İZOCAM MESLEKİ YETERLİLİK EĞİTİMLERİ DEVAM EDİYOR

BASIN BÜLTENLERİ
15
OCA
19. İzocam Öğrenci Yarışması Başladı, Final Moda, Sanat ve Mimari Tasarımın Şehri Milano’da
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
14
ARA
Kasım 2018
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız

30.01.2015
İZOCAM MESLEKİ YETERLİLİK EĞİTİMLERİ DEVAM EDİYOR

İzocam’ın Mesleki Yeterlilik Eğitimleri, 2015 yılında da hız kesmeden devam ediyor. İzocam, 2015 yılından itibaren inşaat ve tesisat işlerinde çalışacak ustalar için zorunlu hale gelen MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi eğitimlerini ücretsiz olarak sunuyor. Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) mevzuatlarına göre eğitilen ustalar, eğitimler sonrası akredite belgelendirme merkezi tarafından yapılan sınavları başarıyla tamamladıklarında belgeyi almaya hak kazanıyor.
 

Türkiye-Yol-İş İntes Eğitim Şantiyesi Sincan - Ankara’da 12-16 Ocak tarihleri arasında üçüncüsü gerçekleştirilen ‘Isı Yalıtımcısı’ eğitimine 20 usta katıldı. Türkiye’nin farklı noktalarından gelen ustalara, teorik ve uygulamalı olmak üzere iki aşamada eğitim veriliyor. Eğitimde ustalara, malzeme bilgisi ile birlikte doğru uygulama yapımları öğretilerek, sektörde doğru bilinen yanlış bilgiler düzeltiliyor. Ustalara ayrıca aldıkları projeyi okuyup, metrajlandırıp malzeme analizi çıkartmaları konularında da eğitim veriliyor.

Eğitimler, İzocam’ın konusunda uzman mimar, mühendis ve tekniker kadrosundan oluşan eğitim ekibi ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından görevlendirilen konusunda uzman öğretim görevlilerinin gözetiminde gerçekleştiriliyor. Isı Yalıtımcısı Mesleki Yeterlilik usta eğitimleri, Isı Yalıtımında İş Organizasyonu, İş Sağlığı ve Güvenliği, Temel, Döşeme ve Tavanlarda Isı Yalıtımı, Duvarlarda Isı Yalıtımı (Sıvalı Dış Cephe Yalıtım Sistemleri-Mantolama ve Dış duvar içten yalıtım sistemleri) ve Çatılarda Isı Yalıtım uygulamaları alt birimlerinden oluşuyor.

Eğitimlerin ardından belgelendirme için Akredite Belgelendirme Merkezi olan İntes MYM tarafından teorik ve ağırlıklı uygulama olmak üzere iki aşamadan oluşan ölçme ve değerlendirme sınavı ile ustaların yetkinlikleri değerlendiriliyor.  

‘Isı Yalıtımcısı’ eğitiminin yanı sıra Türkiye Yol-İş İntes Eğitim Şantiyesi’nde Aralık-2014 ve Ocak-2015 tarihleri arasında ‘Alçı Levha Uygulayıcısı’ eğitimi de verildi. Rigips ile birlikte MYK mevzuatlarına uygun olarak gerçekleşen eğitimde Yalıtımlı Alçı Levha Duvar ve Asma Tavan Sistemleri-İç Yalıtım Usta Eğitimleri yapıldı. 4 gün süren eğitimlerin sonunda akredite belgelendirme merkezi tarafından yapılan Mesleki Yeterlilik sınavında başarılı olanlar belge almaya hak kazandı.
İzocam, yapılan tüm eğitimlerde yalıtım alanında çalışanların niteliğinin yükseltilmesi ve sektörde ihtiyaç duyulan yeni iş gücüne mesleğin gerektirdiği bilgi, beceri ve davranışların kazandırılması, yanlış veya gereksiz malzeme seçimine ve uygulamalara son verilerek, hem tüketicinin korunmasını hem de ülke ekonomisinin gelişmesini hedefliyor.

Ulusal Meslek Standartları çerçevesinde Usta Yetki Belgesi yerine geçecek olan MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi eğitiminden faydalanmak isteyenler başvurularını İzocam’a yapabiliyor. Bunun haricinde ustalar kendilerini yeterli ve güvenli gördükleri konuda İntes MYM, Tebar ya da Belgetürk’e başvuru yaparak da sınava girebiliyor. İzocam’ın katkılarıyla özel şartlarda Ulusal ve Uluslararası geçerliliği olan akredite edilmiş belge olarak nitelendirilen Mesleki Yeterlilik Belgesi teminine yönelik usta eğitimlerinden faydalanmak isteyenlerin nüfus cüzdanı fotokopisi ve 2 adet vesikalık resimlerini sınavdan 15 gün önce İzocam’a ulaştırmaları gerekiyor.

 

İZOCAM MESLEKİ YETERLİLİK EĞİTİMLERİ DEVAM EDİYOR