan bakıldığında İzocam’ın kurumsal duruşuna verilen bu notun ve sektörel başarısının bir tesadüf olmadığı anlaşılıyor. ISO tarafından hazırlanan “Türkiye´nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu 2014 Araştırması”nda 279. sırada yer alan ve Brand Finance Turkey 2015 Raporu’nda en değerli 100 marka arasında olan İzocam, 50 yıllık tecrübesiyle sektöre yön vermeye devam ediyor.


Bilgi için:

Seher Saygın / Essance İstanbul İletişim Danışmanlığı / 212 – 282 40 85 / Dahili:12 seher.saygin@essance-istanbul.com
Zeynep Yiğit/ Essance İstanbul İletişim Danışmanlığı / 212 – 282 40 85 / Dahili: 23 zeynep.yigit@essance-istanbul.com

İzocam’ın 2015 yılı Kurumsal Yönetim Derecelendirme Notu 9.16’ya Yükseldi