"Ram"ler anahtarlık, "işlemciler" albüm oldu!

BASIN BÜLTENLERİ
15
OCA
19. İzocam Öğrenci Yarışması Başladı, Final Moda, Sanat ve Mimari Tasarımın Şehri Milano’da
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
14
ARA
Kasım 2018
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız

10.08.2012
"Ram"ler anahtarlık, "işlemciler" albüm oldu!

Elektronik endüstrisi, dünyanın hızla büyüyen, bunun sonucu olarak da hızla eskimeye uğrayan ve çevre için tehdit oluşturan en ciddi katı atık problemi olarak biliniyor. Çevre ve doğal yaşamın korunmasını birincil öncelikte gören İzocam, enerji tasarrufunun temel faktörlerinden olan “geri dönüşüm”e ve bu konudaki bilinçlendirme çalışmalarına verdiği önem ile dikkat çekiyor.

Dilovası Çok Programlı Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü öğrencilerinin her yıl düzenlendikleri Bilişim Sergisi´nde, bu yıl İzocam’ın hibe ettiği atıl bilgisayar parçalarıyla kurgulanan yaratıcı ürünler büyük ilgi gördü. Bölüm öğrencilerinin bir yıl boyunca aldıkları eğitimlerin uygulamalı olarak gösterildiği sergide, bilgisayarların atık parçalarının değerlendirilmesiyle tasarlanan farklı ürünler yer aldı. Kullanılamayacak durumda olan RAM’lerden anahtarlık; disketlerden ev ve kalemlikler; işlemcilerden ise resim ve albüm çalışmaları yapıldı.

İzocam, eğitim ve öğretim yılı sonunda öğrencilerin bilgi birikimlerini gösteren ve kendilerine olan öz güvenlerini arttıran bu türden sergi ve etkinlikleri desteklemeye devam edecek.