“OZİ” Ankara eğitimleri ile birlikte 55.000 çocuğa ulaştı

BASIN BÜLTENLERİ
15
OCA
19. İzocam Öğrenci Yarışması Başladı, Final Moda, Sanat ve Mimari Tasarımın Şehri Milano’da
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
14
ARA
Kasım 2018
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız

06.06.2012
“OZİ” Ankara eğitimleri ile birlikte 55.000 çocuğa ulaştı

2010 - 2011 eğitim-öğretim yılında Kadıköy, Bakırköy, Gebze, Dilovası, Şişli, Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri’ne bağlı okullarda gerçekleştirilen Ozi eğitimlerinde 15.000 çocuğa ulaşıldı. 2011–2012 Eğitim&Öğretim yılında da Ataşehir ve Ankara’da gerçekleştirilen ve 21.000 çocuğa ulaşılan eğitimler, önümüzdeki sene devam etmek üzere 25 Mayıs’ta tamamlandı.

Öğrencilerin, eğlenerek öğrenmesi amaçlanan proje kapsamında, Çocuk tiyatrolarında görevli bir oyuncu tarafından verilen eğitimin ardından öğrenciler, “Yalıtım”ın Enerji Verimliliği üzerindeki önemini Grafi 2000 Ekibinin hazırladığı ve “OZİ” karakterinin maceralarını anlatan çizgi film ile öğrendiler. Eğitimlerde, “yalıtım” ve “enerji tasarrufu” ile ilgili, ilköğretim 3, 4 ve 5. sınıf öğrencilerine bir ders saati boyunca eğitim verildi. Ankara’da gerçekleştirilen eğitimlerde 9.000 çocuğa ulaşılırken, projenin başladığı tarihten bu güne kadar 55,000 çocuğa ulaşılmış oldu.

Eğitim çerçevesinde; “Küresel Isınmanın Sebepleri”, “Enerji Kaynakları ve Hidro Elektrik Santralleri”, “Birincil Enerji Kaynakları Fosil Yakıtlar”, “Enerji Tüketimi”, “Sera Etkisi”, “İklim Değişikliği”, “Küresel Isınma ile Mücadele Nasıl Olmalı?” ve “Yalıtımla Enerji Tasarrufu Nasıl Olur?” başlıklı konularda öğrenciler bilgilendirildi.

25 Mayıs tarihinde Ankara etabı tamamlanan projenin, 2012-2013 eğitim-öğretim yılında da diğer illerdeki okullara taşınması planlanıyor.