İZOCAM ISO 50001 ENERJİ YÖNETİM SİSTEMLERİ BELGESİ´NİN SAHİBİ OLDU

BASIN BÜLTENLERİ
30
OCA
İzocam ürünleri hem su sayaçları ve su borularını donmaktan koruyor hem de tasarruf sağlıyor
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
14
ARA
Kasım 2018
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız

09.01.2015
İZOCAM ISO 50001 ENERJİ YÖNETİM SİSTEMLERİ BELGESİ´NİN SAHİBİ OLDU

Çevreye saygı çalışma ilkelerinin başında gelen İzocam, bu çerçevede her 5 yıllık revizyon döneminde  yeni teknolojileri bünyesine katıyor, ısı kaybı az olan modern fırınlar kuruyor, atık ısının geri kazanılması ile hava üretim ve tüketiminde değişiklikler yapıyor, makina modernizasyonu ile spesifik enerji tüketimini sürekli azaltıyor. Bütün bu faaliyetleriyle yeni bir başarıya imza atan İzocam, “ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemleri Belgesi”ne layık görüldü.


İzocam, müşterilerinin talep ve beklentilerini, eksiksiz, zamanında, küreselleşen dünya ve kalite standartlarına uygun şekilde karşılayarak, çevrenin korunması ve iyileştirilmesini de gözeterek faaliyetlerini sürdürüyor. Buna en güzel örnek ise 1990’lı yıllarda 1 ton imalat için 2,5 birim enerji harcayan İzocam’ın, gerçekleştirdiği yatırım ve iyileştirmeler ile bugün harcadığı enerjiyi 1 birime düşürmeyi başarması… Enerjinin öneminin giderek artış gösterdiği günümüzde, enerji verimliliğine yönelik çalışmaları bulunan İzocam, başarısını ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemleri Belgesi ile kanıtladı.

1993’den bu yana gelen ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemleri, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemleri  ve OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistem Belgelerine ilave olarak Aralık ayında geçirilen başarılı  denetim ile birlikte ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemleri belgesi ile İzocam başarı yolunda ilerlemeye devam ediyor. Yıllardır, enerji yoğunluğu ve üretiminde enerji parametrelerini izleyen İzocam, enerji tüketimine yönelik sürekli iyileştirmeler yapıyor.

ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemleri Nedir?

Yeni bir standart olan ISO 50001, Haziran 2011’de ISO Uluslararası Standardizasyonu tarafından yayınlandı ve ülkemizde TS EN ISO 50001 olarak Aralık 2011’de yürürlüğe girdi. ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemlerinde temel amaç, enerji kullanımında iyileştirmeler yaparak birim üretim başına tüketilen enerjiyi azaltmaktır. Başka bir deyişle; tüketilen elektrik, doğalgaz gibi enerjilerin  azalım hedeflerine yönelik aksiyon planları ve enerji performans göstergeleri oluşturulmasını, üretim miktarı başına tüketilen enerjinin azaltılmasına yönelik projeler geliştirilmesini, uygulanmasını, kontrol edilmesini ve kayıt altına alınmasını sağlamaktır. 

İzocam’ın Kalite ve Yönetim Sistemleri Politikası:

İzocam sıcağa, soğuğa, sese, yangına ve suya karşı koruma sağlayan geniş ürün yelpazesi ve teknik danışmanlık hizmetleriyle yalıtım sektöründe lider konumda yer alıyor. ISO 9001 Kalite Güvence Sistemi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi ve OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Sistemi`ni tesislerinde uygulayan İzocam’ın, mineral yün ürünleri EUCEB Belgesine sahip olması ile farkını ortaya koyuyor. İzocam mineral yün ürünlerinin; taşyünü ve camyünü için sadece bio ürün kategorisine verilen EUCEB sertifikası bulunuyor. İzocam ürünleri, Uluslararası Yapı Malzeme Yönetmeliği’nin 6. maddesine göre; “ürünün yönetmelikte belirtilen temel gerekleri karşılamasına imkân veren malzeme” anlamına gelen “CE” işareti ile piyasaya arz ediliyor. Tüm İzocam ürünleri Türk Standartları Enstitüsü (TSE) kriterlerine de uygun olarak üretiliyor.

Bilgi için:
Seher Saygın / Essance İstanbul İletişim Danışmanlığı / 212 – 282 40 85 / Dahili:12
seher.saygin@essance-istanbul.com

Zeynep Yiğit/ Essance İstanbul İletişim Danışmanlığı / 212 – 282 40 85 / Dahili: 23
zeynep.yigit@essance-istanbul.com

 

İZOCAM ISO 50001 ENERJİ YÖNETİM SİSTEMLERİ BELGESİ´NİN SAHİBİ OLDU